pcde virüs var

black rose
12-03-2013, 16:50   |  #1  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
880 mesaj

nod 32 kullanıyorum ancak yeterli gelmediğni düşünüyorum.

antispam , antivirüs keylogger  için önerebileceğiniz güzel programlar var mı.

bilgisayardan virüsleri nasıl temizleyebilirim

soul4p
12-03-2013, 17:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
124 mesaj

malwarebytes ve combofix önerebilirim.

soul4p bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
black_flood
12-03-2013, 18:24   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

virüsün türevine göre değişir durum. combofix antivirüs yazılımlarında mevcut olan kategorilere uymayan tipteki zararlıları temizlemektedir bilindik antivirüs çözümlerinin yapyığı gibi gidipte bir solcanı yada trojeni temizleyemez.

antivirüs konusunda eğer ki illegal kullanım söz konusuysa zaten  dünya garantisi veren bir antivirüs yazılımı dahi kullansan yinede başın hep ağrıyacaktır. ya ücretsiz kısıtlı yazılımlar ile yola devam yada en az 40 tl her yıl bayılıp antivirüs programı alacaksın karar sana kalmıştır.

paralı yazılımlardan panda makinan çok aşırılı güçlüyse kaspersky öneririm sadece. free olarak yine panda cloud yazılımını öneririm. panda cloud cleaner yazılımıda combo fix tarzı değişik bir yazılımdır rootkit zararlılarını temizle başarısı çok yüksektir.

black rose
12-03-2013, 18:42   |  #4  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj
Alıntı: soul4p  
malwarebytes ve combofix önerebilirim.

malwarebytes kullanıyorum

combofixi pek çözemedim :S

black rose
12-03-2013, 18:43   |  #5  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj
Alıntı: black_flood  
virüsün türevine göre değişir durum. combofix antivirüs yazılımlarında mevcut olan kategorilere uymayan tipteki zararlıları temizlemektedir bilindik antivirüs çözümlerinin yapyığı gibi gidipte bir solcanı yada trojeni temizleyemez.

antivirüs konusunda eğer ki illegal kullanım söz konusuysa zaten  dünya garantisi veren bir antivirüs yazılımı dahi kullansan yinede başın hep ağrıyacaktır. ya ücretsiz kısıtlı yazılımlar ile yola devam yada en az 40 tl her yıl bayılıp antivirüs programı alacaksın karar sana kalmıştır.

paralı yazılımlardan panda makinan çok aşırılı güçlüyse kaspersky öneririm sadece. free olarak yine panda cloud yazılımını öneririm. panda cloud cleaner yazılımıda combo fix tarzı değişik bir yazılımdır rootkit zararlılarını temizle başarısı çok yüksektir.

karspersky da dediğiniz gibi lisans sorunu oluyor .

yoksa çok güzel program :D 

pandayı deneyim 

teşekkürler

daMned
12-03-2013, 19:38   |  #6  
daMned avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
138 mesaj

Nod32 ve Malwarebytes, ikisi birlikte çok iyi avcı oluyorlar. Ayrıca KasperSky da çok iyi bir Antivirüs programıdır. Combofix gerekmedikçe kullanılması tavsiye edilmez, aksi halde işletim sistemini bozar.

daMned bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
13-03-2013, 00:02   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Free olarak Bitdefender araçlarını ve antivirüsünü birlikde kullandığında iS gibi koruma sağlayabilirsin.

Spamlar konusunda Free olanlarda koruma sağlayamazsın.Ücretli olanlardada sadece mail programlarında koruma sağlarsın ve tam olarak hiçbir Antivirüs spamlardan komple koruyamaz.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Diffren12
15-03-2013, 17:15   |  #8  
Diffren12 avatarı
Yıllanmış Üye
266 mesaj

Ben şahsen avastı öneriyorum neden mi ?Çünkü antivirüse verebilecek kadar yok ve iilegal antivirüs hayatta kullanmam.İki günde bir keyde arayamam.Tek çare free antivirüsler kalıyorlar.Avira iyi ama internet koruuması çok yi gelmedi free versiyonunda ben de onun için avast kullanıyorum. avast 8 de gayet hoş olmuş.Güvenlik önemli lakin bilgisayara 5 tane program yüklemenin alemi yok.Bir de ben kaspersky ve dr.web rescue disk bulunduruyorum eğer silemezsem bazı virüsleri diye .Virüs temizlemek için malwarebytes programı hitman pro programları çok kalitelidir.Bu dediklerim iyi programlardır.İyi

Son Düzenleme: Diffren12 ~ 15 Mart 2013 17:18
halithan
15-03-2013, 17:37   |  #9  
halithan avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
94 mesaj

90 günlük kaspersky  http://www.buzz99.com/2730/kaspe ... trial-subscription/

yalnız combofix i dikkatli kullan. Başka dosyaları silmessin sonra.

Diffren12
16-03-2013, 11:08   |  #10  
Diffren12 avatarı
Yıllanmış Üye
266 mesaj

Kardeş sen dediklerimi kullan combofix güzelde sistem ayarlarımı bozdu benim ondan pek tavsiye etmiyorum.Çok zorunlu olmadıkça combofix kullanmayın.