pcimdeki virüsten antivirüs programı kur

HPQ-User
20-04-2009, 15:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

özlem89 sormuş:
İyi günler chip online
bilgisayarıma 30günlük deneme sürümü olan nod32 kuruyordum denem sürümü bittikten sonra bir kaç gün herhangi bir antivirüs programı kurmadım. 10 gün bilgisayarımı açmadım. şu an herhangi virüs programı kuramıyorum kurarken bir çok ahat veriyor. İnternetten programı indirdikten sonra dosyalar kopyalanmıyor. krulsada bir çok hata veriyor ve kaldırmayı denediğimdede kaldırmada sıkıntı yaşıyorum bilgisayarı kasıyor. kaspersky nod32 eset gibi programları kurmayı denedim ama olmadı, ayrıca windows live messengerın yeni sürümünüde yüklemiştim bu sorunlarla birlikte msn açıldıktan 2-3 saniye sonra hata raporu vererek kapanıyor. ben bir virüsün programları kurmayı önlediğini duydum lütfen yardımcı olun bana acil cevap bekliorum:(( şimdiden çok teşekkür ederim..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
casper nirvana notebook windows xp, intel duo ins,de model:M54SE

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

Banned
20-04-2009, 15:29   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bilgisayarınızın ya recovery dvd leri vardır yada recovery özelliği, uğraşmadan (aksi khalde virüs temizlemek için çok daha fazla uğraşırsınız) recovery özelliğini kullanarak format atın ve sağlam bir virüs programı kullanın.

Mustafa@PC
20-04-2009, 15:32   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Öncelikle nod32 yi your unistaller ile kaldırın olmadı güvenli modda deneyin, mayı deneyin ardından pc ye avira 2009 ile taratın

Bu arada virüs programlarını windowsun diğer bileşenlerini  durdurabilen en güncel virüs conficker dır.siz bu riske karşıda aşağıdaki linkteki konudaki programla bir taratma yapın pc yi...

osmanefe
20-04-2009, 18:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

çoğu anti virüs bu tarz sorunlar yapıyo ccleaner ile kayıt defterini temizledikten sonra ancak kalkı hatta bazen kalkmıyor bile kaçak antivirüs programlarını kulllanmasnızı önerrim veya avg veya avast gibi sınırsız kullanımı olan anti virüs programlarını kullanın

Ahmet Ertuğrul
20-04-2009, 19:17   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Nod32'yi kaldırmak için kendi setup dosyasını kullanmalısınız.

-UnknowN-
20-04-2009, 21:01   |  #6  
Taze Üye
10 mesaj

bu problem benimde başıma gelmişti önce kesin olarak combofix ile taratmalısın ondan sonra bilgisayarın birazda olsa bi nefes alıcak ve rahatlıcak ondan sonra o virüsü büyük ihtimalle etkisiz hale getiricektir ve büyük ihtimalle o virüsün çalıştığını ctrl+alt+delete yapıp işlemler kısmına gelerek görebilirsin ordanda görevi sonlandırıp arkasından kaspersky 2009 sürümünü kurup tam tarama yaparsan eğer formata gitmeden sorunu çözebilirsin diye düşünüyorum en azından ben bu şekilde hallettim gene sorun olursa mesaj atarsın ;)

muharrem_463
21-06-2011, 12:37   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Sorunu şu şekilde çözebilirsin ;
combofix sitesinden spybot ve anti-malvere indirip pc'sinde tarama yaptırarak bu virüslerden kurtulabilirsin.

Kapalı Hesap (154666)
22-06-2011, 00:02   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Kimseler bilememiş...:D
Anlattıklarına göre sailty-aa virüs tarafından işgal edilmiş gibi görünüyorsun. Oldukça bulaşıcı olan bu virüsü tamemn yok etmek biraz sabır işi. Çünki bilgisayardaki exe dosyaları dahil birçok şeyi deforme ediyor.
Sailty için format atmayı göze alamıyorsan internetten bu zararlıya karşı alınacak ilk taramaları online olarak yapabiliyorsun. Bu taramadan sonra antivirüs ve malware programını kurabilirsin.
Ancak sistem rahatlasa bile çok iyi bir antivirüs ve malware ile sistemini korumaya almalısın. Deneme sürümü olan ve ücretsiz bazı antivirüsleri önermiyorum.
Antivirüs ve malware programını kurduktan sonra sıkı bir taramadan geçirmelisin. Yine de kaçıp saklanabilen bir virüs türü olduğu için bir süre bilgisayarı sadece internet amaçlı kullanıp sistemin tamamen temizlenmesini beklemelisin. Özellikle taşınabilir depolama birimlerini herzaman değil, zaman zaman bağlayarak testten geçirmelisin.
Benim testlerimde
ESET IS + spybot-sd veya
Kaspersky + spybots-sd
ikilisi bu virüsü kökünden kazıdı

Banned
22-06-2011, 01:50   |  #9  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Konuyu açan vatandaş konuyu açmasının üzerinden 2 sene 2 ay 2 gün geçmesine ragmen sorununu çözemediyse ve birilerinin buraya cevap yazarak ona yardım etmesini bekliyorsa o bilgisayarı bıraksın bir dahada hiçbir bilgisayara dokunmasın.

ozan3942
22-06-2011, 10:20   |  #10  
ozan3942 avatarı
Yeni Üye
38 mesaj

selam arkadaşlar bnm bi sorunum var konu açmak istiyorum üyeler konu açamıyo mu ??

MBTGROUP
22-06-2011, 10:28   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj
Alıntı: ozan3942  
selam arkadaşlar bnm bi sorunum var konu açmak istiyorum üyeler konu açamıyo mu ??

Forum ana sayfasına tıklayın.Açacağınız konu ile ilgili başlığı bulun tıklayın."Yeni konu" bütonuna tıklayın.Konu başlığını ve konunuzu yazın."Yeni konu gönder"e tıklayın.Açılan konunuzu hızlı geçiş<bugünün mesajlarından takip edebilirsiniz.

Kapalı Hesap (154666)
22-06-2011, 12:12   |  #12  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: khramn  
Konuyu açan vatandaş konuyu açmasının üzerinden 2 sene 2 ay 2 gün geçmesine ragmen sorununu çözemediyse ve birilerinin buraya cevap yazarak ona yardım etmesini bekliyorsa o bilgisayarı bıraksın bir dahada hiçbir bilgisayara dokunmasın.
Yaf tarihe hiç bakmadım haa
Muharrem yanıt yazınca konu hortlamış. Ben de sevabına yazayım dediydim. Hem konu hala aktif olduğuna göre belki birileri okur ve bilgilenir.

melen
22-06-2011, 13:07   |  #13  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Alıntı: mr_yamyam  
Yaf tarihe hiç bakmadım haa
Muharrem yanıt yazınca konu hortlamış. Ben de sevabına yazayım dediydim. Hem konu hala aktif olduğuna göre belki birileri okur ve bilgilenir.

"Casper yerine git Anadol kullan" diyecek kadar forumun kalitesi düştüğü için artık kimse soru sormuyor. Forumun içi dışı bilmeyen insanlarla doldu, hatta bilmediği hâlde üste çıkıp, yok öyle değil, yok böyle demeye çalışanlar var. Yâni artık o bilgili arkadaşlarımızdan çoğu ayrıldı, ya da hiç uğramıyorlar; değişti forumumuz. He bazılarıda, yaşımız küçük diye bizi ezmeye çalışıyor. Lâf atanlar var; forumun kalitesi gerçekten hissedilir şekilde düştü yâni.