PDF e çevirmede Telif Hakları

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Caner Güral
27-02-2006, 18:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
663 mesaj

Sevgili Chip dergisi editörleri....

Ben bir öğrenciyim.Ve sürekli girdiğim bir programlama sitesi var ki eğer reklam olmazsa adını da söylemek istiyorum : programlama.com

Burada Linux forumlarında bir kişi forumlara süper ev bilgisayarları hakkında bir soru sormuş.Şahsın istediği sorunun cevabı ise CHIP ın 2004 yılının Kasım ayında çıkartmış olduğu dergide fazlasıyla var.Şimdi merak ettiği şu...

Acaba dergisi taratıp ardından PDF e çevirewbilirmiyim? Yani bu knuda sizler ne diyeceksiniz ? Sizlerin de bir iznini alayım dedim...Birde bu konuda telif hakları ne diyor acaba ona da kısaca değişinrmisiniz ?

Herkese iyi çalışmalar dilerim....

Gökhun Sungurtekin
04-03-2006, 14:06   |  #2  
CHIP Editör
136 mesaj

Dergiyi PDF'e çevirip göndermeniz doğru bir davranış olmaz. Ancak tabii ki arkadaşınızın bilgi ihtiyacını da karşılamak isteriz.
Arkadaşınız yardim@chip.com.tr 'ye bir e-posta yazarak durumu açıklasın ve yazının PDF'ini bizden istesin, biz de gönderelim.

Caner Güral
05-03-2006, 00:17   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
663 mesaj

İlginize çok teşekkür ederim Gökhan Bey..Yazdıklarınıza harfiyen uyup en kısa sürede bu dediklerinizi forumlarda o şahsa ileteceğim...

Artık CHIP hakkında bildiğim birşey daha oldu :)

Herkese iyi çalışmalar dilerim...