peertv Set top box Kullanan veya bilgisi olan ?

mardina
11-05-2009, 15:22   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Bir yerden Peertv set top box sig220ie cihaz aldım.Kullanımı hakkında pek bilgi sahibi değilim.Cihazı dvi adaptör ile philips 170x5 lcd monitöre bağladım ama görüntü vermiyor.Televizyona bağlayınca görüntü veriyor.Bu aygıt ile mkv formatındaki videoları izleme şansım var mı?
İnternet tv olduğu yazıyor.Bu internet tv kanalları ücretsiz mi? yoksa bir ücret ödeyip kullanıcı adı ve şifre alarak mı internet tv izleyebiliyoruz.Bu cihazın firmware nasıl yüklenir?bu gibi konularda bilgisi olan chip kullanıcılarından yardım bekliyorum.Teşekkürler

mardina
12-05-2009, 19:02   |  #2  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Biraz araştırma yaptım ve bazı bilgilere ulaştım ama bilgim yetersiz kalıyor.Bu cihazın içine 2.5 inch notebook hdd takılması gerekiyor.Bunun için gerekli yuvaları ve vidalama yerleri mevcut.Bu hdd takıldıktan sonra setup menüsünden takılan hdd nin formatlanması gerekiyor.Bu cihaz linux bazlı bir yazılımı hard diske format esnasında yüklüyor ve böylece media player özelliği devreye giriyor.eğer hard disk takılmazsa sadece iptv özelliği devrede kalıyor.takılan hard disk'e ulaşmak için cihaza ağ bağlantısı kuruyoruz(bir hub switch vasıtasıyla başka bir bilgisayara bağlıyoruz ve böylece taktığımız hard diske medya yükleme/silme gibi özellikleri kullanıyoruz)Usb flash disk ile taktığımız medya da bu hdd bağlantısından sonra aktive oluyor.Cihazın içinde bir wireless lan adapter portu mevcut.Buraya takacağımız bir minipci dahili notebook wireless lan card ile de kablosuz ev ağı bağlantısı yapıp pc ile senkronizasyonu bu şekilde de yapabiliyoruz.Cihazın hard diskini ubuntu linux ile çalışan bir pc ye bağlayıp içindeki bazı dosyaları değiştirip telnet kilidini açınca cihaz unix kodlarını çalıştıran bir bilgisayar haline geliyormuş.Bu konuda yabancı sitelerde kod bilgisi var ama ben anlayamadım.Popcorn cihaz konusunda profesyonel arkadaşlar forumlarda birçok bilgi paylaşmış ama bu cihaz hakkında tek bir yorum bile yok.Rusyada kartinatv adında bir şirket bu cihazları kullanarak iptv yayını yapıyor.Bu cihaz kendi başına küçük bir bilgisayar aslında.Onboard 128 mb Sdram belleği var.Usb 2.0 bağlantı desteği var.İde hdd desteği var.Wireless lan card portu var.Dvi hd tv çıkışı var.Ethernet portu var.Ama iptv konusu gerçekten iyi anlatılamıyor ve biz de çok az bilgi sahibiyiz.Bu cihazın rusça versiyon firmware kartinatv sitesinde var.Ama kendi üreticisi www.Peertv.com sitesi sadece kullanım kılavuzu ve broşürünü yayınlıyor.2 gündür gönderdiğim teknik destek konusundaki hiçbir mesaja cevap veren olmadı.Belki benim araştırmalarım bu cihazdan elinde bulunanlara bir fayda sağlar yoksa bir işe yaramıyor.(biz nasıl kullanıldığını ne işe yaradığını tam olarak bilmiyoruz)