Pencere ekranımın dışında kaldı göremiyorum!!

ilkem1040
01-11-2010, 16:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Ultima Online oynuyorum. Oyun pencerem bir şekilde ekranın dışına kaydı ve ekranıma getiremiyorum. taskbarda pencerenin küçük görüntüsünü izleyebiliyorum ancak taskbardan pencereyi seçince ekranda hiçbirşey belirmiyor çünkü pencere muhtemelen ekranımın dışına kaydı. windows pencere konumlarının kaydını tutuyor diye biliyorum bu yüzden geri getiremiyorum. örneğin tam ekran yaptığımda oyun ekranı (window mode da çalışmakta bu arada) gözüküyor ama önceki böyutu seçince kayboluyor. ccleanerda pencere kayıtlarını sıfırlayan bir seçenek vardı ama onu kullanmak istemiyorum çünkü o tüm pencereleri etkiliyor. lütfen yardım edin chip.

mcafee23 ayrılmıştır
01-11-2010, 16:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

Windows 7'de pencereler pek görünür ekranın dışına kaçmaz ama eğer öyle birşeyden şüpheleniyorsan bunları sırayla yap

ALT+TAB pencereyi seçili hale getir
sonra
ALT+SPACE (boşluk tuşu) ardından aşağı ok tuşuna bas enterla şimdi pencereyi ok tuşlarıyla taşıyabilmen gerekiyor

gokhan38
01-11-2010, 20:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj
Alıntı: mcafee23  
Windows 7'de pencereler pek görünür ekranın dışına kaçmaz ama eğer öyle birşeyden şüpheleniyorsan bunları sırayla yap

ALT+TAB pencereyi seçili hale getir
sonra
ALT+SPACE (boşluk tuşu) ardından aşağı ok tuşuna bas enterla şimdi pencereyi ok tuşlarıyla taşıyabilmen
ayrıca ccleaner da pencere yer ve konumlarını temizleyen bi secenek var onu sec ve temizlik yap

mcafee23 ayrılmıştır
01-11-2010, 23:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

tüm klasörleri sıfırlamanın ne alemi var peki?