Penta etkinliğine kamu kurumlarından ilgi!

CHIP Online
01-06-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Penta Teknoloji Ürünleri'nin düzenlediği bu etkinlik, kamu kurumlarının büyük ilgisini çekti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/pen ... dan-ilgi_40703.html

AIMS Analitik Bilgi Yönetimi Çözümleri ve Penta Teknoloji Ürünleri tarafından Rixos Grand Ankara Otel' de düzenlenen "Kamuda Bilgiye Dayalı Yönetimin Gücü" etkinliğe kamu kurumları büyük ilgi gösterdi. IBM Kamu Satış Müdürü; Mehmet Ziya TELLİ yaptığı açılış konuşmasında etkinliğin adına ve içeriğine dikkat çekerek kamu kurumlarında uzun yıllardır yapılan bilgi sistemleri yatırımlarının asıl amacının doğru bilgiye, kamu kurum yöneticilerinin kararlarını destekleyecek nitelikli bilgiye ulaşmak olduğunu belirtti ve AIMS'in bu sektördeki deneyim ve bilgi birikimine dikkat çekti.


Etkinlikte IBM'in dünya çapında kamu ve sağlık sektöründen sorumlu İş Analitikleri Yöneticisi Thomas HARRIS dünyada kamu sektöründe gerçekleştirilen başarılı analitik uygulamaların vizyonunu katılımcılar ile paylaştı. AIMS Genel Müdürü, Dr. Tülin Güzel Özdemir hedefimiz analitik uygulamaların kurumların başarısındaki katkısının artması dedi ve analitik uygulamaların kurumların başarısındaki katkısının artması için uyguladıkları stratejileri anlattı.


Dr. Özdemir kurumların eğitimine, projeler ile ilgili bilgi birikimi aktarımlarına verdikleri önemi aktardı, kurumlar bünyesinde veri modelleme çalışmalarının sürekliliği olması gerektiğine, geliştirilen analitik modellerin sürekli geliştirilmesi, güncellenmesi gerektiğine dikkat çekti ve başarı ile tamamladıkları, kurumlara yüksek yatırım geri dönüşü sağlayan projelerden örnekler verdi. Analitik dünyanın gelişiminin kurumlar açısından ve ülkemiz açısından önemine değinen ve AIMS şirketinin analitik bilgi yaklaşımını aktaran Dr. Özdemir, analitik uzmanlık ile iş uzmanlığı birleşmeli dedi.


Tüm Konu: Penta etkinliğine kamu kurumlarından ilgi!

Kaynak: www.chip.com.tr