Pentax'dan yeni, dayanıklı DSLR

CHIP Online
31-07-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Pentax'ın yeni fotoğraf makinesi, dayanıklılığı ve hafifliğiyle DSLR meraklılarını cezbedecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/pen ... kli-dslr_35098.html

PENTAX'ın yeni dijital SLR fotoğraf makinesi, tüm standart SLR özellilerine sahip, kolay kullanımıyla ön plana çıkan orta-seviye bir model. Su geçirmez, toza dayanıklı, kompakt ve hafif bir tasarıma sahip olan Pentax K-30 ile dış mekânlarda sorunsuzca fotoğraf çekebilirsiniz.


SLR makine kullanmaya yeni başlayanlar için tasarlanan fotoğraf makinesinin titreşim azaltma özelliği ile kolaylıkla 16 megapiksellik yüksek kalitede görüntüler çekmek mümkün. Giriş seviyesi modellerle aynı boyda, kompakt ve hafif bir gövdeye sahip olan Pentax K-30'un, hava şartları ve toza dayanıklılık, soğuğa dayanıklı gövde ve neredeyse %100 görüntü alanı ile cam prizma vizörü gibi sadece üst seviye modellerde olan birçok gelişmiş özelliği bulunuyor. Ayrıca, saniyede altı kare ile yüksek hızlı çekim, 1/6000 saniyelik yüksek deklanşör hızı ve full HD film fonksiyonu gibi kullanışlı özellikler de sunuyor. Sıkı ve rahat bir şekilde kavranabilen cihaz, sportif ve fonksiyonel tasarımı ile sahada güvenilir bir performans sağlıyor. Pentax K-30'a sahip olurken, Kristal Beyazı, özel bir spor arabanın rengini andıran parlak Kristal Mavisi ve klasik SLR görünümü sunan Kristal Siyah olmak üzere üç farklı gövde renginden birini seçebilirsiniz. Fiyatı: 2.499 TL Kdv dahil


Özellikleri


Yüksek çözünürlük, düşük gren, gerçekçi görüntü reprodüksiyonu


K-30, 23,7mm'ye 15,7mm'lik geniş görüntü yakalama alanı ile yeni CMOS görüntü sensörünü içerir. Yüksek çözünürlükte, zengin tonlamalı 16,28 mega piksel dijital görüntüler sağlayan yüksek hızlı görüntü veri çıkışı sunar. Bu görüntü sensörünün yanı sıra, yüksek kaliteli full HD video kliplerin (1920x1080 piksel, 30 kare/saniye) kaydı için K-30'da bir de Prime M görüntü motoru bulunmaktadır. Fotoğraf makinesi ayrıca, ISO 100 ile ISO 12800 (hatta özel bir fonksiyon ile genişletildiğinde ISO 25600) arasında geniş bir hassasiyet aralığı sunarken, düşük hassaslıkta parlaklık grenini de minimize eder.


Tüm Konu: Pentax'dan yeni, dayanıklı DSLR

Kaynak: www.chip.com.tr