PENTIUM D 925 İşlemcili ESKi PC

Reborn91
19-01-2010, 01:25   |  #26  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Sorunun işlemciden kaynaklanacağını sanmıyorum. Sorunun kaynağı ram ve ekran kartı gibi gözüktü bana. Ram yükseltmeniz büyük fayda sağlasada, poker gibi flash&java bazlı oyunlarda bazı düşük ekran kartlarının kasmalara sebep olduğunu biliyorum. Ekran kartı sürücülerini güncelleyerek başlayabilirsin. Ayrıca Ram kassada kasmasada mutlaka en azından 1gb takmalısın der Alper.

Terenas
19-01-2010, 09:41   |  #27  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj
Alıntı: Reborn91  
Sorunun işlemciden kaynaklanacağını sanmıyorum. Sorunun kaynağı ram ve ekran kartı gibi gözüktü bana. Ram yükseltmeniz büyük fayda sağlasada, poker gibi flash&java bazlı oyunlarda bazı düşük ekran kartlarının kasmalara sebep olduğunu biliyorum. Ekran kartı sürücülerini güncelleyerek başlayabilirsin. Ayrıca Ram kassada kasmasada mutlaka en azından 1gb takmalısın der Alper.
Eyvallah teşekkürler. bende öyle düşünmüştüm. Ram almasını söyledim 2GB. Olmazsa ekran kartını da değiştirirsin dedim sonra.

Terenas
19-01-2010, 09:48   |  #28  
OP Yeni Üye
49 mesaj
Alıntı: Conspirator  

tm arkadaşım biz boş yorum atıyoz ya :) bu pc ölmüş bitmiş anakart işlemci hepsi değişmesi gerekiyor Yardım edende suç zaten sen beni dinleme git düzeltmeye calıs her parcasını değştir yine aynı hesap yeni pc topla dedim sana yinede sen
Ya kardeş git Allah aşkına yardım diyor ya :) Burada milletin kafasını karıştırararak daha çok zarar verirsin anca. Sana inancak kadar cahil olsaydım adama derdim direk at o pc'yi ölmüş o diye. Bak anlayan insanlar adam gibi yorumlar yaptılar zaten. Anakart gayet güncel. İşlemci de idare edermiş. Ekran kartı ve Ram Sorun. Sana kalsa at pcyi çöpe. Hadi yürü bak işine kardeş ya. Güldürme beni.

Kapalı Hesap (46812)
19-01-2010, 14:01   |  #29  
Kapalı Hesap
26 mesaj

araştırmama göre max 4gb ram takılıyormuş o pcye ancak ortalam 2gb yeterli ben o işlemci ile 2.5 gb 667mhz ram kullanıyorum yeterli geliyor, ekran kartını kesinlikle değiştir ancak ahım şahım birşey almana gerek yok çünkü işlemci yetmez bu sefer zatende arkadaşın ihtiyacına göre benim tavsiyem fazla bile ama ben şuan 8600gt kullanıyorum cod6mw2 wolfensein oyunlarında banamısın demiyor, anakartın ATI RADEON® XPRESS 200 ama desteklediği enson işlemci nedir bulamadım benimki asus p5ld2 olduğu için enson pentium d 925 destekli core2 veya daha sütünü desteklemiyor ama bana yeterli ona rahat rahat yeter.

yani kısaca 2gb ram ve giriş-orta seviye arası bi ekran kartı yeterli, birde şu var o kasmalar sadece donanımdan değil işletim sisteminin basit anlatımla şişmesindende yada kullanılan antivirüs-internet security programlarındanda olabiliyor mesela ben farmville oynarken kaspersky internet security 2010u kapatıyorum çünkü çok kasılıyor...

Emre_1645
19-01-2010, 17:50   |  #30  
Yıllanmış Üye
1,056 mesaj

yapıcağın işlem şu 2gb 800mhz kingston ram al. birde ekran kartı al. ama onu daha sonra alır arkadaşın:)
bide format attırsın pcsine ama işletim sistemini xp yaptırsın. bu olay bitsin:D

Kapalı Hesap (46812)
20-01-2010, 01:07   |  #31  
Kapalı Hesap
26 mesaj

667 desteklio 800 olmaz

Burak ÇAKAY
20-01-2010, 01:48   |  #32  
Burak ÇAKAY avatarı
Yıllanmış Üye
432 mesaj

Hayır 533Mhz destekliyor. 2Gb 533Mhz Non Ecc DDR2 Ram alındığı takdirde yeter bilgisayara. Bir de temiz format çekilip baştan kurulursa pc tamamdır. Kasma falan kalmaz kanımca.