Pes 2010 Yorum

Sagolera
28-10-2009, 20:40   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
806 mesaj

Arkadaşlar pes 2010 oynayan arkadaslardan yorum beklıyorum..Az once yukledım şampiyonlar liginde gruptan cıktım..6 mac yaptım fakat tam olarak alısamadım..20092la kıyaslarsak oynanıs stılı olarak cok farklı geldı..Bı kere adam gecmek cok zor..Hakemler hıc faul calmıyor..Fake atmak ımkansız..3-4 saniyede fake atıyor ve adamlar alıyor..Golden sonra trıbun seslerı cok kotu...Yok denecek kadar az..Top ayaktan çok aşıyor...Benım gozume bu kusurlar battı ve oyunun bekledığım gıbı olmadığını gordum..Sız neler dusunuyosunuz...

berksus
28-10-2009, 21:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

Ben de çok zorlanıyorum.Taktik menüsü biraz performansı yükseltiyor ama  yinde çok zor.2'den fazla gol olmuyor.

ADEM-KAYA
28-10-2009, 21:20   |  #3  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

aynen katılıyorum Sagolera..
Bende oynadım yahu adamlar bana 3 gol saydırıyorlar, çok zor gol atmak.
gol atmak imkansız gibi geldi, ama 1-2 maç oynadım henüz, alışmak zor oluyor.
pes 2009da da öyleydim, çok zor demiştim,alışınca rakp tanımaz oldum.5-6 tane atardım.

PES 2009 bulursam oynamayı düşünüyorum,Bana zevk veren şimdilik pes09.
yakın zamanda orjınal oyunu almayı düşünüyorum PES 2010.

Emre_1645
28-10-2009, 21:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,056 mesaj

master leaguei süper yapmışlar bence. şuanda uefa avrupa liginde gruplardayım. sivasla aynı gruptayız
bişi sorucam paranın yazdığı yerde kırmızı bir figür var o ne anlama geliyo sayısıda 25000 civarı bu ne demek?

Sagolera
28-10-2009, 22:29   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
aynen katılıyorum Sagolera..
Bende oynadım yahu adamlar bana 3 gol saydırıyorlar, çok zor gol atmak.
gol atmak imkansız gibi geldi, ama 1-2 maç oynadım henüz, alışmak zor oluyor.
pes 2009da da öyleydim, çok zor demiştim,alışınca rakp tanımaz oldum.5-6 tane atardım.

PES 2009 bulursam oynamayı düşünüyorum,Bana zevk veren şimdilik pes09.
yakın zamanda orjınal oyunu almayı düşünüyorum PES 2010.

Bende pes 2009'a oyle demıstım ama 2 yada 3 mactan sonra alısmıstım..Bunda 10 mac yaptım daha alısamadım..Hakemler ve trıbunlerde cok kotu..Acaba benım yukledığım cdden eksık dosya mı var falan dıye dusunuyordum ama sızde boyle deyınce herkesde boyle oludğunu anladım arkadaslar..Bekleneneı veremedı bence bu sene..

Sagolera
28-10-2009, 22:30   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
Alıntı: emre_1645  
master leaguei süper yapmışlar bence. şuanda uefa avrupa liginde gruplardayım. sivasla aynı gruptayız
bişi sorucam paranın yazdığı yerde kırmızı bir figür var o ne anlama geliyo sayısıda 25000 civarı bu ne demek?
Arkadasım o ısaret fan klübü üyeliğimiş.Sanırsam o sayıda fan kulübündeki fan'ların sayısını gosterıyor..

ParanoiD
29-10-2009, 00:31   |  #7  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Bende demoda çok maç yapıp alışamamıştım.Takımlarda sınırlıydı tabi.Şimdi top scorer da 2 sezon bitirdim master ligde.İlk sezon şampiyonlar ligini aldım 2. sezonda lig şampiyonu ve ülke kupasını aldım.Bir maç bir maça uymuyor her maçı yenme olayı yok bu çok hoşuma gitti gerçekçilik üst düzeyde.Eger daha rahat pozisyonlar bulmak istiyorsanız rakip takıma göre taktik dizilişi ve oyuncu seçin.Pes 2010 da taktik anlayışına çok önem vermişler eger her maça aynı taktik ve kadroyla çıkarsanız süprizlerle karşılaşırsınız.Mesela Barcelona yı yendigim aynı kadro ve taktikle orta seviye bir takıma yeniliyor yada berabere kalabiliyorum.Oyuncuları dinlendirmek gerekiyor bazen.Skill kartlarınada ağırlık verin özellikle genç ve yetenekli oyuncularda.

CU_GS7
29-10-2009, 00:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
Alıntı: Sagolera  
Bende pes 2009'a oyle demıstım ama 2 yada 3 mactan sonra alısmıstım..Bunda 10 mac yaptım daha alısamadım..Hakemler ve trıbunlerde cok kotu..Acaba benım yukledığım cdden eksık dosya mı var falan dıye dusunuyordum ama sızde boyle deyınce herkesde boyle oludğunu anladım arkadaslar..Bekleneneı veremedı bence bu sene..
Benim için fazlasıyla bekleneni verdi.. Online mod da güzel, lag makul seviyede, oyun güzel, taktiksel yenilikler muazzam..
Online maç atmaya beklerim.. =)

Sagolera
29-10-2009, 01:06   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Ya ben çözünürlükte en yukseğı yapıyorum oyun cok guzel oluyor..Oyuncular falan boyle net ve dınamık..Fakat hafıf kayma ve bıraz kasma oluyor...Ekranı 60 hertz'e dusurup gene en yuksekte oynuyorum kasmalar gıdıyor fakat bu sefer gene eskısı gıbı  1024*768'den farkı kalmıyor...2sının ortasını bı bulamadım..Yardım edebılcek olan var mı?

_hEro
29-10-2009, 01:24   |  #10  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Oyundaki o bahsettiğiniz fake olayını biraz abartmışsınız gibi geldi :) 4saniyede boş sahayı yarılarsın :) tamam bende abarttım :p

Ama okadarda değil.09 da fake ata ata puyolla gole gidiyorduk nerdeyse.Sürekli slalom yapıp oyunun eksik yanlarından yararlanıp farka gidiliyordu ve atılan her golde gerçekçilikten bir adım daha uzaklaşılıyordu.Bunun giderilmesi çok iyi oldu.Oyun artık daha yavaş seyrediyor, Messiyle dahi üst üste çalıp atıp gole gidemiyorsunuz.Buda bizi ister istemez bol pas ve kollektif futbola yönlendiriyor.Ara pas denemelerini sıklaştırmak zorunda kalıyoruz.kanat hücümlarında daha ciddi tavırlar sergilemek zorunda kalıyoruz..

Tüm bunlar skorada yansıyor zaten.5-2 6-4 gibi zor yakalancak skorlar , oyundada gerçekten zor yakalanayor.09 da 10dk süre ile "top player" zorluk seviyesinde barçayla chelseaye 8 tane attığımı bilirim.Tam bir saçmalık.2010 da böyle bir başarıyı henüz gösteremedim.
Arık PES çok daha gerçekçi, futbol adına çok daha doyurucu :)

berksus
29-10-2009, 10:11   |  #11  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

Master lig'de 2 sezon geçti ama üst üste nerdeyse hiç maç kazanamıyorum.Onlarca taktik denememe rağmen.Pes 09 ligde 34 galibiyet 1 beraberlik 1 yenilgi gibi sonuçlarla lig biterken, şimdi 20 galibiyet 10 beraberlik 6 mağlubiyet gibi sonuçlarla lig bitiyor.Ama bu şekilde bile ligde 2. veya 3. olunuyor.

sinanozk
29-10-2009, 10:43   |  #12  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

arkdaşlar ben 3.sezondayım ama şu transfer işini kolay yapabilen biri varsa bi yardım etsin,kafayı yicem.doğru düzgün transfter yapamıyorum.hiçbir oyuncu gelmiyo(real madrid e bile :D )ya hep geri çeviriyolar transferleri.ama başka takımlar bi transfer döneminde iyi oyuncuları alabiliyorlar.mesela en basitinden barcelona 1sezonda adebayo,tevez,buffon gibi oyuncuları alabiliyorken ben daha öyle bir oyuncu alamadım.acaba transfer teklifini arttırabilme durumu var mı?ben mi bulamadım,yoksa ayarlar mı yanlış?yardımcı olursanız sevinirim...

ParanoiD
29-10-2009, 13:00   |  #13  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj
Alıntı: sinanozk  
arkdaşlar ben 3.sezondayım ama şu transfer işini kolay yapabilen biri varsa bi yardım etsin,kafayı yicem.doğru düzgün transfter yapamıyorum.hiçbir oyuncu gelmiyo(real madrid e bile :D )ya hep geri çeviriyolar transferleri.ama başka takımlar bi transfer döneminde iyi oyuncuları alabiliyorlar.mesela en basitinden barcelona 1sezonda adebayo,tevez,buffon gibi oyuncuları alabiliyorken ben daha öyle bir oyuncu alamadım.acaba transfer teklifini arttırabilme durumu var mı?ben mi bulamadım,yoksa ayarlar mı yanlış?yardımcı olursanız sevinirim...
Sanırım yapıcak bişey yok o konuda.Varsada ben bilmiyorum.Çünkü oyuncu eger sizin takımı kabul ederse oyuncunun klübü size fiyat söylüyor.İndirim yapmak isterseniz siz indirimli fiyat teklif ediyorsunuz ama fiyatı begenmişseniz kabul ediyorsunuz ve oyuncu geliyor.

ozua86
09-11-2009, 23:50   |  #14  
Taze Üye
7 mesaj

Yorumları okudum ve ben şaşırdım acaba başka oyun mu oynadım? Diye..
İlk olarak oyunu vs modunda bir arkadaşıma karşı oynadığımda şu hatalar gözüme çarptı:
1- Şutlar 2009'a göre daha kötü olmuş. Açı bulamadan şut çekildiğinde bile top çok tehlikeli bir şekilde kaleyi bulabiliyor.
2- Oyuncular daha gerçekçi olsun diye daha zor çalım atabiliyor ama çok ağırlar. 
3- Oyun çok bariz bir şekilde Fifa serilerine benzemiş. Bir kere bu oyun için çok eksi.
4- Oyun çok hızlı. Takip etmek çok zor ve belli bi süreden sonra gözleriniz hassas ise sizi yoruyor.

Bilgisayara karşı oynarken:
1-Rakip takımın defansı size karşı fazlası ile uzaktan şut imkanı veriyor. Siz ilerledikçe onlar geriye kaçıyorlar. Bu yüzden bolca korner kazanabiliyoruz ama artık farklı korner seçenekleri yapmalılar. 1.90 boyundaki bir adam kornerlerde hep arka direkte duruyor.
2- Bir kere küçük takımlar fazlası ile pas yapıyor. Bu oldukça saçma.  Oyunun hızlı olması yarısı rakibin pas yapması ve sizin takip etmeniz ile geçiyor. Bu da çok can sıkıcı. Bir takım hem full defans yapıp hemde yüzde 90 pas ortalaması ile oynayamaz.

Heleki küçük takımlar zaten pas yapamaz. Bir de küçük takımlarda çok hızlı paslaşıyorlar ben bunu da anlayamadım. Yıldız oyuncular Fifa serilerindeki gibi sıradanlaşma yoluna girmiş. Yinede farkını hissedebiliyoruz ama Messi ile üst üste 2 adama şansa çalım atmak gerçekten sinir edici bir durum. Ayrıca oyuncular saha içinde serbest değiller. Çok tutuk oynuyorlar.

3- Hakemler ayrı bir komedi olmuş. Şu ana kadar abartısız 100 maç yaptım ancak penaltı verildiğini hatırlamıyorum. Burada asıl sorun hakemin penaltı vermemesi. Ceza sahası içinde arkadan kayarak direk adamıma müdahale oldu ancak penaltı verilmedi.

Bir de hakemler 1950 li yıllardaki zihniyete sahipler. Faul vermiyorlar. Veriyorlar ama çok zor veriyorlar. Bariz fauller çalınmıyor.

4- Overall Rating sistemi hem çok güzel hemde eksik. Bir oyuncu en iyi SMF mevkisinde oynamakta ama sisteme döktüğümüzde öyle bir mevkii yok. Güzel olan noktada oyuncu istismarını engelliyor bu yenilik. Eski oyuncular bilirler Roberta Carlos hızı sayesinde forvette oynayabiliyordu.

5- Hepsine itiraz edebilirsiniz ama pes 2010 ilerlemek yerine Fifa serilerine benzemiş. Burada amaç Fifa oynayanlara oyunu oynatmak olabilir ama her oyunun farklı bir kitlesi vardır. Bunu düşünememişler.

Sagolera
10-11-2009, 22:08   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Sana katılıyorum arkadasım.Butun dedıklerını dusundum ve gercekten hepsıde dogru bir tanesi bile yanlıs dıyemıycem..Guzel analız etmıssın..Ozellıkle defansların gerı kacması,faul kısırlığı ve fifa benzeşmesi gibi..

Emre_1645
10-11-2009, 22:40   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,056 mesaj
Alıntı: sinanozk  
transfer teklifini arttırabilme durumu yokta
onlar sana fiyat söylüyo (yada geri çeviriyo)mesela 15 milyon euro sende bu teklifi değiştirebilirsin istersen ama fazlada indirme kabul etmiyolar.

Emre_1645
10-11-2009, 22:43   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,056 mesaj
Alıntı: ozua86  
Yorumları okudum ve ben şaşırdım acaba başka oyun mu oynadım? Diye..
İlk olarak oyunu vs modunda bir arkadaşıma karşı oynadığımda şu hatalar gözüme çarptı:
1- Şutlar 2009'a göre daha kötü olmuş. Açı bulamadan şut çekildiğinde bile top çok tehlikeli bir şekilde kaleyi bulabiliyor.
2- Oyuncular daha gerçekçi olsun diye daha zor çalım atabiliyor ama çok ağırlar. 
3- Oyun çok bariz bir şekilde Fifa serilerine benzemiş. Bir kere bu oyun için çok eksi.
4- Oyun çok hızlı. Takip etmek çok zor ve belli bi süreden sonra gözleriniz hassas ise sizi yoruyor.

Bilgisayara karşı oynarken:
1-Rakip takımın defansı size karşı fazlası ile uzaktan şut imkanı veriyor. Siz ilerledikçe onlar geriye kaçıyorlar. Bu yüzden bolca korner kazanabiliyoruz ama artık farklı korner seçenekleri yapmalılar. 1.90 boyundaki bir adam kornerlerde hep arka direkte duruyor.
2- Bir kere küçük takımlar fazlası ile pas yapıyor. Bu oldukça saçma.  Oyunun hızlı olması yarısı rakibin pas yapması ve sizin takip etmeniz ile geçiyor. Bu da çok can sıkıcı. Bir takım hem full defans yapıp hemde yüzde 90 pas ortalaması ile oynayamaz.

Heleki küçük takımlar zaten pas yapamaz. Bir de küçük takımlarda çok hızlı paslaşıyorlar ben bunu da anlayamadım. Yıldız oyuncular Fifa serilerindeki gibi sıradanlaşma yoluna girmiş. Yinede farkını hissedebiliyoruz ama Messi ile üst üste 2 adama şansa çalım atmak gerçekten sinir edici bir durum. Ayrıca oyuncular saha içinde serbest değiller.

evet küçük takımlar defansına çekiliyor. zaten istedikleri beraberlik. tabi böylede olmazki.
takımın üstüne üstüne gidiyorum takım geri kaçıyo çok saçma bi durum
puyol bile geri çekiliyo yani. çok kötü olmuş bu özelliği.