Phenom II x4 965 bozukmu?

OBLIVION007
26-02-2011, 00:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

merhaba arkadaşlar,yaklaşık 2 ay önce aldığım Phenom II x4 965 işlemcimin ve diğer parçalarımın montajına dün başladım,bütün parçaları monte ettim,kabloları bağladım, power tuşuna bastım fanlar çalışıyor,anakartın ışıkları yaniyor (msi 870a-g54) ama ekrana bir türlü görüntü gelmiyor bios gelmiyor.bütün herşeyi doğru bağladığıma eminim.ramlerin yerini değiştirdim yine açılmadı,en sonunda işlemciyi aldım bnm eski çalışan anakartıma taktım powera bastım aynen burdada çalışmadı ekrana görüntü gelmiyor ben sorunun işlemcide olduğunu düşünüyorum sizce sorun nerede? bütün parçalarım sıfır yeni aldım;

işlemci:Phenom II x4 965
anakart:Msi 870A-G54
ram:Kingston value 4 GB DDR3 ram
Geforce g100 ekran kartı
HDD: WD caviar blue 1TB 32 MB önbellek SATA 3 hdd
psu: Seasonic 520W 80+ güç kaynağı

XxKadersizXx
26-02-2011, 00:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

BEN BENİM PC Cİ BENİM AMD ATHLON II X2 3.00 GHZ İŞLEMCİMİ TAKARKEN GÖRDÜM İLK TAKDI AÇMADI İŞLEMCİYİ ÇIKARTTI TEKRAR BİDAHA TEKRARA BİOS GÖZÜKTÜ SANIRIM TANIŞMA FASILLARI  :D Bİ KAÇKERE SÖK TAK OLUYOR ÖLE GÖRDÜM ADAMDAN KOLAY GELSİN...

Jubei76
26-02-2011, 06:02   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

başımdan şöyle bir şey geçti anlatayım,

vatan bilgisayarda sıfır asus anakart aldım geldim eve bir heves ile yaptım montajı her şey çok güzel anakart ışıklarında herşey yeşil yeşil ok konumunda ama bir türlü ekrana görüntü gelmiyor dedim her halde bir şeyleri yanlış yaptım bir daha denedim olmadı başka bir işlemci ile denedim sonuç yine hüsran,aldım anakartı vatan bilgisayara geri gittim hemen bakalım dediler baktılar ve ürün arızalı yenisi verelim dediler dedim bu sefer asus değil gigabyte istiyorum tamam dediler ,aldım yeni anakartı geldim eve zaten parçalar uzay montaj modundayı taktım anında çalıştı, yani anlatmak istediğim işlemciler kolay kolay bozulmaz pinleri kırılmadığı müddetçe ki benim eski 478Pin işlemcinin bir bacağı kırık olmasına rağmen çaılışıyordu bence sorunu anakartta ara veya hem anakart hemde işlemciyi geri ver yenisini talep et çünkü değiştirme hakkın var nasılsa.