Photobucket.com Türk hacker'ların hedefi oldu

CHIP Online
19-06-2008, 09:42   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Photobucket.com'a girmek isteyenler, fotoğrafları yerine Türkçe bir mesajla karşılaştılar.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Phot ... defi-oldu_7382.html

Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Photobucket, geçtiğimiz Salı günü bir DNS hack saldırısının hedefi olmaktan kurtulamadı. Siteye girenler, bir süreliğine farklı bir sayfaya yönlendirildiler ve karşılarında Türkçe bir mesaj buldular.

Türk hacker'lar tarafından hack'lenen Photobucket, yaptığı açıklamada saldırı kelimesini kullanmamayı tercih etti. Açıklama özetle şu şekilde:

Salı günü öğleden sonra tarayıcısına Photobucket.com yazan bazı kullanıcılarımız, DNS hosting servisimizdeki bir sorun nedeniyle farklı bir sayfaya yönlendirilmiştir. Bu sorun birkaç saat içinde çözülse de, bazı kullanıcılarımız çözümden sonra da bir süre siteye erişememiştir. Bu durum ortaya çıkan sorunun yapısından kaynaklanmıştır. Bilinmesi gereken, sorunu sadece bazı kullanıcılarımızın yaşamış olduğu, bu sırada şifrelerin, fotoğrafların ve diğer kişisel bilgilerin hiçbir şekilde zarar görmediğidir.  

Bu açıklamaya rağmen, Photobucket forumlarında sitenin Türk hacker'lar tarafından hack'lendiği açık seçik ortaya çıktı. Kullanıcıların DNS sorunu açıklamasını pek tatmin edici bulmadıkları, gönderilen mesajlardan da net bir biçimde anlaşılabiliyor. Resmin üzerine tıklarsanız, kullanıcıların Photobucket.com'a girmek istediklerinde karşı karşıya kaldıkları görüntüye ulaşabilirsiniz.

Photobucket'ın açıklaması, güvenlik bloglarında da pek tatmin edici olarak karşılanmadı. Hatırlanacağı gibi benzer bir saldırı, geçtiğimiz ay da Comcast'e düzenlenmişti.

Tüm konu: Photobucket.com Türk hacker'ların hedefi oldu

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hacker'lar bu tip saldırıları ne amaçla yapıyor olabilir?

Berat Kaçar
19-06-2008, 13:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
157 mesaj

ben bunu densizlik diye adlandiriyorum (:

yemre_kara
19-06-2008, 14:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
360 mesaj

isşleri yok site hackliyolar birde sbs ye girecek olsalar benim gibi pcnin yüzünü gördüklerine şükür ederler

manıak
19-06-2008, 14:41   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Günümüzde çoğu gelişmiş ülkenin idaresinin kolay olması için bilgisayar kullanılıyor.Bu da ülkeler arasındaki savaşları farklı bir boyuta taşıyor.Çünkü bir ülkenin tüm bilgisayar sistemlerini yok etmek, tüm ülkeyi nükleer bombayla yok etmekten daha ucuz ve nerdeyse aynı hasarı veriyor.Bence bu hack leme işleri derin devletten kaynaklanıyor.Ülkeler bu şekilde ne kadar fazla ve iyi bilgisayarcılara sahip olduğunu diğer ülkelere göz dağı vererek gösteriyor.
  Bu bir hipotez ve yalnızca benim kendi düşüncem.Lütfen bunun altında bir şeyler aramayın çünkü devletimle vatandaşı olmam dışında pek bir ilgim yok.(Paranoyak diilim, lütfen  hakkımda yanlış düşüncelere kapılmayın)

SaltVack
19-06-2008, 14:43   |  #5  
Taze Üye
16 mesaj

nedeni basit nette adlarını duyurmak için en aşalık yolu seçiolar...

mehmetcc
19-06-2008, 15:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
112 mesaj
AdRaMiTi
Hack olayına sen şimdi aşagılıkmı diyorsun ? Bence Mesajını düzenle derim :D Bilip,bilmeden konuşma Ne demek aşagılık kardeşim sen ne anlarsın Hack'den Git Misket oyna sen O zaman ala,ala bu alemde ne işin var.Ben Öyle Siteler biliyorum ki Misyonu ile Dünyada parmakla gösteriliyor.Biri için Kefillik atıyımda Gör ortamı sonra konuş..Bu ağresifliğimin nedeni ise genel konuşman Gidip Peygamberimize,Vatanımıza,Atamıza dil uzatıp,Türk sitelerini başkaları indirirken Türk Hackerların eli armutmu toplasın.Kızgın  
+999999999999999999999999999999999999999999999
çok haklısın.bence her türk genci bu olaylarda yer almalı.

mehmetcc
19-06-2008, 15:49   |  #7  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

https://www.chip.com.tr/araclar/r ... =20080619021904.jpg
Resime bakın.Ve hekleyenlerin adına bakın.birkaç sene önce aynısını Mynet'tede görmüştük.yani resimde bizi hatırladınız mı bölümü.o zamanda mynetin cnete satılmasını protesto etmiştiler.şimdi ise photobucket.ve yakında bir sürü  başka başka siteler.

Son Düzenleme: mehmetcc ~ 19 Haziran 2008 15:50
Tırtıl
19-06-2008, 15:53   |  #8  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 1
1,579 mesaj
AdRaMiTi
Hack olayına sen şimdi aşagılıkmı diyorsun ? Bence Mesajını düzenle derim :D Bilip,bilmeden konuşma Ne demek aşagılık kardeşim sen ne anlarsın Hack'den Git Misket oyna sen O zaman ala,ala bu alemde ne işin var.Ben Öyle Siteler biliyorum ki Misyonu ile Dünyada parmakla gösteriliyor.Biri için Kefillik atıyımda Gör ortamı sonra konuş..Bu ağresifliğimin nedeni ise genel konuşman Gidip Peygamberimize,Vatanımıza,Atamıza dil uzatıp,Türk sitelerini başkaları indirirken Türk Hackerların eli armutmu toplasın.Kızgın  
Her hack'te aynı bahane kardeşim. Hani kim uzatmış Peygamberimize, Vatanımıza, Atamıza dil Photobucket'ta? Imageshack gibi bir site, sitenin ne günahı var? Biri her gün kullandığın Rapidshare'e yapsa bunu inanacak mısın aynı bahaneye. Bırakın bu işleri...

mehmetcc
19-06-2008, 16:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

tırtıl arkadaşım iskorpitxi duydun mu?araştır derim.o zaman neden türk hackerların beyaz hacker olduğunu dünyanın en büyük hacker grubunun sitesini heklediğini anlarsın.yada yok sen spy grubun pentagonun sitesini hekleyip bu sitedeki iğrenç haritaları ortaya çıkardığını bilmeyip konuşuyorsun.bence hackerlıkla amatörde olsan uğraş ta sonra yorum yap.sonra atalarımızın mirasının tehlikede olduğunu hackerların nasıl kamuoyuna duyurduğunu anlarsın.

_AFD_
19-06-2008, 16:53   |  #10  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

siteyi batırmışlar yahu.