Photoshopta sivilce promlemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
20-04-2004, 17:46   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
236 mesaj

Hani şu fotarafçı abilerimiz fotoshop programıyla çekilen vesikalık fotoraflarımızda yüzümüzdeki sivilce ve buna benzer kötü görüntüleri kaldırıp rötüşleri yapıyolar.Sonuçta kaymak Coolgibi bir yüz ortaya çıkıyor.Bende fotoshop programı var ve bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.(Bende bi kız arkadaşa vesikalığımı göndereceğim netten de kendimde biraz rötüş yapayım diyorum.Yakışıklıyız ama biraz daha güzelleşsek daha iyi olur.Teknoloji son haddesine kullanmakta fayda görüyorum.)KahkahaOnayGöz kırpma

lyn
21-04-2004, 01:29   |  #2  
Taze Üye
12 mesaj

Clone stampa tool- düzeltme işlemleri için kullanılıyor.Resmin seçilen bir bölümünden aynı resim veya başka bir resim ürerine zemin kopyalanabiliyor.bunun için bu tool seçiliyken düzgün dokulu bir zemine klavyede Alt tuşu basılıyken mouse'la birkez sol tıklayıp kaynak bölgemizi seçiyoruz ve düzeltmek istediğimiz hedef bölgebin ürerine mouse'u götürüp sol tıklayarak ve basılı tutarak hareket ettiriyoruz mouse'u ...böylece düzeltme yapılıyoooo : ) böyle yazarak anlatmaya kalkınca karmaşık gibi gelebilir diil ama istersen  mail at ben sana ikidakkada düzeltip gönderiyim ; )
istersen

lyn
21-04-2004, 01:44   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

keyifli bi program , madem edinmişsin kurcala öğren derim ... şöyle de bi yer var uzuuuun uzun anlatmışlar ööretiyolar programı örneklerle ; )

Banned
21-04-2004, 13:41   |  #4  
OP Banlandı
236 mesaj

Iyn çok sağol.Bir evde deneyim baktım elime gözüme bulaştırıyorum.Dediğin gibi yaparız.Sana mail atarım.Sevgiyle kal...

Sehnsucht
03-05-2004, 11:58   |  #5  
Yeni Üye
25 mesaj

ben digital fotoğrafcılarda calıstım bi sure, photoshopda clone stamp tool la yapabilirsin ama bu arac sert dokunuş yapıor sana tavsiyem photoshop 7 de ve cs de yeni eklenen healing tool u kullanman bu daha yumusak darbelerle yuzdeki puruzleri alıor bi de yuzu daha duzgun gostermek icin eye fidelity tools denen plug-in ler var onları yine google dan aratma yaparsan bulursun.