php ile yorum sayfası oluşturma

efsane18
07-04-2011, 01:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
173 mesaj

arkadaşlar php de yorum sayfası oluşturmak istiyorum kullanıcı yorumunu yapıcak ve yaptığı yorum sayfa nın altında gözükücek bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum ....

cmlyvr
23-04-2011, 02:35   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

Efsane18 arkadaşım  bunun için bi tane form açarsın.bi textarea koyarsın ... bunu veritabanına yazdırırsın...sonra yazılanları veritabanından sayfaya çekersin..
yapamazsan buraya yaz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım...

efsane18
06-05-2011, 01:41   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
173 mesaj

bu konuda hiç fikrim yok yani aslında mantığını anladım ama sistemi oturtamadım..

cmlyvr
11-06-2011, 13:38   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

kusura bayağı zamandır girmiyordum yapacağın şu
yorumekle.php

ekle.php

include("vt.php");//mysql sunucumuza bağlantı yapmamızı sağlayan kod
$yorum=$_POST["yorum"];
if($yorum==""){
 echo 'lütfen yorumu boş geçme';
}
else{ 

$ekle=mysql_query("insert into yorumlar(id,yorum,kullaniciadi,tarih) values('$_POST[dersno]','$yorum,'$_POST[kullaniciadi]',now())");
if($ekle){
echo "

";

}
else {
 echo "

";

}
}
?>

şöyle basit bi yapı yapabilirsin

Son Düzenleme: cmlyvr ~ 13 Eylül 2013 12:29
forgetpasword
03-07-2011, 09:48   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

Abicim senin yazmis oldugun kod basdan sona kadar xss ve sql acikli . boyle form mu olurmus. Benim tavsiyyem inette bu kadar ucretsiz boyle scriptler var  bunlardan birini kullan. AMa kullanmadan once active ve passiv xss ve default ve blind sql injection-a karsi tarama yap.

codem
03-07-2011, 19:06   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: forgetpasword  
Abicim senin yazmis oldugun kod basdan sona kadar xss ve sql acikli . boyle form mu olurmus. Benim tavsiyyem inette bu kadar ucretsiz boyle scriptler var  bunlardan birini kullan. AMa kullanmadan once active ve passiv xss ve default ve blind sql injection-a karsi tarama yap.

şöyle basit bi yapı yapabilirsin
demiş arkadaş adı üstünde basit bi yapı bilmeyen bi kişi için öyle atlarsan öğrenemez bilyen kişi.

cmlyvr
19-07-2011, 19:51   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

forgetpasword  arkadaşım benim verdiğim kod başlangıç için çok iyi bir kod ben sql açıkları ile niye uğraşıyım...
ben arkadaşa yardım etmek amacıyla basit anlamda kodları yazdım ... geliştirmek onun elinde bana kimse sql açıklarını öğretmedi kendi isteğim ve azmim ile öğrendim...

Son Düzenleme: cmlyvr ~ 15 Eylül 2013 16:57