Php üyelik sistemi nasıl yapılır?

manager817
02-05-2009, 14:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
205 mesaj

Arkadaşlar php de site anasayfasına üyelik sistemi yapmak istiyorum, kullanıcı kayıdı, kullanıcı girişi ve ana sayfada üye değilse lütfen üye olunuz diye bir uyarı vermesi şeklinde, bir çok script buldum ama hiç biri çalışmadı , elinde sağlam scripti yada makalesi olan arkadaşlar varsa , yardımlarınız bekliyorum. İlgilenen arkadaşlar için şimdiden teşekkürler...Alkış

ResHaT
02-05-2009, 17:26   |  #2  
Taze Üye
14 mesaj

basitten hazırLadığım bi script'i veriyim sana. Ona bakarak düzenLeme yapabiLirsin.

ResHaT
02-05-2009, 17:26   |  #3  
Taze Üye
14 mesaj

DN::
ayar.php'yi kendine göre düzenLe

efsane18
03-05-2009, 19:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
ResHaT
DN::
ayar.php'yi kendine göre dü
ya kardeş verdğin örneğe bende baktım ama benimkinde söle bi sorun veriyor
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\wamp\www\cihan\uye\giriskontroll.php on line 18
Hatali kullanici adi ya da parola! Lütfen Yeniden Deneyiniz...
içine giriyorum ama sorun yok bu sorunu çözersem çok işime yarıcak bu konuda yardım edermisin

ResHaT
03-05-2009, 23:14   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

mysql'de kullanıcı adı ve şifre eklimi ?

efsane18
05-05-2009, 20:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
ResHaT
mysql'de kullanıcı adı ve şifre eklimi ?
şimdi arkadaşım ben php myadminde yaptım veri tabanını ama olmadı acaba sen bunu php my adminde yapıp dosyayı phpmyadinle ve çalışır durumda atabilirmisin şu verdiğin dosyayla çok uğraştım ama hata aldım bana bu konuda yardım edersen bu benim ödevim yaparsam ii olucak  şimdiden teşekkürler

efsane18
05-05-2009, 22:08   |  #7  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
efsane18
şimdi arkadaşım ben php myadminde yaptım veri tabanını ama olmadı acaba sen bunu php my adminde yapıp dosyayı phpmyadinle ve çalışır durumda atabilirmisin şu verdiğin dosyayla çok uğraştım ama hata aldım bana bu konuda yardım edersen bu benim ödevim yaparsam ii olucak  şimdiden teşekkü
kardeş tamam sorunu hallettim saol herşey için çokk teşekkür işime yaradı

efsane18
05-05-2009, 22:22   |  #8  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
efsane18
şimdi arkadaşım ben php myadminde yaptım veri tabanını ama olmadı acaba sen bunu php my adminde yapıp dosyayı phpmyadinle ve çalışır durumda atabilirmisin şu verdiğin dosyayla çok uğraştım ama hata aldım bana bu konuda yardım edersen bu benim ödevim yaparsam ii olucak  şimdiden teşekkü
yalnız kardeş söle bişey yapamdım kullanicı adını ve sifresini girdikten sonra direk ansayfaya gelecek ve yukarda hoşgeldin kullanici adi neyse onu yazacak bunu nasıl yapabilirim

ResHaT
06-05-2009, 15:11   |  #9  
Taze Üye
14 mesaj

PHP'ye bende yeni başLadım onu da öğrenicem zamanLa (:

İşine yaradıysa ne mutLu bana (:

efsane18
08-05-2009, 12:09   |  #10  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
ResHaT
PHP'ye bende yeni başLadım onu da öğrenicem zamanLa (:

İşine yaradıysa ne mutLu bana (:

ya kardeş ben veri tabanını bağladım ama kullanıcı kayıt olduktan sonra giriş yapıcak onu yapamadım yani hata veriyor peki bu konuda yardımcı olabilirmisin...

ResHaT
09-05-2009, 01:30   |  #11  
Taze Üye
14 mesaj

ne hatası veriyor tam oLArak yazabiLir misin?

Very_Hing
10-05-2009, 19:10   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

ben denedim bazı dosyaların isimleri action kısmına yanlış girilmiş onları düzeltinizmi sorun kalmıyor gayet iyi çalışıyor ancak bazı güvenlik açıkları var sizin için bu programı tekrar düzenleyip bir bölümde açıp anlatacağım sizlere isteyenler bana pm veya mail atasınlar konuyu açtığımda sizlere bildiryim

bektas-star
27-08-2009, 13:42   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

Basit bir üyelik sistemi yaptım yeni öğrenecek arkadaşlara faydası dokunur sanırım..
Bunu geliştirebilirsiniz..
indir

index.php

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
<?php /*********************/ /*****Bektas-Star*****/ /*********************/ ?> <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN"> <HTML> <HEAD>     <META HTTP-EQUIV="CONTENT-TYPE" CONTENT="text/html; charset=utf-8">     <TITLE></TITLE>     <META NAME="GENERATOR" CONTENT="OpenOffice.org 3.1  (Linux)">     <META NAME="CREATED" CONTENT="20090827;10010800">     <META NAME="CHANGED" CONTENT="20090827;10105500"> </HEAD> <BODY LANG="tr-TR" DIR="LTR"> <a href = "giris.php">GIRIS YAP</a> <!-- Burada kullanicilar icin bir form olusturuyoruz kayit formu.. ;) --> <form action="index.php" method="POST"> <TABLE WIDTH=100% BORDER=0 CELLPADDING=0 CELLSPACING=0 STYLE="page-break-before: always; page-break-after: auto">     <COL WIDTH=128*>     <COL WIDTH=128*>     <TR VALIGN=TOP>         <TD WIDTH=50%>             <P ALIGN=RIGHT>Ad Soyad :             </P>         </TD>         <TD WIDTH=50%>             <input type="text" name="adsoyad">             <P><BR>             </P>         </TD>     </TR>     <TR VALIGN=TOP>         <TD WIDTH=50%>             <P ALIGN=RIGHT>Kullanici Adi :             </P>         </TD>         <TD WIDTH=50%><input type="text" name="k_adi">             <P><BR>             </P>         </TD>     </TR>     <TR VALIGN=TOP>         <TD WIDTH=50%>             <P ALIGN=RIGHT>Sifre :             </P>         </TD>         <TD WIDTH=50%><input type="password" name="sifre">             <P><BR>             </P>         </TD>     </TR>     <TR VALIGN=TOP>         <TD WIDTH=50%>             <P ALIGN=RIGHT>Sifre (T) :             </P>         </TD>         <TD WIDTH=50%><input type="password" name="sifret">             <P><BR>             </P>         </TD>     </TR>     <TR VALIGN=TOP>         <TD WIDTH=50%>             <P ALIGN=RIGHT><BR>             </P>         </TD>         <TD WIDTH=50%><input type="submit" name="kayit" value="kaydol">             <P><BR>             </P>         </TD>     </TR> </TABLE> </form> <P><BR><BR> </P> <?php     if (@$_POST['kayit'] == "kaydol") //Eger kaydol yazdigimiz butona tiklandiysa..     {         $hata = "";         //Formdan POST edilen verileri degiskenlere aliyoruz..         $ads = $_POST['adsoyad'];         $k_adi = $_POST['k_adi'];         $sifre = $_POST['sifre'];         $sifre2 = $_POST['sifret'];         //verilerin do&#240;rulu&#240;una bakiyoruz..         if (empty($ads)) $hata.="Ad Soyad Alanı BoÅ&#159; Bırakıldı. <br>";         if (empty($k_adi)) $hata.="Kullanıcı Adı Girilmedi. <br>";         if (empty($sifre) or $sifre != $sifre2) $hata.="Å&#158;ifre boÅ&#159; bırakılamaz ve Å&#159;ifreler birbiri ile eÅ&#159;leÅ&#159;meli. <br>";         // Buraya Kadar Kontrol yaptik eger kontrollerimizde hatalar gorursek bunlari ekrana yazalim hata yoksa da kaydedelim (^.^)         if (!empty($hata))  echo $hata;         if (empty($hata))         {           $sunucuadi = "localhost";           $vkullaniciadi = "root";           $vsifre = "";           $baglan = mysql_connect($sunucuadi, $vkullaniciadi, $vsifre); // sunucu adi, veritabani kullanici adi ve sifreyi giriyoruz sifre yoksa bos birakabilirsiniz..           $veritabanisec = mysql_select_db("uyelik",$baglan); // Olu&#254;turdu&#240;umuz veritaban&#253;n&#253; seçtik ben uyelik ad&#253;nda bir veri tabani olusturmustum..           $mdsifre = md5($sifre); // md5 ile &#254;ifreliyoruz           $sorgu = "INSERT INTO uyeler (id,adsoyad,kadi,sifre) VALUES ('','$ads','$k_adi','$mdsifre')"; //burada "uyeler" veritabanımdaki tablo adı VALUES den onceki parantez veri tabanimdaki olusturdugum sütun isimleri sagindaki ise soldaki sütunlara girilen degerler..           $kaydet = mysql_query($sorgu); //burada sorgumu çalistiriyorum ve bu sayede veri tabanina kaydederek eklemis oluyoruz..           if ($kaydet)           {             echo "Artik kayitli uyemizsiniz TEBRIKLER..";             mysql_close();           }           echo "<a href='giris.php'>Giris Yapmak Için Tiklayin..</a>";         }     } ?> </BODY> </HTML>
giris.php
<form action="giris.php" method="POST">   <table border="0"> <tr> <td>Kullan&#253;c&#253; Ad&#253;n&#253;z : </td> <td><input type = "text" name = "k_adi"></td> </tr> <tr> <td>&#222;ifreniz : </td> <td><input type = "password" name = "sifre"></td> </tr> <tr> <td>Beni Hat&#253;rla : </td> <td><INPUT NAME="hatirla" TYPE="checkbox"></td> </tr> <tr> <td></td> <td><input type = "submit" name = "gir" value = "giri&#254;"></td> </tr> </table> </form> <?php   if (@$_POST['gir'] == "giri&#254;")   {     $k_adi = $_POST['k_adi'];     $sifre = $_POST['sifre'];     $mdsifre = md5($sifre);     @$hatirla = $_POST['hatirla'];     if (empty($k_adi) or empty($sifre))     {       echo "Kullan&#253;c&#253; ad&#253;, &#222;ifre bo&#254; b&#253;rak&#253;lamaz..";     }     else     {       $sunucuadi = "localhost";       $vkullaniciadi = "root";       $vsifre = "";       $baglan = mysql_connect($sunucuadi, $vkullaniciadi, $vsifre); // sunucu ad&#253;, veritabani kullanici adi ve sifreyi giriyoruz sifre yoksa bos b&#253;rakabilirsiniz..       $veritabanisec = mysql_select_db("uyelik",$baglan); // Olu&#254;turdu&#240;umuz veritaban&#253;n&#253; seçtik ben uyelik ad&#253;nda bir veritaban&#253; olusturmustum..       $sorgu = "select * from uyeler where kadi='$k_adi' and sifre='$mdsifre'";       $sorguyucalistir = mysql_query($sorgu);       $kayit = mysql_fetch_assoc($sorguyucalistir);       if ($kayit > 1)       {     if ($hatirla == "on")     {       //E&#240;er sitede uzun süre boyunca tan&#253;nmak istenmi&#254;se cookie ile kaydedece&#240;iz kullan&#253;c&#253; bilgisini..       setcookie("kullaniciadi","$k_adi",time()+60*60*24);       echo "Cookie &#221;le Oturumunuz aç&#253;ld&#253;..<br>";       echo "<a href='profil.php?uye=".$k_adi."'>PROF&#221;L&#221;N&#221;Z</a>";     }     else     {       //E&#240;er Taray&#253;c&#253;y&#253; kapan&#253;nca bilgiler silinsin isteiyorsa Session ile tutaca&#240;&#253;z bilgileri..       session_start();       $_SESSION['kullaniciadi'] = $k_adi;       echo "Session &#221;le Oturumunuz aç&#253;ld&#253;..<br>";       echo "<a href='profil.php?uye=".$k_adi."'>PROF&#221;L&#221;N&#221;Z</a>";     }     echo "Tebrikler Ba&#254;ar&#253;l&#253; Bir &#222;ekilde Giri&#254; Yapt&#253;n&#253;z..";       }     }   } ?>
profil.php
<?php session_start();   if (isset($_COOKIE['kullaniciadi']) or isset($_SESSION['kullaniciadi']) and isset($_GET['uye']))   {       $sunucuadi = "localhost";       $vkullaniciadi = "root";       $vsifre = "";       $baglan = mysql_connect($sunucuadi, $vkullaniciadi, $vsifre); // sunucu ad&#253;, veritabani kullanici adi ve sifreyi giriyoruz sifre yoksa bos b&#253;rakabilirsiniz..       $veritabanisec = mysql_select_db("uyelik",$baglan); // Olu&#254;turdu&#240;umuz veritaban&#253;n&#253; seçtik ben uyelik ad&#253;nda bir veritaban&#253; olusturmustum..       $kayitlardavarmi = $_GET['uye'];       $sorgu = mysql_query("select kadi from uyeler where kadi='$kayitlardavarmi'");       $varmi = mysql_fetch_assoc($sorgu);       if ($varmi > 1)       {     if (isset($_COOKIE['kullaniciadi']))     {       $kullaniciadi = $_COOKIE['kullaniciadi'];       $sorgu = "SELECT id, kadi, adsoyad FROM uyeler where kadi = '$kullaniciadi'";       $calistir = mysql_query($sorgu);       $bilgi = mysql_fetch_assoc($calistir); ?>       <table border=0> <tr> <td>Id : </td> <td><?php echo $bilgi['id']; ?></td> </tr> <tr> <td>Ad&#253;n&#253;z Soyad&#253;n&#253;z : </td> <td><?php echo $bilgi['adsoyad']; ?></td> </tr> <tr> <td>Kullan&#253;c&#253; Ad&#253;n&#253;z : </td> <td><?php echo $bilgi['kadi']; ?></td> </tr> </table> <?php     }     if (isset($_SESSION['kullaniciadi']))     {       $kullaniciadi = $_SESSION['kullaniciadi'];       $sorgu = "SELECT id, kadi, adsoyad FROM uyeler where kadi = '$kullaniciadi'";       $calistir = mysql_query($sorgu);       $bilgi = mysql_fetch_assoc($calistir); ?>       <table border=0> <tr> <td>Id : </td> <td><?php echo $bilgi['id']; ?></td> </tr> <tr> <td>Ad&#253;n&#253;z Soyad&#253;n&#253;z : </td> <td><?php echo $bilgi['adsoyad']; ?></td> </tr> <tr> <td>Kullan&#253;c&#253; Ad&#253;n&#253;z : </td> <td><?php echo $bilgi['kadi']; ?></td> </tr> </table> <?php          } echo "<a href='cikis.php'>ÇIKI&#222;</a>"; }   }   else   {     echo "Bu sayfay&#253; görme yetkiniz bulunmamaktad&#253;r..";   } ?>
cikis.php
<?php   //Oturumu Kapat&#253;p Anasayfam&#253;za Yönlendiriyorum..   session_start();   session_destroy();   setcookie('kullaniciadi', false);   header ("Location: index.php"); ?>

Son Düzenleme: bektas-star ~ 27 Ağustos 2009 13:47
mmhrn
25-03-2010, 01:17   |  #14  
Üye
70 mesaj

hocam aynı uyelik sisteminden banada lazım ama link olu yeni bir link yollarmısınız

AliGren1907
16-05-2010, 17:42   |  #15  
AliGren1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
103 mesaj

uye_hesap.php dosyası

ayar.php dosyası

Buda dump edeceğin SQL dosyası

verdiğim linklerde konlar mevcuttur.

buda demosu

Son Düzenleme: AliGren1907 ~ 16 Mayıs 2010 17:43
conficker19942
10-10-2010, 20:20   |  #16  
Taze Üye
18 mesaj

al sana 24 saat teknik destek7/24 destek anın da cevap + hiçbir sitede olmuyan içerikler (örnek msn şifre kırıcı % çalışıyor)