Physical Memory Dumping ERROR

HPQ-User
01-04-2009, 17:38   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

eski kullanıcılardan sormuş:
S.A.

Benim sorunumla da ilgilenirmisiniz bilmem, ama bu lütfu bana verin ve bana yardım edin.

Pc konusu özellikle fiziksel bellek konusunda hissettiğim bir sorun.

SORUNUM:
*** lar dan başlayayım ben bu işlemciyi yeni aldım. Önceden Core 2 Duo E6600 vardı ve böyle mavi ekran hatasını hiç görmedim.
Yeni İşlemciyi yeni Bios kurarak Pc ye tanıttım.
İlk kurulan bilgisayara anakart kutusundan çıkan cd deki ai booster adlı asusun programını kurunca fiziksel bellek hatası veriyor. Mavi üzerine Beyaz yazıyla physical memory dumping gibi yazılar çıkıyor sonra bilgisayar res. atıyor. İlk işletim sistemi kurduğumda oyunlara girerkende hata veriyordu.
İşletim sistemini tekrar kurdum Dx leri filan tam kurdum düzelmedi. Ben service pack 1 vista kuruyorum ama yüklemelerden sonra sp 3 oluyor :) neyse.

Bu sorunuma çok alternatifli bir cevap verirseniz sevinirim Ona göre Tüm yöntemleri deneyeceğim. 800 Mhz'lik 4 GB rami çöpe atmak da istemiyorum. Ram ler önceki CPU da iyi çalışırken şimdi ne oldu anlayamadım.

Saygılarımla...

Emre Yasin DÜNDAR

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Pc Özelliklerim:
Asus P5W DH Deluxe Anakart
INTEL Q8300 CORE 2 QUAD (2.5GHZ 1333 MHz 4MB LGA775)***
4 GB 800 Mhz Ram (2 adet 2 li kit var. Kingstonlar 3. ve 4. Slotlarda takılı. Diğer Ramlerin markasını hatırlayamacağım.)
Ati HD 2900 XT (x16 PCI Express, 512 BİT, 512 MB) Ekran Kartı.
Windows Vista ULTIMATE 64 BIT Service Pack 1.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

man on the moon
02-04-2009, 20:50   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

mavi ekranda ki hata mesajını da not alırsanız daha iyi olurdu.
bu arada aynı kitleri aynı renge taktığınızdan emin olun. 3 ve 4' taktım demişsiniz. ama genelde 1-3,  2-4 şeklinde oluyor.
driverlarıda yeni kurduğunuzdan emin olun.

bu arada o işlemciye bu ekran kartı gitmemiş. oyunlarda bir işe yaramaz

Mustafa@PC
02-04-2009, 21:45   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

sorun yüksek ihtimal ramlerde....