Picasa 3 Beta: Daha fazla rötuş ve YouTube

CHIP Online
06-09-2008, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın resim yönetim programı Picasa 3 beta sürümü ile yeni özellikler sunuyor. İşte detaylar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Pica ... e-YouTube_8536.html

Google şu sıralar resim düzenleme ve yönetme programı Picasa'nın yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor. 3. sürümün betası indirilmeye sunuldu ve bazı yeni özellikleri beraberinde getiriyor.

Mesela kullanıcılar dijitalleştirmek için tarattıkları fotoğrafları çiziklerden ve lekelerden arındırabiliyorlar. Ayrıca istenilen resimler bir filme dönüştürülüp YouTube'a yüklenebiliyor. Böylece tatil resimlerinden kısa bir sürede slayt gösterileri hazırlamak mümkün olabiliyor. Entegre Photo Viewer ile resimlerin ön izlemesini komple Picasa uygulamasını açmadan görebiliyorsunuz.

Diğer yenilikler arasında ekran görüntüsü hazırlama, filigran ekleme, Picasa web albümüne daha kolay resim yükleme / eşitleme yapma ve sabit diskteki dizinleri doğrudan Picasa ile yönetme imkânı var.

Download: Picasa 3 Beta

Tüm konu: Picasa 3 Beta: Daha fazla rötuş ve YouTube

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Picasa kullanır mısınız? Yazılım hakkındaki düşünceleriniz...

emobozkurt
07-09-2008, 13:53   |  #2  
emobozkurt avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

ben kullanıyorum ve herkese tavsiye ediyorum. çok kullanışlı güvenli ve basit arayüze sahip.

net üzerinden 4 fatoğraf ekleyebiliyorsunuz. "20 olsa daha iyi olur."

Ancak; bu sorunu Google Picasa programını yükledikten sonra aşabiliyorsunuz. Albüm şeklinde dileğiniz fotografı aynı anda yüklüyebiliyorsunuz. (1 GB ücretsiz alan var).