Ping Neye Bağlıdır...Proxy Nedir..?

LENO7
01-03-2012, 19:58   |  #1  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

arkadaşlar şu ping sorununu artık çözmek istiyorum...Point Blank oynuyorum bakıyorum bende ping sorunu çıkıyor..Speedtest'ten hızımı test ettim sonuç şöyle..
internet paketim 8 Mbps sınırsız
Kablosuz kullanırken:
Download: 7.41Mbps
Upload: 0.98Mbps
Ping: 71ms

Kablo İle
:
Download: 7.28Mbps
Upload: 0.93Mbps
Ping: 89ms

-Bir kaç defa denedim sonuç net olsun diye, hep aynı çıktı..

-Ping neye bağlıdır..Download ve upload hızıyla alakası varmıdır..

-hayatımda hiç bilmediğim şey proxy..Nedir bu proxy..?

-Herşeyi tam ve net açıklarsanız sevinirim..

-Şimdiden Teşekkür Ediyorum...

Son Düzenleme: LENO7 ~ 02 Mart 2012 17:04
Kapalı Hesap (154666)
02-03-2012, 20:55   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

http://www.bydigi.net/resimli-pr ... esimli-anlatim.html
Ping ise bir byte değerindeki bir bilgiyi muhattap bilgisayar sistmine gönderip alma için geçen süredir. Örnek senin pingin 71 mili saniye imiş. Bu şu demektir. Senin bilgisayardan bir sinyal gönderilir bu sinyal oyun sunucusuna ulaşıp geri döner. Bu sırada geçen süre ping süresidir.
Eğer upload hızın çok düşükse pingin geliş süresini de etkileyecektir. Dolayısı ile alma ve gönderme hızların belli oranda olmalıdır. Ancak upload hızı genellikle ev kullanıcılarında fazla gerekmediği için dovnload hızından belli oranda düşük tutulmaktadır. Serverlarda upload ve dovnload hızları genellikle eşit yapılmaktadır.

LENO7
03-03-2012, 14:57   |  #3  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

peki teşekkürler YAMYAM abi...

aklım bunda kaldı..işin ilginç yanı kablosuz kullanırken netim daha hızlı kablo kullanırken hız birazcık azalıyor...kablosuz bağlantıyı kapatmama rağmen...
kablosuz kullandığımda diğer odaya/veya modemin uzağına gidiyorum..hız ethernet kablosundan aldığım hıza iniyor...2 metrelik ethernet kablosunu takıyorum..hız birazcık azalıyor..neden böyle acaba...bide ethernet kablosu en iyisinden...
bütün sitelere bakıyorum kablolu internet daha hızlı diyorlar...bendeki neden böyle acaba...

Kapalı Hesap (154666)
03-03-2012, 15:52   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ethernet kablolarının belli standartları vardır. CAT.5 ya da CAT6 gibi. Bu değerler kablonun ekranlaması ile ilgilidir. En iyisi dediğin kablonun bile ekranlaması iyi değilse, Ethernet kartın veya sürücülerin firma sürücüleri değilse bu tür performans kayıpları yaşayabilirsin.
Ayrıca ethernet kartın eski tip 1-10MB için olanlardan ise ve kablosuz ağın 56MB ise zaten bu değerler normal olacaktır.