Ping saldırısı yapıldığı zaman internetim kesiliyo

kukuan
16-06-2013, 15:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar dün bi' deneme yaptık.Cmd'den ping -t -l 65500 "benim ip'm" kodunu yazıp uygulayınca internetim direk kesiliyor.Tabi bunu diğer arkadaş yapıyor.Dünden beri yapmadığım güvenlik kalmadı.yeni ilke ekleyerek Ping Block,çeşitli antivirüsler,firewall zaten açık,güvenlik duvarı açık,güncelleştirmelerin hepsi kurulu.Anlamadığım şey bu olay sadece bende.Diğer kişilere yapılınca bir sorun olmuyor.Bana yapıldığında direk internetim kesiliyor.Hatta modemin şifresini bile değiştirdim.Modem markası Airties RT-104 modeme girip firewall kapatıp açtım yine olmadı. 

Biri öğrense sürekli saldırı yapsa benim yapacak bir şeyim yok.Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

kukuan
17-06-2013, 11:42   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Yardımcı olacak bir arkadaş yok mu?

xDeXteRx
17-06-2013, 12:41   |  #3  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

bu tarz tehlikelerden korunmak için outpost firewall uygulamasını kullanmanızı tavsiye edebilirim.birde modeminizin güncel update leri var ise mutlaka güncel tutmanızı öneririm.

işletim sisteminizde virüs var ise bu olası tehlikeleri ağınıza çekecektir demektir.sağlam bir antivirüs programı ile sisteminizi zararlı içeriklerden arındırmayı deneyin,ağınız için gereksiz olan portların da kapatılması bu tür sorunların önüne geçebilmeniz de faydalı olacaktır.

murat5038
17-06-2013, 16:07   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 680
6,682 mesaj

Pingle bir şeye varamaz karşıdaki kişi Sadece Netini yada bilgisayarı durduracak hale gelir. Modem firewallinden DDos saldırısı veya Standartın üstünde bir seçenek varsa yaparsan Engeller. ancak bazı sayfalarında Açılamama gibi problem olabilir.