piranha leon navigasyon güncelleme

ajanxxx1905
06-08-2009, 13:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
132 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2008

arkadaslar piranha leon marka navıgasyonum var naviextradan nasıl guncelleyecegım ? naviextradan bır program ındırdım navıgasyonu pc ye bagladıgımda ındırdıgım bu programda cıhaz baglı degıl olarak goruyorum işletim sistemım vista sp2

kaplan2727
18-01-2011, 13:36   |  #2  
kaplan2727 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
123 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2010

Eğer ücretli bir veya birden fazla güncelleme satın aldıysanız ve/veya yükleme sırasına ücretsiz güncellemeler eklediyseniz lütfen soldaki menüden Güncellemelerim kutucuğunu tıkalyınız. Bu, navigasyon cihazınızın güncellenmesi için son adımdır.
Güncellemelerim ekranı size şu listeyi gösterir:

  • Satın alınan ürünler (güncellemeler veya ekstralar),
  • Harita Al’dan yükleme sırasına giren ücretsiz güncellemeler ve ekstralar; Daha fazla ekran,
  • Ve özel ücretsiz güncellemeler (normal olarak ücretli olup, cihaz üreticinizin veya site operatörünün size ücretsiz sunduğu güncellemeler).

Bunları İndir düğmesini tıklayarak tek tek indirmeye ve yüklemeye başlayabilrsiniz, veyaYükleme Sihirbazı kutucuğunu tıklayın.


Eğer satın aldığınız ürünlerden herhangi biri listede görünmüyorsa ekranın sol üstündekiListeyi Yenile düğmesine basın, veya alternatif olarak programı tekrar çalıştırın.

Yükleme Sihirbazının Kullanılması
Ekranın sağ üstündeki Yükleme Sihirbazı kutucuğuna bastıktan sonra, you yedek almanız istenecektir. İndirme ve yükleme yapmadan önce yedek almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yedek alma adımını kendi risk ve sorumluluğunuzda atlayabilrisiniz.

PC’nizin USB portu ve cihaz özellikerine göre (USB 1.1 veya USB 2.0 desteği) yedekleme süresi değişebilir. Lütfen yedekleme prosesi bitene kadar bekleyin.


Yedekleme bitince Güncellemelerim ekranına geri dönün ve Yükleme Sihirbazını tekrar başlatın, ve bu sefer yedekleme uyarsına aldırmayın. Sihirbaz prosese devam edecek ve sizden listelenmiş tüm güncellemelerin yüklenmesini teyid etmenizi isteyecektir. İstemediğiniz ürünlerdeki çek işaretini kaldırın. Devam etmek için ekranın sol altındaki Yükle kutucuğunu tıklayın.

Yükle kutucuğu eğer cihazınızda (veya SD kartınızda) tüm seçili ürünler için yeterli boş alan varsa aktif olacaktır.


Cihazın yükleme esnasında kapanmaması için pilinizi tam şarjlı olması gerektiğine dair bir uyarı çıkacaktır. Yükleme esnasındaki kapanma cihazda ve dosyalarınızda hasar yaratabilir.


Bir başka uyarı ise güncellemelerin sadece bir cihaza yüklenebileceği, bir başka cihaza kopyalanamayacağı ve taşınamayacağı konusunda olacaktır. Eğer fikirinizi değiştirip ürünü başka bir cihaza yüklemeye karar verirseniz, bu nokta yüklemeyi durdurabileceğiniz son noktadır.


Teyidiniz alındıktan sonra, Toolbox otomatik olarak ineternet’den ilgili dosyaları şndirmeye başlayacak ve navigasyon cihazınıza (veya SD kartınıza) kopyalayacaktır.

Tüm ürünlerin yüklenmesi bittikten sonra, ekranda bir teyid mesajı görünür.


Manuel indirme ve yükleme
Manuel proses yukarıda anlatılan otomatik prosese çok benzer. SadeceGüncellemelerim ekranında ürünleri tek tek yüklemeniz gerekmektedir..


PC nize bir ürün indirildiğinde Yükle kutucuğunu tıklayarak lisans kodunu talep edebilir ve navigasyon cihazınıza (veya navigasyon yazılımınızın bulunduğu SD kartınıza) kopyalayabilirsiniz.