piyasadaki fiyat/performans birincisi işlemci ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
09-03-2006, 13:34   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
621 mesaj

evet şu anda bu işlemci hangisidir kaynak göstererek açıklayacak olan varmı?

Banned
09-03-2006, 18:03   |  #2  
OP Banlandı
621 mesaj

ben kendi görüşümü söyleyeyim
amd sempron 2800 64 bit 88$+kdv fiyatıyla bence birinci olur.

make-believe
09-03-2006, 18:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

AMD işlemcilerin bir çoğu...

Sevgiler.

Banned
09-03-2006, 20:52   |  #4  
Banlandı
191 mesaj

amd işlemcilerin hepi.intel daha milattan kalma servis ve teknolojileri kullanıyor.sallama 2500 sempron kalite anakartla 3.0 p4'ten çok daha performanslı çalışıyor.

ufuks
10-03-2006, 12:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Yaw beni deli edecekler.Intel işlemciden sasma.Anakartta da ıntel chipsetten sasma.Tabiki amd islemcide inteli gecmek icin 4400lere cıktı.Bunların performans olarak iii olması normal fakat problem cıkartıyor problem.

Banned
11-03-2006, 04:10   |  #6  
Banlandı
1,204 mesaj

amd64 3000 tabikiGülümseme

soyu tükendi galiba

Banned
11-03-2006, 10:24   |  #7  
Banlandı
191 mesaj

senin bu dediğine intel için hadilayn demezlermi sanıyosun kimse.intel öncew donunu toplasın sonrada tekel uygulasın.bundan daha ağır bir laf olacağını sanmıyorum intel için.saat hızıymıiş hikaye intelin 3.8 varda ne olmuşki testlerde amd'nin tek ve dualllerinin oloşturduğu rekoru geçemiyor render ve diğer uygulamalarda.3700+ intelin 3.8'ini katlıyor ve eliyor testten.ufuks tabi sen acemiysen ne yapayım intel tekeli öldü boşuna övme mimarlara bile amd toplanıyor ağır grafik işleri için fx yada dualcore.ayrıca amd nerde problem yapıyormuş? çıksında birtane forum yöneticisi ve dergi sorumlusu dese ya amd iğrençtir uygulamalarda sorun çıkartıyor diye.

Son Düzenleme: scream730 ~ 11 Mart 2006 10:26
OVERMOD
11-03-2006, 12:52   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

Kahkaha UFUKS arkadaşımız laf olsun diye konuşmuş AMD işlemcilerde hiç problem çıkmıyor üstelik fiyat performans olarakda çok çok iyi

Son Düzenleme: OVERMOD ~ 11 Mart 2006 12:56
ufuks
11-03-2006, 12:56   |  #9  
Yıllanmış Üye
3,430 mesaj
scream730
senin bu dediğine intel için hadilayn demezlermi sanıyosun kimse.intel öncew donunu toplasın sonrada tekel uygulasın.bundan daha ağır bir laf olacağını sanmıyorum intel için.saat hızıymıiş hikaye intelin 3.8 varda ne olmuşki testlerde amd'nin tek ve dualllerinin oloşturduğu rekoru geçemiyor render ve diğer uygulamalarda.3700+ intelin 3.8'ini katlıyor ve eliyor testten.ufuks tabi sen acemiysen ne yapayım intel tekeli öldü boşuna övme mimarlara bile amd toplanıyor ağır grafik işleri için fx yada dualcore.ayrıca amd nerde problem yapıyormuş? çıksında birtane forum yöneticisi ve dergi sorumlusu dese ya amd iğrençtir uygulamalarda sorun çıkartıyor diye.
Kardeş bu iş tecrübe işi 1997den beri evde pcim var.Bi kere acemi diyemezsin 9 sene olmus bu 1.Bilgisyarın altından girerim üstünden cıkarım.yeni bi bilgisyarı toplamak 1 günlük iş degildir.Parcalara karar vermek bazen haftalaca bi araştırma sonucu olabilir.şu an kullandıgım 3. bilgisyarm.Amdde kullandım ve hiç hiç memnun degilim su an ev arkadasımda yine amd 3000+ işlemci var.Bilgisyarı getireli daha 1 ay oldu.Henüz 2 kere götürdü kolunun atında hic anlayamadıgımız sebeblerden dolayı.Uyumlu bir sitem kurarsan intel işlemci daha az hatayala calısıyor.Amdyi kullandım övmüyorum.Su anki bilgisyarım 3.2 cok memnunum.Kim ne derse desin.Emin ol sacma sapan hata versin hemen satarım.bu da benim hastalıgım

virtue28
11-03-2006, 13:01   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

Bence Amd Athlon 3000+ serisinden bir tane olabilir. Dergideki yazılara göre overclok ile bu işlemciyi 1,8 mhz den 2,7 kadar cıkarıp fx55 performansı alınaliniyormuş.300-500$ tasarruftan söz ediliyor...Yanlış yazmış olabilirim tam yazılışlarını hatırlamıyorum...

OVERMOD
11-03-2006, 13:05   |  #11  
Taze Üye
4 mesaj

UFUKS Birader sistem kurmayı beceremiyorsan bu senin sorunun intel bile AMD nin başarılarına şapka çıkarmışken ve milyonlarca AMD kullanıcısı işlemcisiyle problem yaşamıyorken ve dahi bir o kadar İntel fanatiği bile AMD sistemlere geçmişken sen AMD işlemciler problem çıkartıyor dersen ancak acemiliğini ortaya koymuş olursun.AYRICA problem çıktığında kasasını koltuğunun altına sıkıştırıp bilgisayarcının yolunu tutan kendi problemlerini çözemeyen kişiler nasıl oluyorda kendini tecrübeli görüyor sorarım.[:o)]

Son Düzenleme: OVERMOD ~ 11 Mart 2006 13:15
ufuks
11-03-2006, 14:00   |  #12  
Yıllanmış Üye
3,430 mesaj

teknoloji tvde doctor x programı var izliyormusun.Herhalde bilgisyar konusunda o admanın eline su dökecek biri yoktur.O bunları söylerken sende kim oluyorsun.

hacker_23
11-03-2006, 14:07   |  #13  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

arakdaşar imzama bakarsanız amd dicemi de analrsınız amd kulanmadan inteli savunmayalım ben ikisinide kullandım ve amd de karar kıldım en ufak bir sorunum bıle olmuyor işlemci ısısı en yuksek 40 o/c yapınca 45 e cıkıor ustundekı orjınal fan daha ne diyeyim bence amd 64 x2 3200 super bir seçim olacaktır gelişen teknolojiye karşın

make-believe
11-03-2006, 14:14   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Arkadaşlar bu şekilde uluslararası bir forumda (örneğin MSI'ın olabilir) tartışıyor olsanız, forum moderatörü size önce üç günlüğüne yazı yazamama cezası verir, bu tonlarda tartışmaya devam ederse niz de üyeliğinizi silerdi. Ben bu tür çocuk ça ve düzeysiz tartışmaları bu forumda görmek istemiyorum lütfen. Bize yakışmıyor. Bir görüşe katılmıyorsak haklı gerekçelerimizi ortaya koyarız. Karşı tarafın da mutlaka kendine göre yaşadığı sorunlardan dolayı haklı gerekçeleri olabilir, ama bu kulllandığımız dil düzeyinin seviyesini aşağılara çekmeyi gerektirmez...

hacker_23
11-03-2006, 14:29   |  #15  
Yıllanmış Üye
744 mesaj
make-believe
Arkadaşlar bu şekilde uluslararası bir forumda (örneğin MSI'ın olabilir) tartışıyor olsanız, forum moderatörü size önce üç günlüğüne yazı yazamama cezası verir, bu tonlarda tartışmaya devam ederse niz de üyeliğinizi silerdi. Ben bu tür çocuk ça ve düzeysiz tartışmaları bu forumda görmek istemiyorum lütfen. Bize yakışmıyor. Bir görüşe katılmıyorsak haklı gerekçelerimizi ortaya koyarız. Karşı tarafın da mutlaka kendine göre yaşadığı sorunlardan dolayı haklı gerekçeleri olabilir, ama bu kulllandığımız dil düzeyinin seviyesini aşağılara çekmeyi gerektirmez...
ü
arakdaşım bak msjın altında uyar die bir lin lar ona tıklayarak adamı mod a şikayet etseydın mod haletseydı olayıı uyarırdı veya balardıı sen niye şimdi foruma boyle yazıyorsunkkı sora olaylar buyuyor yok sole oldu yok bole oldu fln oluyo

Banned
11-03-2006, 14:53   |  #16  
OP Banlandı
621 mesaj

ya arkadaşlar sakin olun.bu konuyu açmadan önce çok düşündüm bir amd intel tartışması çıkarmı diye ama yaklaşık 2,5 aydır bu forumdayım chip üyelerinin seviyesine ve anlayışına güvenerek bu başlığı açtım.
çünkü böyle bir tartışma görmedim katıldığım süre içerisinde .
amd mi iyi intelmi veya hangisi kötü arkadaşlar her iki işlemcininde iyi ve kötü yönleri var.ama bizim amacımız bunları sorgulayıp bunun üzerinden birbirimize laf yetiştirmek değil sadece verdiğimiz parayı son kuruşuna kadar hakeden işlemciyi bulmak .

make believe arkadışımız benim bu forumda tanıdığım en iyiniyetli ve seviyeli arkadaşlardan biri elinden geldiğince hepimiz gibi katkı yapmaya çalışıyor.onun iyi niyetiyle yaptığı uyarıya bu şekilde karşılık verilmesi yanlış.

ben size konuyla ilgili bir örnek vereyim örneğin intelin bir işlemcisi 3,6 ghz ve 3 ghz arasında pratikte kaç kişi bu performansa ihtiyacı var çok az . ama fiyati neredeyse biri diğerinin iki katı işte amacımız böyle boşa verilen paraların önüne geçmek . herkes tek bir işlemci adı yazsın bu işlemcinin illaki 400 500 dolarlık olması gerekmez.

kolay gelsin.

make-believe
11-03-2006, 15:10   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Teşekkür ederim Ganzolist.

Arkadaşlar tek istediğimiz forumda daha olgun yaklaşımlar sergilenmesi. Katkılarımızı ortaya koymak ve bir birimize yardımcı olmak.

Banned
12-03-2006, 04:01   |  #18  
Banlandı
1,204 mesaj
ufuks
Yaw beni deli edecekler.Intel işlemciden sasma.Anakartta da ıntel chipsetten sasma.Tabiki amd islemcide inteli gecmek icin 4400lere cıktı.Bunların performans olarak iii olması normal fakat problem cıkartıyor problem.
ben şahsen hiç bir problem yaşamadım o kadar tanıdıkta da

var kimsede sorun yok forum sitelerini şöyle bi dolaş bak

çogunlugun amd nin daha başarılı oldugunu söyledigine

şahit olacaksın sorun yaşayana da denk gelirsen ne ala.Göz kırpma

Banned
16-03-2006, 00:56   |  #19  
OP Banlandı
621 mesaj

ortak seçimle AMD 3000 veya 3200 performans birincisi olur herhalde. yeni pc toplayacak arkadaşlar AMD düşünüyorlarsa dikkate alsınlar.

Banned
16-03-2006, 10:00   |  #20  
Banlandı
191 mesaj

ufuks sana son bir sözüm sonuç banlanmak olsada sen sütsün daha evdeki pcin intelmişte amd sorunluymuş hikaye.daha ağır konuşmak gerekirse şu şerfsiz hata ... evlatları gidipte bilgisayarcıyım diye ortaya çıkıp salakça işler yapıp adi parçalarla pc toplarsa herşey olur.suç kullanıcıda değil bunlara iş yeri açama hakkı verende.ama şuda gerçek kaliteli iş yapan bir firma intelin ojinal ürünlerinle pc toplasın hemde performans donanımı amd iiçin msı diamond testlerde bakalım intele kaçtur bindirecece fx57 hemde intelin dualcore 3.2 işlemcisine gör.zaten hep bu ve bunun gibi odunlar olduğu için uğraşıyorum servislerde.adam gitmiş öküzoğlu öküz intelin 8mb onboard vgalı anakrtını toplamış grafik tasarımcısına 1200 ytlye satmış.hemde rami 512 mb.disk 100gb.tam 1 aydır uğraşıyorum büytün pcleri değiştirmekten canım çıktı.bana şans tanısalar direk şikayet edip meslekten men edilmesini isteyecem.ben o fiyat 3000+ amd 256 vga 1 gb ram 120 satadiskli makina veriyorum.sempron 3300+bile gayet iyi ofis uyguılamalarında xp lisanslı 1700 ytl.

ufuks
16-03-2006, 10:38   |  #21  
Yıllanmış Üye
3,430 mesaj

Cok biliyosun anlıyorum ama.İfade tarzını düzelt.Dha 2-3 yazı yukarda ne yazmıslar bi cık yukarıda oku.

Banned
16-03-2006, 16:49   |  #22  
OP Banlandı
621 mesaj

maalesef biraz donanımdan anlayan adam gidiyor köşe başında bir dükkan açıyor ve müşteriyi kazıklamaya çalışıyor istisnalar olabilir genelde böyle o açıdan scream 70 e katılıyorum
ifade tarzı konusundada ufuks a katılıyorum.

Banned
16-03-2006, 19:10   |  #23  
Banlandı
191 mesaj

ufuk başkasının  yüzünden baya bir kötü ifade kullandım bu konuda hepinizden özür dilerim ama böyle kişilerin hep önüme çıkması ve her gitiiğim yerdede aylarca sistem düzeltmek artık bana çok ağır geliyor nedeni ise alan kişi daha yeni aldım diyor pciyi yüzüm tutmuyor artık müşteriye para demek için.ama şuda var işini yaptığım yerlerin referansı sayesinde  şuana kadar hiçkimse pek zorluk çıkartmadı.zaten sistemi düzgün kurduktan sonra sadece lisanslama dışında iş kalmayınca başka müşterilerle ilgilenmeye fırsat kalıyor.bu tip basit ama çok uğraştıran işler yüzünden bazen müşteriler yakınıyor.

Banned
17-03-2006, 00:02   |  #24  
OP Banlandı
621 mesaj
scream730
ufuk başkasının  yüzünden baya bir kötü ifade kullandım bu konuda hepinizden özür dilerim ama böyle kişilerin hep önüme çıkması ve her gitiiğim yerdede aylarca sistem düzeltmek artık bana çok ağır geliyor nedeni ise alan kişi daha yeni aldım diyor pciyi yüzüm tutmuyor artık müşteriye para demek için.ama şuda var işini yaptığım yerlerin referansı sayesinde  şuana kadar hiçkimse pek zorluk çıkartmadı.zaten sistemi düzgün kurduktan sonra sadece lisanslama dışında iş kalmayınca başka müşterilerle ilgilenmeye fırsat kalıyor.bu tip basit ama çok uğraştıran işler yüzünden bazen müşteriler yakınıyor.
daha çok ne tür problemlerle karşılaşıyorsun.

Banned
17-03-2006, 19:51   |  #25  
Banlandı
191 mesaj

en çok yaşadığım sorun şu daha bir ay önce firmaların genelinde mevcut işini yaptığım bütün pcleri yeniledik diyorlar ve  lisanslama yapıp gerçekten gerekli yazılımları kurunca makinalar ölüyor. şuana kadar her gittiğim yerde en basit sorun autocad vb yazılımları lisanlayıp 2006 versiyonu kurdummu pc ölüyor sözde birde p4 3.0mış hikaye onboard vga ve 512 ramlen imkansız amd'de olsa intelde hiç biri rahat çalışmaz.donanım uyumsuzluğu yaşamamda cabası en temizi komple kasayı değiştirmekte buluyorum genelde test edilmiş ve  hiç donanım sorunu olmayan parçaları kullanmak çözüyor sorunu.zaten 3 gün boyunca test ediyorum sistemi gerek oyun gerekse diğer uygulamalarla.