PlayStation 3 Oyunları Türkçe Olacak!

extreme human
08-09-2010, 18:48   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2009

Yıllardır Türk oyuncuların hayali olan Türkçe oyunlar geliyor. God of War III’ün ilk haftada 11.700 adet satması Sony’nin gözünü açtı. Bildiğiniz gibi FM 2010’un Türkçe dil desteği vermesi için sanal bir imza kampanyası başlatılmıştı. Ancak firma bin kişinin orjinal oyun alması halinde bu desteği vereceğini açıklamıştı. GoW III ile bir oyun ülkesi olduğunu kanıtlayan Türkiye, kendi dilindeki oyunlarına nihayet kavuşuyor.

Sony Eurasia PlayStation Ürün Müdürü Özgür Kirazcı, Türkiye’de İngilizce oyun satılmasını, milyarlara ulaşan PS kullanıcılarındaki artışın ülkemizde az olmasına bağlıyor. Ancak belirttiğimiz gibi GoW III’ün ülkemizdeki satış başarısının ardından artık PS3 oyunları Türkçe dil desteği de verecek. Özgür Kirazcı olayı şu sözlerle müjdeliyor: “ PS3 oyunları 2010’un sonlarında ülkemizde Türkçe olarak satılmaya başlanacak.” Sony International tarafından oyun ülkesi olarak nitelendirilmeyi başaran ülkemizin oyuncuları artık oyunları kendi dillerinde oynayabilecekler.

Her ne kadar İngilizce bilseniz de, kendi dilinizde oyun oynamanın tadı bir başka. PS3 oyunlarının Türkçe dil desteği vermesine en çok sevinenlerden biri de benim.

ALINTIDIR

Karub
08-09-2010, 19:00   |  #2  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2009

Crysis'ten sonra EA, artık kendi oyunlarımızında Türkçe dil desteği olacak demişti hani nerede?!