PlayStation sitesine eklenen kodlar korkuttu

CHIP Online
02-07-2008, 22:17   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Sophos'un yeni uyarısı, dev şirketlerin sayfalarının bile aslında risk taşıyabileceğini gösteriyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Play ... -korkuttu_7597.html

Önde gelen güvenlik şirketlerinden Sophos, Sony'nin PlayStation sitesini ziyaret eden oyun meraklılarını büyük bir tehlikeye karşı uyardı. Yapılan açıklamada PlayStation sitesinde yer alan SingStar Pop ve God of War oyunlarına ait sayfaları hacker'ların SQL injection saldırısına maruz kaldı. Sayfalara zararlı kodlar ekleyen saldırganlar, bu sayede kişisel bilgileri çalabiliyor, kullanıcıların PClerini botnet ağına dahil edebiliyor.

İki sayfadan birini ziyaret eden kullanıcılar, gerçeğe çok benzeyen bir virüs tarama işlemi ile karşılaşıyor. Bu işlemin sonunda kullanıcılar yine gerçek olmayan bir güvenlik yazılımını satın alamaya teşvik ediliyor.

Karşısında bir anda PC'sinin risk altında olduğunu gören çok sayıda kullanıcı, hiç tereddüt etmeden kişisel bilgilerini ya da kredi kartı numarasını hacker'lara teslim edebiliyor. Üstelik uyarı Sony gibi büyük bir teknoloji devinin sayfasından geliyorsa, neredeyse hiç kimse uyarının yalan olduğundan şüphelenmiyor bile.

CHIP Online yorumu:
PlayStation gibi büyük bir markanın sitesinde bulunan iki farklı sayfadan bile hacker'ların izinin çıkması, internetin ne kadar güvensiz bir ortam olduğunu net bir biçimde gösteriyor. Burada önemli olan, kullanıcıların PC'lerinde bulunan güvenlik yazılımlarını her zaman güncel tutmaları. Güncellenmiş yazılımların neredeyse tümü, bu tip tuzakları yakalayabiliyor.

Tüm konu: PlayStation sitesine eklenen kodlar korkuttu

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hangi güvenlik yazılımı sizce daha güvenilir?

flox13n
02-07-2008, 23:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
102 mesaj

Ben Kaspersky kullanıyorum trojan'ları başarılı bir şekilde buluyor. tabi devamlı güncelliyorum. ama yeterlimi?

KIZILSUNGUR
03-07-2008, 12:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

AV Comparatives'e göre ücretsiz anti-virüs yazılımları içerisinde en iyisi Avira AntiVir şu an. En azından Şubat ve Mayıs 2008 testleri bunu kanıtlıyor.

kalamarr
21-07-2008, 21:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

en iyisi kaspersky

asla kullanmam dediğim: norton ve avast. bu antivirüsleri bana para verseler bile kullanmam.(ama ayda 50 milyon ve yukarısını verirlerse kullanırım:))

supercocuk
21-07-2008, 22:14   |  #5  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Avast ve norton denildiğinde kusacağım geliyor zaten aman aman hatırlatmayın onları.

Ama benim favorilerim Avg ile Nod32.Kaspersky'la ise bir türlü barışık değilim ve sevmiyorum.Bana biraz garez kapıyor bu ruslar galiba.

Kapalı Hesap (53751)
21-07-2008, 22:23   |  #6  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Eset Smart Security bence 1 numara...