Politik tartışmaları engelleyen eklenti!

CHIP Online
30-10-2012, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'u siyaset meydanına çeviren arkadaşlarınızdan bıktıysanız, Chrome'un size bir önerisi var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/pol ... -eklenti_36700.html

Resimlerle: Facebook ortak kurucusundan iPhone uygulaması!

ABD halkı yaklaşık 2 hafta sonra başkanlık seçimleri için oy verecek. Sosyal ağlardaki Obama ve Romney tartışmalarından sıkılanlar ise yeni bir Chrome eklentisi ile Facebook haber kaynağını politik konuşmalardan temizleyebiliyorlar.


&lt;span style="text-decoration: underline;">Unpolitic.me</span> Chrome eklentisi yüklendiğinde kullanıcının haber kaynağındaki politik anahtar kelimeleri arıyor. Politik içerik bulunduğunda haber kaynağından hemen kaldırılıyor ve yerine kullanıcının istediği RSS kaynaklı bir görsel yerleştiriliyor. Varsayılan kaynak ise kedi fotoğrafları olarak belirlenmiş.


Eklenti, Buzfeed ve Unbaby.me'nin ortak çalışması sonucunda ortaya çıkarılmış. Unbaby.me, kullanıcıların haber kaynaklarındaki bebek fotoğraflarını kaldırmaya yardımcı oluyordu.


Unpolitic.me'nin filtrelediği anahtar kelimeler arasında "romney," "obama," "ron paul," "paul ryan," ve "reagan," gibi isimler var. Bunun yanında "bütçe açığı," "vergiler," "fox news" gibi politik kelimeler de engellenmiş bulunuyor. Listeye kendi anahtar kelimelerinizi eklemenize de izin veriliyor.


 

Tüm Konu: Politik tartışmaları engelleyen eklenti!

Resimlerle: Facebook ortak kurucusundan iPhone uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr