Port guvenlıgımı hangı programla daha ıyı saglarım

_eFeKenTLi_
01-02-2010, 05:49   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

oncelıkle herkese gunaydın .
                      sımdı ben antıvırus kullanmıyorum . ama port guvenlıgımı saglamam ıcın guvenebılecegım bır yazılıma ıhtıyacım var .  aslında port guvenlıgını saglayan programda ıstedıgım ozellık soyle olmalı. mesela ben bır sıteye gırdım tabıkı ie sayfası 80 nolu portu kullanarak baglanıyor sanırsam . kullanılan portları kontrol edecek ve ızınsız gırıs yapmaya calısan kısılerı engellemek .   
   anlayacagınız bılgısayarımda acık olan tum portları gormek vede ızınsız gırıslerı engellemek amacım . bılır kısının tavsıyesıne ıhtıyacım var . bu yazılım ucretlıde olabılır ucretsızde . ucretsız olupta bu ıstedıklerımı yapabılecek yazılım varsa daha makbul gecer .

Turkish Developer
01-02-2010, 06:11   |  #2  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

Port Güvenliğinizi ciddi derecede koruyabilecek küçük araçlar ,günümüzdeki zararlı ve saldırılar için genel olarak tavsiye edilmez. Mutlak güvenlik için malümünüz, Güvenlik programı.  Zone Alarm ın sadece Firewall - (Dahilindeki port güvenli) paketini  kullanabilirsiniz.  Port güvenliğiniz ile ilgili olarak isterseniz, https://www.chip.com.tr/forum/Por ... .-CHiP_t101787.html  adresinde bulunan  konudaki bilgilerde, size yararlı olabilir.
 
Kolay gelsin.

_eFeKenTLi_
01-02-2010, 06:34   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

Download;   http://www.nirsoft.net/utils/cports.zip

For X-64 :  http://www.nirsoft.net/utils/cports-x64.zip

Türkçe Yaması :  http://www.nirsoft.net/utils/trans/cports_turkish.zip
(Bazan Linke Ulaşılmayabilir,Tekrar deneyin)


vermıs oldugun lınktekı bılgıler sımdı ısıme yaradı dıkkatlıce okuyunca . bu lınktekı program ıle o an acık olan portları gosterıyor ve acık olan portu kapatabılıyorum . cok tsk ederım ısımı gordu . her ne kadar manuel olsada acık olan portların ayrıntılı bılgısını gorup  tehlıkelı olan portu kapattım .   sımdı bana onerebılecegın trojen yada vırus karsı bır yazılım degılde  daha cok port guvenlıgımı saglayacak bır yazılım lazım . sıze gonderdıgım ıp numarası yabancı bır ulkeye aıt mıamı dıye bır ulke . zaten farkettım anormallık oldugunu .onlıne oyun yuzunden bulastı . pc de uzaktan yardımı kapatmayı unutmusum .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 01 Şubat 2010 07:38
Turkish Developer
01-02-2010, 11:09   |  #4  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

Sn @_eFeKenTLi_ ,
Verilen bağlantıda, açık ve kapalı portları, saldırı ve sızma tehlikesi ile karşı karşıya olan portları taratmak,  portlarını gözlemlemek, kapamak vs, gibi uygulamalar gerçekleştirebilen küçük birde yazılım paylaşılmıştı ve ,onuda kullanmışsınız zaten...
  '' size gönderdiğim İP ...'' derken o İP ile , konuda neyi kast ettiğinizi anlamadım. Ayrıca konuları PM den değil'de, başlık altından devam ettirirseniz daha sağlıklı olacaktır ...