power düğmesine basılnca açılmıyor

ozer.musti
16-03-2009, 12:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Bilgisayrımda win XP yüklü,bilgisayarı power düğmesine basıyorum xp açılmıyor kapatıp tekrar açtığım zaman xp geliyor her zaman böyle ve bazen birden kapanıyor.Bu donanımsan bir arıza mı yoksa xp de mi sonun var (xp de yeni kuruldu ama yinede kapanıyor).Yardımınız için şimdiden teşekkürler...

Bilgisayarın özlellikleri;
Intel P4 3.06
Gigabyte anakart
Nvidia 512 agp ekran kartı
1,5 GB ram

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 16 Mart 2009 13:34
OnlyMann
16-03-2009, 12:52   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Cihazın ısısını kontrol ediniz. Kapanmasına birden fazla neden olabilir. İşlemci ısısı ram anakart vs gibi.

İnternetten SpeedFan 4.37 diye ararsanız kontrol programını indirip kurunuz.

Isı değerleri yüksek çıkarsa Fan eklemek veya mevcut fanları kontrol etmek gerekecektir.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 16 Mart 2009 12:59
orhantatar
16-03-2009, 22:50   |  #3  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

vidalarını aç kasanın içini çıkar sac kurutma makinasının endüsük devrinde temizle

efekerem
16-03-2009, 23:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
875 mesaj
ozer.musti
Bilgisayrımda win XP yüklü,bilgisayarı power düğmesine basıyorum xp açılmıyor kapatıp tekrar açtığım zaman xp geliyor her zaman böyle ve bazen birden kapanıyor.Bu donanımsan bir arıza mı yoksa xp de mi sonun var (xp de yeni kuruldu ama yinede kapanıyor).Yardımınız için şimdiden teşekkürler...

Bilgisayarın özlellikleri;
Intel P4 3.06
Gigabyte anakart
Nvidia 512 agp ekran kartı
1,5 GB

imkanınız varsa bir virüs taraması yapın olmassa xp yi tekrar kurun sorun düzelmez ise psu da sorun vardır o zaman başka bir psu denerseniz sorun kalmaz

Burgut
17-03-2009, 16:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

Benim bilgisayarda da aynı şeyler oluyor. Bilgisayarını uzun zamandır kullanıyorsan BIOS pilin bitmiş olabilir. Veya anakartın üzerindeki donanımlarda yerinden çıkan birşeyler olabilir. Bir seneke te; eğer ön panelinde dijital göstergeli kasalardan biri varsa ve anakartın bu tür kasaları destekleyecek kadar yeni değilse aynı sorunu yaşarsın. Bizzat tecrübem dahilindedir. Bunlar gözden kaçan teferruatlar, ama büyük problemlere yol açabiliyor.. İnsanın moralinin bozulmasından büyük problem de yok bence..

60256
06-08-2011, 15:23   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

S.a Beyler . . .
Benim Makinada da Aynı Olay Var . Kasayı Sıfırdan Topladım Ama Gene Çözülmedi . Güç Düğmesine Basıyorum Bilgisayarın Fanlara falan Çalışıyor Ama Ekrana Görüntü Gelmiyor 1
2.si ise Güç Düğmesine Bastığımda Kasanın Led Lambaları Yanmıyor  Bilgisayarın Arkasında Açıp Kapatma Düğmesi Var Güç Kaynağın Orada Onu Açıp Kapatıp Yaptıktan Sonra da Devam Ediyor Ama Bazen de Açıp Kapatıp Yaptıktan Sonra ise Düzeliyor Benim Korkum O Şekil Yapa Yapa Ana kartı Yakmaktan Korkuyorum Şimdiden Teşekkür Ederim ( Led Lambaların Hepsi Sağlam  ) Birde Bilgisayar Kenidisini Korumaya Alıyormus Onu Nasıl Devreden Çıkarta Bilirim . . .