Profesyonel Oyun Yapma

faceman
01-02-2012, 20:57   |  #51  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj
Alıntı: omeromer4  
beyler bizim 2 kuzen bir oyun planımız var. başlangıç içiin çok fazla bir şey bilmiyoruz. eğer oyun konusunda gerçekten bilgili birileri varsa bize yardımcı olabilirler mi? oyun tasarımı için gerekli programlar vb. şeyler için yardım istiyoruz. ilgili kişiler yardım ederse onlarda payına düşeni alıcaklardır...
bende bir süredir oyun yapıyorum kendimce bişiler yaptım ama ben vakit geçirmek için uğraşıyorum size önerim :

1-c++ bilgisine sahip değilseniz olun 
2-3dmax bilgisine sahip değilseniz olun.
3-maya bilgisine sahip değilseniz olun.
4-.lua bilgisine sahip değilseniz olun.

bunların ustası olun demiyorum bilgi sahibi olup işlem yapacak kapasiteye gelin,yeter.

sonra bunları öğrenince video ve örnek çalışmalarla kendinizi eğiterek cryengine3 ile oyun yapımına başlayın.(yüzlerce kişilik ekipler bir oyunu 3-4 yılda bitiriyor,siz 2'niz öyle 2 hafta sonra pes etmeyin.sıkıldınızmı kaydedip çıkın,sonra devam edin.)

cryengine3 dersleri alın,inceleyin ve oyununuzu yapmaya başlayın. 
cryengine3'ü şurdan indirin:

http://www.crydev.net/dm_eds/download_detail.php?id=4

dersleride youtube'dan öğrenin.

faceman bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
yusgur
15-10-2012, 17:25   |  #52  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Unity 3d kullan dersleri nadir ama 3.4.2f3 i kur ilk ben 3.5 i kuramadım onu kurarsan daha iyi arada sırada kodlama gerekiyo sen internetten iyi bir araştır bilgi bulamazsan bana haber et yani bu siteden.

abandonware
15-10-2012, 23:08   |  #53  
abandonware avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
120 mesaj

arkadaşlar oyun yazmak kolay birşey değildir, hem bu halinizle yazacağınız oyundna pekte hayır gelmez herhalde :) bence siz veritabanı ile uğraşın yada trend micronun hijack this'i satın aldığı gibi, yeni işe başlamış antivirüs şirketleri için antivirüs motoru tarzı şeyler yazıp satın, program yazmak hem daha keyiflidir, hemde çok uçuk sistemler gerektirmez ;)

Flapjack
16-10-2012, 00:17   |  #54  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj
Alıntı: abandonware  
arkadaşlar oyun yazmak kolay birşey değildir, hem bu halinizle yazacağınız oyundna pekte hayır gelmez herhalde :) bence siz veritabanı ile uğraşın yada trend micronun hijack this'i satın aldığı gibi, yeni işe başlamış antivirüs şirketleri için antivirüs motoru tarzı şeyler yazıp satın, program yazmak hem daha keyiflidir, hemde çok uçuk sistemler gerektirmez ;)

konu hortlamış ama nese

bencede program yazmak daha güzel

yolcu4020
26-12-2012, 16:53   |  #55  
Taze Üye
3 mesaj

fm tarzı bi oyun nasıl yapılır hangi proglamlar kullanılır nelere dikkat edilir bilginiz var mı arkadaşlar

BGallevci
28-12-2012, 13:50   |  #56  
BGallevci avatarı
Yeni Üye
22 mesaj

Okulda öğretilen derslere kaldıyssan en fazla hesap makinası yazarsın dostum

Abbas52
11-02-2013, 23:11   |  #57  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4 mesaj

kusura bakmayın yorumların bazılarını okudum hepsini okumadım ve yorum yazanlara güzel bi cevap vermek istiyorum ... Konuyu açan elemana burdan önce şunu söyleyim öncelikle c++ veya java eğitimi al orta düzde olsa yeterli olur sonradan geliştirisin .. open gl yada directx  hakkında biraz eğitim al yada araştır ... 3d kütüpanelerini bilmen gerekir ayrıca birde 3d tasarım programlarından en az 2 sini öğren ben maya ve zbrush kullanıyorm... istersen sen 3d maxden başla türkçe eğitimi çok var ... ayriyetten gta4 yada cod gibi oyunlar yapmayı aklından çıkarma büyük düşün büyük olsun ... mario yapmayla uğraşma kafan bozulur bırakırsın ... unityi oyun motoru için javayı öğren .. cryengine için C++ nı geliştir...  hangisini seçmek istersen sana kalmış ancak senin yerinde olsam cryengine seçmem çünkü yüksek sitem ister yani fazla fiyat ... gerektirir... başlangış olarak araba yarışı, dövüş oyunu gibi oyunlar yap ( araba yarışı dediysende nfs gibi değil ) başlagıç düzeyde unity kullanarak android oyun yapabilirsin ... zaten bir tane yaptın mı gerisi gelir ..... şimdi de o saçma sapan hayel kırıklığına uğratan gereksiz yorumlara sözüm ... bir oyun yapmak için 25 - 30 kişiyle gerek yoktur ... 1 kişide yapar .. örneğin maund and blade 2 kişi yaptı bu oyunu sonradan ekip kurularak gelişti ... kabus 22 2 yada 3 kişi ile yapıldı tam olarak hatırlamıyor ... ayriyetten bir oyun yapmak zor bir iş değildir ... zor olduğunu ima edenler ya bu işe hiç bulaşmamış yada bu işin başına geçip yapmayınca vaaz geçmiştir ... bilinç altınıza ben oyun yaparım diyerek yola çıksaydınız zaten bir oyun yapmıştınız ...  ( birde şimdi aranızdan biri çıkıp ben bilinç altıma uçmayı yerleştirdim ... 2. kattan atladım uçamadım ... bacam kırıldı gibi soğuk espirilerle cevap yazmayın ... konuyu açan eleman sizden yardım istedi çoğunuz dalgaya aldınız ... biraz saygılı olun ...

Burda da 2 ve 4 kişilik ekiplerle yapılan 2  android oyun var bunlar gibi yapabilirsin makul bir fiyatlada satabilir yada ücretsiz piyasaya sürer 2. verisyonunu satarsın süpercan gibi 1.cisi ücretsiz 2. si ücretli ilk oyun tutulursa 2. oyundan kazanıcağınla iyi bir ekip kurarsın yada iki bir pc alırsın ..

Son Düzenleme: Abbas52 ~ 11 Şubat 2013 23:31
Abbas52 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
vakit
14-02-2013, 15:22   |  #58  
Taze Üye
12 mesaj

Merhaba;

BİZ onlıne oyun yapmak için bazı programlar indirdik.3ds max onda karakterimizi çizdik,bolümümüzü tasarladık.Ama yaptıgımız karakteri bolümü nerde ve nasıl birleştirecegimizi bilmiyoruz.Yada hangi programla birleşiyor onuda bilmiyoruz.5 kişiyiz ben bilgisayar bolümü okuyorum diger arkadaslar otomasyon vb bölümdeler.Bİz herseyimiz tam sayılır ama cizdigimiz seyleri nerde topluyacagızmız bilmiyoruz.Cizimlerimiz 3D Studio Max da cizdik karakterlerimiz .... bildiklerinizi bizle paylasın arkadaslar

Son Düzenleme: vakit ~ 14 Şubat 2013 15:23
Abbas52
14-02-2013, 17:35   |  #59  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: vakit  
Merhaba;

BİZ onlıne oyun yapmak için bazı programlar indirdik.3ds max onda karakterimizi çizdik,bolümümüzü tasarladık.Ama yaptıgımız karakteri bolümü nerde ve nasıl birleştirecegimizi bilmiyoruz.Yada hangi programla birleşiyor onuda bilmiyoruz.5 kişiyiz ben bilgisayar bolümü okuyorum diger arkadaslar otomasyon vb bölümdeler.Bİz herseyimiz tam sayılır ama cizdigimiz seyleri nerde topluyacagızmız bilmiyoruz.Cizimlerimiz 3D Studio Max da cizdik karakterlerimiz .... bildiklerinizi bizle paylasın

vakit arkadaşım ... aranızda c# yada java scrip bileniniz var ise unity3d programında birleştirebilirsiniz ...ayriyetten unity 3d öğrenerek birleştirme işleminde sıkıtı çekmezsiniz ...

vakit
14-02-2013, 18:02   |  #60  
Taze Üye
12 mesaj

Arkadşım;

oyundaki münü yani;envanter, dükkn,oda kur,klnım gibi oyun icindeki münüleri yapmak için onerdigin kaliteli program var mı!!Birde unity3d bircok programı kabul ediyor mu birleştirmek için..aramızda c# bilen var.Saglasın verdigin bilgi için..

Abbas52
14-02-2013, 19:35   |  #61  
Taze Üye
4 mesaj

evet unity kaliteli bir program .. evet birçok programı kabul ediyor ... bu siteden http://ibrahimars.wordpress.com/tag/unity3d-yapilan-oyunlar/ unity ile yapılan oyunların kalitesini görebilirsin ...

vakit
14-02-2013, 23:10   |  #62  
Taze Üye
12 mesaj

Saglasın verdigin bilgi için;

Kücük bir sorum var oyunun içindeki münü yanı;giriş,oda kur,dükkan,adamın kd-si rütbesi  vb   ...... bunları yapmak için menüyü yapmak için onerdigin program var mı!!!Yoksa 3ds max tasarlarlanır mı münü  .....Birdee Game stdio da Birleştirebilir miyiz ....Okudugum bazı forumlarda oyunu game studio da birleştirebilirin diyodu.....Cok saglasın kafamızdadki bir  cok soruya cevap verdin....

Abbas52
15-02-2013, 00:30   |  #63  
Taze Üye
4 mesaj

Menüleri photshoptada yapabilirsin ... 3maxdede olur .. game studio evet ondada birleştirebilirsin ... işin önemli noktası oyunu kodliyacak kişide yani rütbeleri tüccarları birleştirdikten onra onları devreye kodcu sokucak  game studio hangi dil kullanıldığını bilmiyorum ancak sizin işinizi en iyi unity karşılar  game studio bana göre biraz karışık geliyor unity sade ve neyin nerde olduğu rahatlıkla bulunuyor ..

Son Düzenleme: Abbas52 ~ 15 Şubat 2013 00:31
vakit
15-02-2013, 08:25   |  #64  
Taze Üye
12 mesaj

Verdigin bilgiler için cok tesekkur ederim

ardahacks2
09-07-2013, 13:41   |  #65  
Taze Üye
18 mesaj

cryengine nin demosunu indirebilirsin.

erenerdeem
03-02-2014, 13:08   |  #66  
Taze Üye
2 mesaj

Ben 11 yaşındayım ama siteye girerken daha büyük gösterdim.Ben CryEngıne Stüdyosunda çalışıyorum FarCry oyununu şirketteki arkadaşlarım ile FarCry 1 yani serinin başını çıkardık.Şu an ortaokuldayım 5'te ama code kod zekam üniversitedekiler gibi.Gta der ise o oyunun yapımcısı Rockstar .Bizim en büyük  rakibimiz Gta 5 oyunuyla bizi solladıklarını sanıyorlar ama ben evimdeki kendi bilgisayarım ile Gta'ya çak.... bir oyun yapıyorum Crysis 3 çıktı hatırlıyorsanız oda bizim şirketimizden çıktı ama bana özel olarak Crysis 4'ü çıkarmamı emrettiler şuan abim ve ben 2 kişi bu oyunu yapıyoruz.Önceden Japon'lar 50 dakikada oyun yapar biz 10 dakikada hilesini bulurduk ya bu değişecek biraz merakınız ile yapabilirsiniz.Ama size zor ve karmaşık geliyor ise;biz yapalım siz oynayın.Daha diyecek birşeyim yok.Gülüş

Son olarak size bir şey söylemek isterim bir başlangıç kodlamaya.Önce bir metin belgesi açın ve alt alta istediğiniz kadar start yazın.Sonra farklı kaydet deyip dosyanıza bir isim vererek sonuna .bat yazın ve kaydetin sonra ise kaydettiğiniz dosyayı açın dosyaya tıklayınca  siz ne kadar alt alta start yazdıysanız o kadar siyak ekran gelecektir.Komut alt f4 e basarak teker teker kapatırsınız.

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
xx=o; yy=0; dir=0;

erenerdeem
03-02-2014, 13:10   |  #67  
Taze Üye
2 mesaj

Ben CryEngine'de çalışıyorum stüdyoda programımız kesinlikle ücretsizdir..

girisimci
26-04-2017, 16:46   |  #68  
Taze Üye
2 mesaj

Bende yapmak istiyorum160.000 tl gibi bir para hatri sayilir bir oyun yapmam için yeterlimidir sence?

freekays
03-06-2020, 07:49   |  #69  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
597 mesaj

Oyun programları ile binlerce sinema filmi yapılabilir xbox playstation #pubgoynamaoynattırma fifa csgo GTA 5

freekays
03-06-2020, 07:49   |  #70  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
597 mesaj

Oyun programları ile binlerce sinema filmi yapılabilir xbox playstation #pubgoynamaoynattırma fifa csgo GTA 5