Program Önerisi!!!!!!!!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cihangiree
12-04-2004, 22:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar ben ses dosyalarındaki yani bir müzik parçasındaki sözleri silebileceğim bir program arıyorum.Yani sözler silindikten sonra sadece müzik çalacak(enstrümantel olacak).Bana önerebileceğiniz bir program var mı?Acele lazım.İyi Çalışmlar!

hasanyasin
13-04-2004, 01:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Böyle bir şey olamaz zaten. Bu ceketinizdeki aynı yere döktüğünüz salça ve mayonez lekelerini ayrı ayrı çıkarmak gibi bir şey. Gene de çok emek harcayarak bir seviye elde etmeniz mümkün. CoolEdit'le çalışmayı bir deneyebilirsiniz...

compile
17-04-2004, 10:00   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

şu an böyle bişey yok.Normalde frekansları falan ayrı olduğundan yapılması lazım.

Swat_Man
17-04-2004, 14:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

böyle bir şey var ve yapan DJ'ler var.Çok Program var.BU Olaya filtreme deniyor.Bazı DJ Programları ve makinaları yapmaktadır.Kolay gelsin

fatih polat
10-05-2004, 11:22   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

ARKADAŞIM,BÖYLE BİR ŞEY YAPMAN NEREYSE İMKANSIZ.ANCAK SANA GOLDWAWE İSİMLİ PROGRAMI ÖNEREBİLİRİM BU PROGRAM DA "REMOVE VOCALS" DİYE BİR SEÇENEK VAR BU SEÇENEK SAYESİNDE SÖZLERİN TAMAINI SİLMESE BİLE BELLİ ORANDA SİLEBİLİYOR.ŞARKININ MÜZİKLERİ ÖN PLANDA RAHATLIKLA DUYULABİLİYOR.TABİ BİRAZ BOZULMAYLA.BU İŞLEMİ "SOUND FORGE"GİBİ PROFESYONEL PROGRAMLARLA DA YAPABİLİRSİN.

burwhite
14-05-2004, 21:40   |  #6  
Yeni Üye
41 mesaj

bunun için ozel donanımlar gerekiyo ve biz bunakareoke diyoruz.

zuzazim
06-06-2004, 12:26   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

fakat bu olayı mp3'lerle yapılabileceğini pek sanmıyorum. zaten müzik dosyasını mp3 e çevirmek için bazı sesleri felan siliyorlar (chipin son sayısında anlatıyor:).

Banned
06-06-2004, 14:11   |  #8  
Banlandı
1,133 mesaj

ben bu konuya uzağım

cem3000
11-07-2004, 12:32   |  #9  
Yeni Üye
30 mesaj

böyle bişey olmaz.......belki 5 sene sonra(şimdiki kayıt formatı degiştigi zaman)... yada orjinal ham kaydı bulursan (DJ ler bunları müzik firmalarından satın alır.)
vokel ayrı kanalda kayıt yapılır.önceden kayıt edilmiş ensturumeanlrla birleştiriliyor...
istedigin parçanın müzik firmasını arayıp satın alabilirsin..ama çook anormal bir fiyat isterler...(bizler için)

ozkanyavuz
22-07-2004, 15:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
117 mesaj

imkansız değil ama uygulandığı takdirde ses dosyası kalitesinden kaybediyor. buda çok normal zaten. Kaliteden ödün vererek yapılabilir.

Banned
31-07-2004, 18:13   |  #11  
Banlandı
1,157 mesaj

Ben buna benzer birşeyi AC97 onboard ses kartlarında gödüm.Ses kartının programında Voice Cancellation diye bir şey vardı bunu seçtiğiniz zaman şarkı sözleri iyi derecede azalıyor.Ama bunu sadece Mono modda kullanabiliyorsunuz.Yoksa şarkıyı oyuncaklıyor.Ben bunu sadece bas ses vermekte kullanıyorum.

ASHES
31-07-2004, 22:23   |  #12  
Yeni Üye
28 mesaj

MP3 Sound Cutter yardımıyla paçalarsın, istediğin parçayı alırsın daha sonra başka yerden parçalarsın o parçayı alırsın vs......

webaytek
02-08-2004, 10:42   |  #13  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

ASHES senin dediğini yapana kadar profesyönel DJ olmak daha zahmetsiz yaw :))

Arkadaşların dediği gibi imkansız değil ama kolay da değil - DJ'ler bu tip işler yapıyor - hatta işin cılkını çıkartıp müzik üstüne kendi remixlerini yerleştiriyor - ama bu iş için bir tek ses kartı ve bir iki kıçıkırık programla yapıldığını zannetmiyorum - CoolEdit daha çıkmadan önce CakeWalk adı altında programlar vardı - onlarla ilk defa bu tarz işler yapılmaya başlandı (10 sene falan evveldi galiba)
Bu programların genel mantığı basicdi - trigonometriden anlayan arkadaşlar bu tarz, ses üzerinde oynama konularında DJ'leri bile geçebilir. (Kim demiş ki kurbağanın sindirim sistemi benim ne işime yarar ilerde diye?? - Ben Kahkaha)

mkavgaoglu
02-08-2004, 15:09   |  #14  
Yıllanmış Üye
228 mesaj
alıntı:
Gönderen : cem3000

böyle bişey olmaz.......belki 5 sene sonra(şimdiki kayıt formatı degiştigi zaman)... yada orjinal ham kaydı bulursan (DJ ler bunları müzik firmalarından satın alır.)
vokel ayrı kanalda kayıt yapılır.önceden kayıt edilmiş ensturumeanlrla birleştiriliyor...
istedigin parçanın müzik firmasını arayıp satın alabilirsin..ama çook anormal bir fiyat isterler...(bizler için)

+1

Gökhan Varişler
25-09-2004, 18:57   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

genelde herkes olmaz demiş ama oluyor bunu profosyoneller yapıyorfakat bin dolarlık aletlerle oluyor bu

ismaililker
12-11-2004, 11:48   |  #16  
Üye
64 mesaj

Selam genelde gördüğün gibi 3 yada 4 program öneriliyor.
1.CoolEdit
2.SoundForge
3.AcidPro
4.CakeWalk

Şimdi şunu söyleyeyim 1992 den beri radyo djiyim şu anda İstanbulda bir radyoda çalışıyorum 2.iş olarak.Dediğin olayı çok aradım bende remix yapmak istedim,adı geçen programların bazı özellikleri şarkıdaki ses frekansının bir bölümünü silebiliyor ama tam değil.Yani sesi müzikten tam olarak ayırmak imkansız.Bazıları yapıyor demişsin evet sende remixini yapacağın şarkının ait olduğu firmaya gider o şarkıya ait sesleri ayrı ayrı olarak istersen ve verirlerse sende yaparsın.Üzgünüm ama başka yolu yok.

ugurbostanci
12-11-2004, 14:34   |  #17  
Yıllanmış Üye
247 mesaj
alıntı:
Gönderen : ismaililker

Selam genelde gördüğün gibi 3 yada 4 program öneriliyor.
1.CoolEdit
2.SoundForge
3.AcidPro
4.CakeWalk

Şimdi şunu söyleyeyim 1992 den beri radyo djiyim şu anda İstanbulda bir radyoda çalışıyorum 2.iş olarak.Dediğin olayı çok aradım bende remix yapmak istedim,adı geçen programların bazı özellikleri şarkıdaki ses frekansının bir bölümünü silebiliyor ama tam değil.Yani sesi müzikten tam olarak ayırmak imkansız.Bazıları yapıyor demişsin evet sende remixini yapacağın şarkının ait olduğu firmaya gider o şarkıya ait sesleri ayrı ayrı olarak istersen ve verirlerse sende yaparsın.Üzgünüm ama başka yolu yok.

CoolEdit in yaptığından emin misiniz acep?

Haydi kolay gelsin...

ghostweb
24-01-2005, 21:45   |  #18  
Taze Üye
15 mesaj

böyle bir program VAR! adı Winoke --> www.winoke.com bu programı indir.Sonra senin mp3'şarkını wav'a dönüştür.Programa girip voice supressor 'a gir.Parçanı seç ve treble cut değerini level 1
reverb değerini level5 yap begin voice supressor 'a bas ve 10 sn bekle.Bu kadar.

Mustafaaydogan
25-02-2006, 19:36   |  #19  
Taze Üye
5 mesaj

HARİKA TAM BENİM ARADIĞIM PROGRAM HATTA KONU BİLE AÇTIM ARKADAŞ ALT FORUMLARI ARAŞTIR DEDİ
İYİKİ DEDİ GHOSTWEB SAĞOL KARDEŞ...

Katukuti
01-03-2006, 23:42   |  #20  
Taze Üye
11 mesaj

Arkadaşım, sen Fruity Loops Prgramını kullandın mı bilmiyorum. O programı download et bi. İlk başlar çok zor gelicek ama bişiler yarattıktan sonra, bu programın resmen bir müzik deryası olduqunun farkına varıcaksın. Ben 3,6 versiyonuyla başladım. Ve sanırım programın son sürümü Fruity loops studio adında olması lazım. Kesinlikle bu olayı yapabilirsin bu programda.. Ayrıca sana Dj traktor adında bir Programda önerebilirim. en azından Atomix, virtual dj programından daha iyi kısıyor sesleri.. :) Şimdiden iyi çalışmalar dilerim. Kolay gelsin.. hı bu arada seninde tavsiyede bulunabiliceğin Programlar var ise bana yazar mısın
¿

Hatta şöyle bişi de yapabilirsin.. Sesi kısıp müziği almak istersen.. Şarkıların sözlerinin haricinde müziğin boşta çaldıqı kısımlar vardır.. oraları kesip birleştirdiğinde şarkıyı uzatabilirsin.. Böylelikle müziği yakalamış olabilirsin.. Kesip birleştirmek için ise Mixmaister ya da nero cd yazma programının içerisinde nero wave edit adlı bi programı var.. onuda kullanabilirsin..

Son Düzenleme: Katukuti ~ 01 Mart 2006 23:55