programın silinememesi

HPQ-User
19-06-2008, 17:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ronaldinho sormuş:
Merhaba..
Benim şimdiki sorunum bir proramı bilgisayarımdan silemem..
Sabit Diskten sil diyorum.Karşıma "i.Security.cpl adındaki dosya silinemiyor.Erişim engellendi.Diskin dolu veya yazmaya karşı korumalı olmadığından ve dosyanın şuanda kullanımda olmadıgından emin olun." yazıyor.Denetim masasında  olan Program Ekle/Kaldır yerinde de yok kaldırıyim.İnterneti her kullandıgımda masa üstüne otomatik olarak iki tane klasör yapıştırıyo.Virüs desem antiVirüsten aratıyorum bulamıyor.
Lütfen ayrdımcı olun..
İyi günler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core2 duo-2,66Ghz-1GB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

one2one
19-06-2008, 17:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
121 mesaj

Size önerim unlocker programıyla silmeniz programı ve detaylı bilgiyi http://www.inndir.com/program.php?id=33799 bu adresten bulabilirsiniz silmek istediğiniz dosyaya sag tıklayıp unlocker seceneğine tıkladıktan sonra sil dedikten sonra işlemi sonlandır seceneğini secmelisiniz dosya kalıcı olarak silinecektir
Kolay Gelsin

titi_boss_14
19-06-2008, 17:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

ÖNCE BİLGİSAYRI KASPERSKY İLE TARAT SONRA İNNDİR.COM DAN REVO UNINSTALLER PROGRAMINI İNNDİR VE KUR COK GÜZEL BİR PROGRAMDIR

Borga-x
19-06-2008, 17:57   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bırde AVG antıspyware'i dene.. AVG rootkit dedective programını da yanında kur bu rootkit olabılır. o Zaman AV istesede bulamaz

mohican
06-07-2008, 01:39   |  #5  
Yeni Üye
46 mesaj

Ne kaspersky ı yanlış bilgilendirip uğraştırmayın insanları bilmiyosanız benim tercihim bu deyin..... Arkadaşım kur nod 32 2.70 i güncelle sistemi taratmana gerek yok güncellenir güncellenmez yakalar virus varsa, çalışan her donanımı tarayabilme özelliğine sahiptir kullanımı çok kolay ve otomatiktir bilgisayarını kesinlikle kastırmaz......Ondan sonra bilgisayarını yeniden başlat boot ekranında F8 tuşuna bas en üstte güvenli modu seç gelen uyarılara evet de..Sonra başlat programlar nod32kui.exe yi tekrar çalıştır.... daha sonra silemediğin dosyayı tekrar silmeyi dene.....Gene silemezsen sisteme başlangıç disketi takıp boot et, disket sürücün yoksa nero dan bootable cd hazırla ve içine başlangıç disketi dosyalarını koy, sonra boot et oradan c:enter yap sonra silmek istediğin dosyaya gitmek için komutları yazarak ulaş (örn; c de masaüstünde ; C:enter\cd documents and settings enter\cd desktop enter) gibi dosyanın konumunu belirledikten sonra del komutunu kullanarak sil....kolay gelsin........

mohican
06-07-2008, 01:44   |  #6  
Yeni Üye
46 mesaj

Bu uzun yolu böyle bir dosyayı internetten indireceğin programlarla silemeyeceğini düşünerek anlattım, bence ihtiyacın olacak ama nod 32 den sonra internetten indir programları silmeyi bir dene muhtemelen silemeyecekler çünkü zaten işletim sisteminin kodlarını kullanıyorlar yani senin sağ tıklayıp sil demenle aynı ögrevi görüyorlar, bazıları var windows un registry ayarlarını değiştirip silmeni sağlayabiliyor bunlarıda öyle freeware filan bulamazsın bayılacaksın 19 dolar işletim sistemin açıkken çalışan dosyayı bile siler valla hatta bilg. yeniden başlattığında çökertir.......

upgradeyourlife
06-07-2008, 01:48   |  #7  
Üye
65 mesaj

arkadaslar gereksız yere zaman kaybına gerek yok..once combofix i bul google dan onu calıstır restart yap ondan sonra bırde vırus programındada avast pro tavsıye ederım sorunun duzelecektır:)

benersince
06-07-2008, 09:55   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

task maneger dan programın uzantısı olan yerden silş sonra da oldugu yerden