Programlama

HPQ-User
13-07-2008, 17:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kılıç sormuş:
merhaba arkadşalar
ben programlama dillerinden bir tanesini öğrenmek istiyorum acaba hangisini öğrenebilirim çabuk öğrenebileceğim bir dil yazarmısınız bu iş için gerektiğince sabırlıyım ve programlama dilleri ile hiçbir bilgim yok hangisnden başlamam gerektiğini ve onunla ilgili bir kaynak gösterirsenizk sevinirim cvp veren herkese çok tşkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ss

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

bektash
13-07-2008, 17:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

En basit ve en eskisi Visual Basic ile başlayabilirsiniz. Ancak Programlama Dillerini kullanmak oldukça deneyim ve sabır isteyen yazılımlardır. Yani Eğitim Şart.

mesut_illegal
13-07-2008, 18:12   |  #3  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

visual basic .NET teknolojisini öğren kolay ve kullanımı çok güzel bir programlama dilidir.bu dille ilgili beyazıt eminönü ve geniş kitap satan yerlerde kaynak bulabilirsin.

burak1709
14-07-2008, 16:33   |  #4  
burak1709 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

bence pascalla başla ilk olarak programlama mantığını öğren,visual basic te kolay ama mantığı anlamak açısından öyle başla bizde okulda ilk pascal ile başlıyoruz.visual basicte görselikte var ama pascal sadece yazı(gerçi ondada resim güzenleme programları yapanlar,şekil filan çizenler var).basit bi dildir.tavsiye ederim.kolay gelsin. Göz kırpma

Programın Linki (7.0 sürümü):

E-Kitap Linki: