Programlar Hakkındaki Görüşleriniz..

Sagolera
09-09-2009, 14:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
806 mesaj

Arkdaşlar pcye şu programları yukledım sizce bu programlardan hangıleri guzel yada hangilerini silmem gerekir..Gereksiz olan varmdır sizce?

ESet no32 antivirüs
Malwarebtyes Anti-Malware
SUPERAntiSpyware Professional
AIMFix
Avira Anti-Vir
Wise Registry Cleaner 4
Windows Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı

tood
09-09-2009, 15:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

Arkadaşım iki antivurus yüklemen baştan hata zaten.Herkes basbas bağırıyor bir sistemde tek antivürüs kullanın yoksa çakışır diye.

DoctorDree
09-09-2009, 15:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
235 mesaj

Cakısmasını Bırak Bu Arkadasımız Bir İki Gun Sonra Foruma BiLgisayarım Neden Yavas AcıLıyor Diye Baska Bir Konu Acacak.

Sagolera
09-09-2009, 15:43   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Galiba yanlış yazdım arkadaşlar Eset doğru yüklüde Avira anti-vir derken antivir removal tool var.Yanlış yazmısım sizde 2 antivirüs programı var sanmıssınız..Bu ikisini ayıralım...

Sagolera
09-09-2009, 15:45   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
Alıntı: DoctorDree  
Cakısmasını Bırak Bu Arkadasımız Bir İki Gun Sonra Foruma BiLgisayarım Neden Yavas AcıLıyor Diye Baska Bir Konu Acacak.
Yok kardesım merak etme 1-2 gun sonra zaten gec acılmaya baslayınca anlarız neyden dolayı olduğunu..Ben görüşlerinizi merak etiim..

Sagolera
09-09-2009, 15:47   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Eset ile Malwarebytes programının yüklü olması çakışma falan vs. sorunları ortaya cıkarır mı?Yada SUPERAntiSpyware Professional programı...
Teşekkürler...

Sagolera
09-09-2009, 16:08   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Bende Antivir Premium Suite vardı.1 yıllık.Ama Bugun sıldım..Acılısta pcyi cok kastırıyor ve herseye engel koyuyur firewall falan herseye onay istiyor..Bu yuzden sıldım.....Ama Kasperskyi yukleyebilirim..

semmih5
09-09-2009, 21:10   |  #8  
semmih5 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
95 mesaj

ccleaner gibi programları kullan. ücretsiz virüs programları pek güvenilir değil. virüs girerse yüklersin. paranoyağa gerek yok.

ismet35
09-09-2009, 21:34   |  #9  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Eğer sistemin yeni ise sana tavsiyem Kaspersky İnternet Security 2010 kur yok kaspersky kasıyor dersende Ücretsiz olarak Antivir kur eset'i sil Spyware Koruması destekliyor zaten bu yüzden Super Antispyware'yide sil  Malwarebytes kalsın.En basit çözümleme =)

Ayrıntılar  ( Ücretsiz versiyonu neleri destekliyormuş görebilirsin tablodan )

<
ESET i neden silsin ?
Bi kere zaten ESET'in kendisinde firewall var,Antivir'de yok..
Lütfen ESET'i kötülemeyelim..Kötülemeseniz de millet kötü olarak anlıyor.Ölü
Antivir ne kadar ram tüketiyor bilmiyorum ama ESET kadar az bellek tüketen bi a.v. görmedim.

Sagolera
09-09-2009, 22:26   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
Alıntı: semmih5  
ccleaner gibi programları kullan. ücretsiz virüs programları pek güvenilir değil. virüs girerse yüklersin. paranoyağa gerek yok.
Bu arada virüs girerse yüklersin derken cok sacma girdikten sonra nabayım biz burda girmeden önce önlemini almaya çalışıyoruz..

ismet35
10-09-2009, 09:49   |  #11  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Benim için güvenlik yazılımı söz konusu ise ne kadar ram harcadığı 3.planda bir durumdur.
Benim için önemli olan veritabanında ne kadar zararlı tanımlayabildiği,güncelleme süreleri ve ne kadar kitle tarafından kullanıldığıdır.

Orada antivir önerdiysem En başta ücretsiz olmasıdır.Çünkü bir güvenlik yazılımını ne olduğu belirsiz crackler ile kullanacağına ücretsiz versiyon antivir kullanması kullanan kişiyi kat,kat daha güvende tutacaktır.Hiç yoktan illegal bir durum söz konusu değil.

İllegalliğe birşey demiyorum,ama bir ücretisz a.v.'Nin güvenirliği de tartışılır...
CHIP Ağustos sayısını aldıysanız,CHIP Editörü Eugene KASPERSKY ile bir röportaj ı vardı aynen öyle demişti..
Belirsiz cracklerle demişsin ;
Benim dediğim o zaman indirsin ESETin resmi sitesinden,dışarıda tek iş key bulmak,zaten kullanıcı adı ve parola yani kopyala yapıştırla olan bir iş öyle kullansın.

ismet35
10-09-2009, 10:05   |  #12  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
Alıntı: semmih5  
Daha CCLEANER'in ne olduğunu bilmiyorsunuz...
Ccleaner bir virüs programı değildir...

Burada açıklaması yazılmış...

Kırık Çocuk
10-09-2009, 14:51   |  #13  
Yıllanmış Üye
473 mesaj
Alıntı: Sagolera  
Arkdaşlar pcye şu programları yukledım sizce bu programlardan hangıleri guzel yada hangilerini silmem gerekir..Gereksiz olan varmdır sizce?

ESet no32 antivirüs
Malwarebtyes Anti-Malware
SUPERAntiSpyware Professional
AIMFix
Avira Anti-Vir
Wise Registry Cleaner 4
Windows Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı

Eset NOD32 Antivirüs'ün Firewall koruması yok birincisi. İkinci olarak eğer 4 sürümüyse hemen silin yok 3 sürümüyse biraz sonra anlatacaklarıma göre silersiniz veya tutarsınız.<
Malwarebytes' Antimalware pasif konumda tutulup arada bir sistem taraması yaptırılırsa (tabii ki güncellemeden sonra) çok güzel ve yararlı bir program olur.
SuperAntiSpyware Professional ise arkaplanda çalışan bir antispyware programı olarak durabilir. Tabii ki sisteminiz iyiyse. Sisteminizin özelliklerini belirtmemişsiniz.
AIMFix isimli program yerine ComboFix kurabilirsiniz. Çok nadiren gerekli olacaktır. O yüzden kaldırılmasında fayda var. Zaten AOL Messenger kullanmıyorsunuzdur herhalde. Kullanıyorsanız Trillian'dan hesabınıza giriş yaparsınız.
Avira Antivir'in hangi sürümünü kullandığınızı belirtmemişsiniz. Kesinlikle Personal sürümünü kullanmanızı tavsiye etmiyorum çünkü çok yarım yamalak bir koruması var. Premium Security Suite kullanın, forumlarda 3 aylık-5 aylık kampanyaları mevcut ( lisans kampanyaları). Avira Antivir şu andaki tek bağımsız antivirüs testine göre on-demand taramada %99,7'lik bir performans göstererek 10 tane motor kullanıp %99,8'lik yakalama yüzdesine erişen GDATA'dan sonra ikinci gelmiştir. Kıyası siz yaparsınız.Ayrıca aynı firmanın test sonuçlarına göre yeni çıkan virüslere karşı %69'luk bir tanıma ve silme performansı göstermiş. En yakın rakibi ise %60. 
Wise Registry Cleaner 4 ile sadece Registry'deki hataları temizleyebilirsiniz. Tavsiyem Registry Defrag özelliği olan bir kayıt defteri düzenleme programı bulmanızdır. Örnek olarak vermek gerekirse TuneUp Utilities 2009.
Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı zaten güncellemelerle sürekli gelen bir araç. Ben çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta arkaplanda çalışan bir antispyware, bir antivirüs ve bir de tarama için bekleyen program var değil mi? Bunu kullanmasanız da çok bir şey değişeceğini düşünmüyorum.
Benim görüşlerim böyle. Tabii ki karar yine sizindir.
Saygılar.

Sagolera
10-09-2009, 14:58   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

[url=../kisisel/139605/]crazymafya[/url] yanıtın için teşkkürler Şu anda Eset nod 32,Malwarebytes,Cclenar,Tuneup ultilies yüklü geri kalan programları kaldırdım...Bunları sureklı cıktıkca Guncellicem..Herhalde bunlarla guvenliği sağlarım....

Sagolera
10-09-2009, 14:59   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Ve bu arada Şimdi Onecare güvenlik tarayıcısıyla pcyi taratıyorum...İnşallah pc temizlenir varsa da...

Kırık Çocuk
10-09-2009, 15:00   |  #16  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Eset Antivirüs değil de Smart Security kurarsanız daha iyi bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Ayrıca makinenizin özelliklerini de buraya alabilirsek bilgisayarınız için daha iyisini bulmaya çalışırız. Çünkü ESET 4 artık tavsiye edilmeyen bir antivirüs oldu.

Sagolera
10-09-2009, 15:02   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Şu sorunu cozcek olan varmı arkadaşlar Görev cubuğunda mesela Muziğim yazmıyor.C:/Documents and settigs..../...../............./.......Muziğim yazıyor.Bunun ayarına baktım yok gorev cubuğunda virüsten dolayı falan olabılır mı şimdi onecare live tarıyo belkı duzeltır ama sorun neyden kaynaklanıyo bılmıyorum...:S

Sagolera
10-09-2009, 15:05   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
Alıntı: crazymafya  
Eset Antivirüs değil de Smart Security kurarsanız daha iyi bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Ayrıca makinenizin özelliklerini de buraya alabilirsek bilgisayarınız için daha iyisini bulmaya çalışırız. Çünkü ESET 4 artık tavsiye edilmeyen bir antivirüs oldu.
Windows Xp Professional Sp3
İntel Core 2Duo  E7300 2.67 GHZ
2 Gb Ram
Geforce 512 Mb 9400 Gt
Samsung Hd161Hj 160 gb Sabit Disk