programları ve oyunları açamıyorum

ikavakli
15-06-2007, 21:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

arkadaşlar merhaba.bilgisayara format attırdım C ve D'ye birden.fakat şimdi yüklü herhangi bir oyunu açmak istediğimde açamıyorum.adobe reader 8'i yükledim fakat açmak istediğimde şöyle bir ekran hızla açılıp kapanıyor ve programı ben ekranda çalışır olarak göremiyorum.

açılan ekranın ekran görüntüsünü malesef ki yazıma ekleyemediğim için şöylece anlatacağım.siyah bir küçük ekran çıkıyor ve ekranın üst kısmında, internet explorerda ekranın en üst kısmı olan mavi satır var ya hani bize hangi sitede olduğumuzu yazan, işte açılan o ekranın o kısmında adobe reader 8i açmak istediğimde şu yazıyor. C:\Documents and settings\All Users.WINDOWS\Desktop\Adobe Reader 8.Ink

ve sonra dosya, döküman oyun vs.. her ne ise açmak istediğim bir türlü açılmıyor.acil yardımlarınızı rica ediyorum.cevap veren vermeyen herkese sevgiler saygılar...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 15 Haziran 2007 21:28
benanlamam
15-06-2007, 23:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
121 mesaj

programların ve oyunların kısayol simgelerinde kendi resimleri duruyormu.

ExCeLLiuM
16-06-2007, 06:46   |  #3  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Arkadaşım bir kere oyunları açmak için Adobe Reader kullanılmaz. Reader .pdf dosyalarının açılması için kullanılır ve buda genellikle oyunların yardım dosyalarıdır.

Sen formattan sonra oyunları açamıyorsan eğer, demekki DirectX i yüklememişsin. Yada eski bir versiyonunu yüklemişssin. Directx 9.c nin en son versiyonunu yükleyip tekrar dene. Ayrıca formattan sonra ekran kartının sürücülerini yükledin mi? Yüklemediysen onlarıda yükle. Yine olmasa forumda söyle. Başka bir şeyler düşünürüz o zaman.

C:\Documents and settings\All Users.WINDOWS\Desktop\Adobe Reader 8.Ink  

oyunları açmaya çalışınca bu çıkıyor demişsin. Tuhaf bir durum. Oyunları .exe dosyalarıyla açacaksın. Readerin kısayolu ile değil.

makarna
16-06-2007, 14:40   |  #4  
Üye
93 mesaj

Bide sorun şu All User olarak gözüküyor yol kullanıcı açılmamışmı?

C:\Documents and settings\All Users.WINDOWS\Desktop\Adobe Reader 8.Ink

Ayrıca arkadaşın bilgisayar kullanma konusundaki ilginç ötesi bilgilerine hayran kaldım acrobat readerla oyun açıyor , kim dedi acaba acrobat reader yüklemen lazım oyunlar için diye? :)

Son Düzenleme: makarna ~ 16 Haziran 2007 14:42
ikavakli
16-06-2007, 23:06   |  #5  
OP Yeni Üye
31 mesaj

slm KorsanNetTeam.hayır oyunları açmak için reader yüklemedim.pdf dosyaları için yükledim reader'i.fakat reader yüklü olduğu halde pdf'ler açılmıyor.bunun haricinde oyunları açmak istediğimde de aynı tarzda bir ekran çıkıyor.o zamanda aynı ekranda (C:\Documents and settings\All Users.WINDOWS\Desktop\Adobe Reader 8.Ink)yerine benzer şekilde bir uyarı yazıyor .olay bundan ibaret.

ikavakli
16-06-2007, 23:08   |  #6  
OP Yeni Üye
31 mesaj

slm dostum.oyunların masa üstünde resimleri duruyor ama açmak istediğimde açılmıyor.

ikavakli
16-06-2007, 23:12   |  #7  
OP Yeni Üye
31 mesaj

dostum yanlış anlamışsınız.oyunları açmak için yüklemedim acrobat reader'ı.pdf'leri açmak için yükledim.ama yüklü olmasına rağmen pdf'lerde açılmıyor.konuyu daha fazla dallandırıp budaklandırmayım diye pdf'leri açmak istediğimde şu ekran çıkıyor da ekranda şunlar yazıyor, oyunları da açmak istediğimde aynı uyarıyı değil de benzer şekilde bir uyarı alıyorum diye anlatmak istemiştim fakat tam olarak söylemek istediklerimi anlatamamışım.olaylar bundan ibaret.