programlmaya başlamak istiyorum yardım edermisiniz

ufogorenkoylu
13-08-2007, 19:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bu konuda en ufak bir bilgim yok desem yeridir lütfen yardım edin bunu öğrenebilir miyim ilk olarak ne yapmam lazım bu programları nerde yazıyorsunuz kitap vs. bir şeyle mi başlayayım int. de mi ?

genesis
13-08-2007, 20:53   |  #2  
Yeni Üye
36 mesaj

öncelikle ne kadar sabrın ve istediğin var onu bilmek gerekir. eğer ben sabrederim, başarısızlıkta yıkılmam ve bu işten de zevk alırım diyosan direk C öğrenmeye başla. piyasada algoritma ve programlama kitapları vardır. herhangi biriyle başla. algoritma geliştirme işine ağırlık ver. diller nası olsa öğrenilir... mantık kavraman gerekir. yok olmadı dersen pascal ya da vb ama bana sorarsan direk C le başla. c öğrendikten sonra c++,java,C# gibi dillere çok kolay adapte olabilirsin.

ufogorenkoylu
13-08-2007, 23:39   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

teşekkür ederim...bir yola ihtiyacım vardı şimdi bir kitap alıp çalışmak zamanı...

chorei
22-08-2007, 15:45   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

nesne yönelimli diller şu sıralar çok revaçta olduğu için ben sana java yı öğrenmeni önereceğim...
daha sonra c++ C# arkası gelir ...
marmara bilgisayar mühendisliğinde ögretilen ilk dil java dır mesela hem yazımı basit hem de compiler sorunu yok...

c# ta da javadan gelmiş pek çok keyword wardır ki zaten c#c ve java karışımı bir dildir...

gökhan45
21-10-2007, 14:48   |  #5  
Yeni Üye
38 mesaj

slm arkdaşlar.program yazmaya başlamak istiyorum bana neler önerirsiniz. yazacağınız yazılar için şimdiden teşekkürler

trcoder
16-12-2007, 21:00   |  #6  
Taze Üye
11 mesaj

Bak kardeş eğer kendine güvenin varsa git önce geniş kapsamlı algoritma kitabı al.Sonra hiçzaman kaybetmeden c++'ya başla lüzümsüz dillerle uğraşma(Lüzümsüz diller=basic,pascal,delphi.vbasic,vb.)sonradanda java veya python'u öğrenirsen ii olur.

panda34
12-05-2008, 18:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
chorei
nesne yönelimli diller şu sıralar çok revaçta olduğu için ben sana java yı öğrenmeni önereceğim...
daha sonra c++ C# arkası gelir ...
marmara bilgisayar mühendisliğinde ögretilen ilk dil java dır mesela hem yazımı basit hem de compiler sorunu yok...

c# ta da javadan gelmiş pek çok keyword wardır ki zaten c#c ve java karışımı bir dildir...

Java çok zor , java ile başlanılmaz .
Tabii yazılım mühendisliği okuyanlar mecbur java ile başlıyor
ama kişisel çalışmada çok zor , kitaptakinin aynısını yazsam
bile sorun çıkıyor kaç tane yabancı site gezdim sorunumu
çözebilmek için .

Bence C ile başlayın , programcılık mantığını anlarsınız .
Hemde exe dosyalarınız oluyor ,
windows olan her bilgisayarda çalışır kendi başına .