Progressbar - Hesap Makinesi - Dijital saat

cesurkomando
21-10-2012, 22:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar benim 3 ayrı sorum olacaktı.
Şimdi 3 tane ödevim var baya baya bitirdim bi kısmını 1.Sorum hesap makinesi yapıyorum.hesap makinesi bu ve bütün işlevlerini yaptım ancak şöyle bi sıkıntım var , lü sayılarla işlem yaptırtamıyorum.Göründüğü gibi önce 1.sayı sonra işlem sonra 2.sayı seçilip eşittire basılıyor.Sonucu yazıyor.

Birinci sıkıntım virgüllü işlemleri yaptıramıyorum bunu nasıl yapabilirim 
2.sıkıntım mesela 5 + 6 = 11 dediğinde sırasıyla sayılara basınca diğer bastığı sayı siliniyor ve en son 11 yazıyor demek istediğim her bastığı butonun özelliği ekrandan gitmesin direk 5 + 6 = 11 yazsın istiyorum.Beceremedim yardımlarınızı bekliyorum.

İkinci sorum ise dijital saat yapıyorum Saat Dakika Saniye ve Saliseyi gösterecek Bir  butonu tıkladığında başlatacak Bir butona tıkladığında durduracak.
İf ile kontrol ettirdim ve onda da şöyle bi sıkıntım var Salise için Timer ın Invertal değerini kaç yapmalıyım.1000 yaparsam 1 saniye ye denk geliyor.Ancak salise tam doğru çalışmıyor bu sefer.veya nasıl bi kontrol yapabilirim yardımcı olur musunuz ?
Kod en aşağıda bakabilesiniz diye koydum sıkıntı yok gibi ama.

3.sorum ise. Şöyle Bir tane combobax olacak ve onda bulunduğu sistemin diskleri görüncek yani c: d: kaç tane varsa.
ve orda seçilen sürücünün altta progressbar da doluluk oranı görünecek yani %70 vs...
Bunu hiç yapamadım kaynak ta bulamadım...Diğerlerinde belli bi yere kadar geldim ama.
Yardımlarınızı bekliyorummm

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
timer1.Start();
}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
timer1.Stop();
}

private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
if (salise < 60) salise++;
else
{
salise = 0;
if (saniye < 59) saniye++;
else
{
saniye = 0;
if (dakika < 59) dakika++;
else
{
dakika = 0;
if (saat < 23) saat++;
else
{ saat = 0; }
}
}
}
label1.Text= saat.ToString();
label3.Text= saniye.ToString();
label2.Text= dakika.ToString();
label4.Text = salise.ToString();

}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
timer1.Enabled = false;
}