projeye katılım......

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
vdrturkiye
27-03-2006, 11:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

linux işletim sistemi altında multimedya ağırlıklı bir proje ile ilgili grup oluşturulmaktadır.
bu grupta yer alacaklar arkadaşlar linux,yazılım(c++) ve donanım geliştirme konularında çalışacaklardır.
bu projenin ana amacı , bahsi geçen konuda ar-ge çalışması yapmak ve bir ürün oluşturmaktır.

konuyla ilgili linkler aşağıdadır. bu linkleri inceleyerek ar-ge yapılacak konu ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

grup kendi içinde 3 bölümde çalışacaktır.
1- yazılım geliştirme bölümü
    istenen özellikler :
    - c++ diline ve linux ortamında compile vs. konularına hakim olmak.
2- donanım geliştirme bölümü
    istenen özellikler :
    - bilgisayar donanımlarına hakim olmak
    - elektronik bilgisi olan , çeşitli hazır devreleri imal edebilecek , eli havya tutan, tecrübeye sahip olmak
    - çeşitli elektronik devreler üzerinde araştırma geliştirme yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olmak
    - bilgisayar üzerinde modifiye işlemleri konusunda bilgi ve tecrübeli olmak
    - ses ve görüntü sistemleri konusunda eğitim almış olmak , bilgi ve tecrübeye sahip olmak
      (composit,rgbs,svdieo,component,hdtv,spdif,coaxial,optic.....)
3- linux işletim sistemi uzman bölümü
    - oluşturulacak ürünün alt yapısı oluşturan linux işletim sistemi hakkında , konuya uygun arge çalışmaları yapabilecek, bilgi ve tecrübeye sahip olması. sistem optimizasyonu , özel booting çalışmaları , güvenlik , vs...

yukarıda bahsi geçen şartlardan bir yada birden fazlasına sahip olan arkadaşlardan beklenen genel özellikler;
- yukarıdaki linklerde bahsi geçen konulara ilgi duymak ve konulara istekli olmak
- okul-iş harici bu konulara zaman ayırabilmek
- ar-ge mantığına ve yeteneğine sahip olmak
- sorumluluk sahibi olmak

projeye katılmak için istenen donanım ve yazılımlar
(yazılım ve linux grubu için geçerli)
- linux bilgisayar
- skystar2 dvb-s pci kart (başlangıçta uydu anteni zorunlu değildir)
   http://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=5
- adsl
- msn messenger

donanım grubuna katılmak için yukarıdakiler şart değildir. sadece grup haberleşmesi için msn messenger gereklidir.
gruba katılmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki email'e kendileri ile ilgili bilgileri gönderebilirler.

vdrturkiye@yahoo.com.tr