PS Vita'nın işletim sistemi artık Türkçe

CHIP Online
20-11-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Türkçeye kavuşan işletim sistemlerinin arasına nihayet bu işletim sistemi de katıldı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ps- ... k-turkce_37101.html

Sony, PlayStation Vita için yeni sistem yazılımı güncellemesini yayınladı. PS Vita sistem yazılımı sürümü 2.00 ile birlikte yeni nesil taşınabilir eğlence sistemi sahiplerini birtakım değişiklikler de bekliyor.

Yeni güncellemede ilk bakışta neler var?

Türkçe dil desteği

• Ana ekrandan e-mail uygulamasına erişim

• PS Vita'dan PC'ye kablosuz olarak içerik transferi

• PS Vita Uygulamalarında Genel Geliştirmeler

Detaylarıyla PS Vita 2.00 güncellemesi

"near"

• "near" uygulaması, kullanılabilirliği iyileştirmek amacıyla yeniden tasarlandı.

Tarayıcı

• Web sayfalarının görüntülenme hızı geliştirildi.

• Linkleri açmak için artık bir işaretleyici (pointer) kullanabiliyorsunuz.

• HTML5 ve JavaScript destekleri geliştirildi.

• Artık, o anda görüntülenen sayfayı tweet'leyebiliyorsunuz.

• Artık, oyunu durdurmadan tarayıcıyı açabiliyorsunuz.

İçerik Yöneticisi

• Kullanılabilirliği geliştirildi.

• Artık, PS Vita sistemindeki Wi-Fi'yi kullanarak, bir bilgisayara bağlanıp, veri transfer edebiliyorsunuz.

• PS3 sisteminizden ya da bilgisayarınızdan tüm fotoğraf ve video klasörlerini PS Vita'nıza kopyalayabiliyorsunuz.

Haritalar

• Harita üzerinde erişilebilir alanlar için hava durumu bilgilerini görüntüleyebiliyorsunuz.

• Sisteme e-mail uygulaması eklendi. Uygulamayı, ana ekran üzerinden başlatabiliyorsunuz.

Ayarlar

• Artık, her uygulama ve özellik için ayrı ayrı bildirimler ayarlayabiliyorsunuz.

• PS Vita üzerinde düğmelerle kontrol ettiğiniz uygulamaların sayısı artırıldı.

• [Disconnect Wi-Fi Connection Automatically] [Network] > [Wi-Fi Settings]'in altına bir özellik olarak eklendi.

• [PlayStation Network] > [Account Information]'ın altındaki [Avatar], [Panel], [Online ID], [About Me] ve [My Languages], yeni eklenen[Profile] kategorisinin altına taşındı.

• [Twitter], [PlayStation Network] altına bir özellik olarak eklendi.

• Türkçe [Language] > [System Language] ve [Language] > [Input Languages] > [Keyboards / Add Terms]'e bir seçenek olarak eklendi.

• [PlayStation Mobile], [System]'in altına bir özellik olarak eklendi.

Tüm Konu: PS Vita'nın işletim sistemi artık Türkçe

Kaynak: www.chip.com.tr