PSW.x-Vir Trojan

HPQ-User
17-07-2007, 21:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kimerya sormuş:
PSW.x-Vir Trojan diye bir yazi geliyor pc ye baslat menusunun sag tarafinda guvenlik alarmi spyware bulundu diyor ve Psw.x-vir trojan uyarisi geliyor sayfalara erisimi engelliyor.psw trojans steal your private information such as: passwords.ip-adress,credit card information,registiration details,etc... diye bir yazi cikiyor.sistem 3 gun icinde yavaslayacak diyor bu konu hakkinda yardiminiz olursa sevinirim simdiden tesekkurler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel celeron
Acer Dizüstü bilgisayar
İnternet Tarayıcı: internet explorer

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

Koray Kocaman
17-07-2007, 21:29   |  #2  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli Üyemiz

Aşşağıdaki işlemleri yaparak sisteminizi temizliye bilirsiniz.
PSW. X-Vir Truva kaldırılma aracı:

1. İade eden sistemi etkisiz kılar( Windows ben/XP) .[ Nasıl]

2. DownloadAVG AntiSpyware Free Edition and save it to a desired location.

3. Dosya indiriyor olduktan sonra nerede kaydettiği gözden geçirin. ve Onu kurmak için çift tıklıyor

4. Sonra kurulum , internete bağlan ve download tüm gerekli güncellemeleri.

5. DownloadSmitfraudFix ( S tarafından! Ri)Ve arzu edilmiş bir yere onu kaydedin. Baskı prosedürü.

6. Reboot bilgisayarınızSafeMode [ Nasıl]

7. AVG AntiSpyware koşun ve Tam bir taramayı yapar. Dosyalar bulaştırılan tümü siler.

8. AVG AntiSpyware ve diğer açıklık uygulamalarını kapadın.

9. Koşuş ve takib ederSmitfraudFixSizin, daha erkeni bastığınız prosedür.

10. Eğer o otomatik olarak reboodu yaparsa normal moddaki siz reboot şimdi.

11. Tehdidin, tamamen bilgisayarınızdan giderilen olduğundan için emin olun , Bilgisayar kullanmanızının dolu bir taramasını gerçekleştirilirAntivirus and Antispyware Software. Another way to delete the virus using various Antivirus Program without the need to install can be done with Çevrimiçi virüs tarayıcısı

Kaynak:Precisesecurity.com/adware-spy/aw-pswx.htm

GRaNZaT
18-07-2007, 09:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,234 mesaj

Koray anladığım kadarı ile orijinal metni bir çeviri programı ile Türkçe'ye çevirmiş ama hiç bir şey anlaşılmıyor, o yüzden ben sana tekrar çevireyim :) (Koray kızma, ok? heheh

1 - Sistem geri yüklemeyi devre dışı bırak
1.1 - Bunu yapmak için ilk önce sisteme yönetici olarak girmelisin. Daha sonra Bilgisayarım'a sağ tuşla tıkla, orada Sistem Geri Yükleme sekmesini seç ve içeride Sistem Geri Yükleme'yi iptal et seçeneğini işaretle (Ben fransızca Windows kullanıyorum, o yüzden yazdıklarım birebir bulunmayabilir.) Uygula de ve karşına çıkacak olan Bu Önceki Tüm Geri Yüklemeleri Silecek benzeri uyarıya evet de. Sonra da ok'i tıkla.

2 - http://precisesecurity.com/anti-spyware/as-ewf.htm adresinden AVG Anti-Spyware programını indir, kur ve internet'e bağlanarak tüm gerekli güncelleştirmeleri yap.

3 - http://www.precisesecurity.com/b ... ud-removal-by-siri/ adresindeki SmitfraudFix'i aç. Bu noktada, bundan sonraki prosedürü ya bir kenara yaz ya da çıktısını alarak kenara koy zira bir sonraki adımda bilgisayarı kapatıp açacağız.

4 - Bilgisayarını kapat ve Güvenli Kip'te yeniden başlat.

5 - Önce AVG Anti-Spyware ile derinlemesine bir taratr ve çıkan tüm casus programları sil. Daha sonra biraz önceki sayfadan yazdırdığın/yazdığın işlemleri uygula.

6 - Tüm işlemleri sırayla yapıp temizlik bittiğinde bilgisayarını yeniden başlat, eğer kendisi başlamaz ise.. Temizlikten emin olmak için bir anti-virus programı ve/veya bir anti-spyware programı ile bilgisayarını tarat ve geçmiş olsun.

Borga-x
18-07-2007, 09:41   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Bunun için Kaspersky ve Adaware programlarını kurarak ta temızleyebilirsin. Kaspersky Komple bir çözüm paketidir. En guzel korumayı Norton ve KAspersky yapar.Norton sistemin birçok yerıne kendını ekledıgı ıcın ben pek sevmıyorum.Daha sonra silmesi çok zor oluyor.
Linkler burda Kaspers ıcın 3 aylık yasal key bu lınk ıcınde var.

asimileci
18-07-2007, 13:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

avg anti spyware bedava olduğu için çok güzel kullanıyorum yine hoşuma gidiyor spyware doctoru boşadım. bedavalara yönelicem artıkın.

Koray Kocaman
18-07-2007, 21:59   |  #6  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
1,876 mesaj
GRaNZaT
Koray anladığım kadarı ile orijinal metni bir çeviri programı ile Türkçe'ye çevirmiş ama hiç bir şey anlaşılmıyor, o yüzden ben sana tekrar çevireyim :) (Koray kızma, ok? heheh

1 - Sistem geri yüklemeyi devre dışı bırak
1.1 - Bunu yapmak için ilk önce sisteme yönetici olarak girmelisin. Daha sonra Bilgisayarım'a sağ tuşla tıkla, orada Sistem Geri Yükleme sekmesini seç ve içeride Sistem Geri Yükleme'yi iptal et seçeneğini işaretle (Ben fransızca Windows kullanıyorum, o yüzden yazdıklarım birebir bulunmayabilir.) Uygula de ve karşına çıkacak olan Bu Önceki Tüm Geri Yüklemeleri Silecek benzeri uyarıya evet de. Sonra da ok'i tıkla.

2 - http://precisesecurity.com/anti-spyware/as-ewf.htm adresinden AVG Anti-Spyware programını indir, kur ve internet'e bağlanarak tüm gerekli güncelleştirmeleri yap.

3 - http://www.precisesecurity.com/b ... ud-removal-by-siri/ adresindeki SmitfraudFix'i aç. Bu noktada, bundan sonraki prosedürü ya bir kenara yaz ya da çıktısını alarak kenara koy zira bir sonraki adımda bilgisayarı kapatıp açacağız.

4 - Bilgisayarını kapat ve Güvenli Kip'te yeniden başlat.

5 - Önce AVG Anti-Spyware ile derinlemesine bir taratr ve çıkan tüm casus programları sil. Daha sonra biraz önceki sayfadan yazdırdığın/yazdığın işlemleri uygula.

6 - Tüm işlemleri sırayla yapıp temizlik bittiğinde bilgisayarını yeniden başlat, eğer kendisi başlamaz ise.. Temizlikten emin olmak için bir anti-virus programı ve/veya bir anti-spyware programı ile bilgisayarını tarat ve geçmiş olsun.

EVET. kaynağında gösterdiğim gibi program ile çevirdim göz gezdirdim ama cümle düşüklüğü olan yerler varmış neyse kullanıcımız doğru bilgiye sahip olup sorunundan kurtulsun bu daha önemli.. (KIZMADIM BİZ BURDA AİLEYİZ)

kimerya
18-07-2007, 22:11   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

ilginiz icin cok tesekkurler dediginiz gibi yaptim virusu temizledim.ama ufak bi sorun olustu sistemde asiri yavaslama oldu.tekrar tesekkur ederim ilginiz icin.

Koray Kocaman
18-07-2007, 22:23   |  #8  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
1,876 mesaj
kimerya
ilginiz icin cok tesekkurler dediginiz gibi yaptim virusu temizledim.ama ufak bi sorun olustu sistemde asiri yavaslama oldu.tekrar tesekkur ederim ilginiz icin.
Windows Xp Cd'niz ile sistem onarımı yapabilirsiniz.Bilgisayarınızın güncellemelerini ihmal etmeyin.