Quadro tablet ile öğrenirken eğlenin

CHIP Online
16-09-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Quadro Computer; ilk ve orta öğrenim öğrencilerine öğrenirken eğlenme fırsatı yaratıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/qua ... -eglenin_49562.html

Resimlerle: TOP 10: En iyi tabletler

7'den 70'e her kesimin kullanmayı tercih ettiği tabletler; her geçen gün pazarda payını arttırırken, eğitim sisteminin teknoloji ile bütünleşmesi gerçeği ile ilk ve orta öğrenim gören öğrenciler ve okul öncesi çağda bulunan küçükler için kaçınılmaz bir eğitim aracı haline gelmektedir.


Okul çağındaki küçüklerin öğrenirken eğlenmesini amaçlayan Quadro Soft Touch Tablet ürünleri,  siz ebeveynlerin günlük ihtiyaçlarını karşılarken, çocuğunuzun çizim-boyama, müzik, eğlenceli ve eğitici videolar, hikaye kitapları, geliştirici oyunlar gibi pek çok alandaki uygulamalar ile öğrenme yeteneğini üst seviyeye çıkartmayı hedefler. Çocuğunuzun öğrenme yeteneğini destekleyen teknoloji öğeleri okuma-yazma, matematik olgusu ve kelime dağarcığı pekiştirilmesinde de büyük rol oynamaktadır.


Tablet kullanmada çocuklar yetişkinlerden daha hızlı


Quadro Computer üreticisi Tesla Teknoloji Genel Müdürü Serkan Gezici'nin yapmış olduğu açıklamaya göre; çocuk ve gençlerin hayal dünyalarının yetişkinlere göre daha gelişmiş olması onları daha fazla çalışma isteğine motive ettiği yönündedir. "Birçok araştırma sonucuna göre, çocukların tablet kullanmayı öğrenme yetileri yetişkinlere göre çok daha hızlı ve kolay gelişim gösteren seviyededir. Bu sebeple teknolojik seçenekler yetişkinlere göre çocuk ve gençlerde gelişime faydalı olanaklar sağlamaktadır," ifadesini kullanan Gezici, çocukların teknolojik ürünleri kullanma konusundaki doyumsuz isteklerinin ebeveynleri tarafından doğru yönlendirilmesi ve kontrol edilmesi gerekliliğine de değindi. "Eğlence için harcanan zamanın eğitime katkı sağlayan faydalı bir modele dönüştürülebilmesi için hali hazırda 50.000 üzerinde ücretsiz eğitim uygulaması bulunmaktadır," dedi.


5 Noktadan Hassas Dokunma


Tesla Teknoloji'nin tescilli markası olan Quadro tablet bilgisayarlar, masa üstü kişisel sistemler, iş istasyonları ve çok yakında satışa sunulacak olan akıllı saatler seçkin Tesla Teknoloji bayilerinden ve elektronik satış sitelerinden temin edilebilmektedir. Back to school dönemi kampanyaları 30 Eylül 2014 tarihinde son bulacak olan Quadro Soft Touch 2 Plus ürünleri göz alıcı inci beyaz rengi ve ince tasarımıyla, 5 noktadan dokunuşu yüksek hassasiyetle algılayan kapasitif dokunmatik ekrana sahiptir. Türkçe klavye, Dual Core işlemci, Android 4.4.2 Türkçe İşletim Sistemi, 8GB dahili hafıza, 32GB Micro SD Kart desteği ile yaşama hassas dokunmayı garanti eder.


Quadro Soft Touch 2 Plus Tablet Bilgisayar ve tüm Quadro ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için www.quadrocomputer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Konu: Quadro tablet ile öğrenirken eğlenin

Resimlerle: TOP 10: En iyi tabletler

Kaynak: www.chip.com.tr