Radyo istasyonu dinleyicilerini korkuttu!

CHIP Online
10-09-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bir radyo kanalının yaptığı "uzaylı şakası" fazla gerçekçi olunca, bakın ortalık nasıl karıştı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/rad ... korkuttu_42404.html

Resimlerle: ABD'nin en çok tercih ettiği 10 Android!

Uzaylılar var mı, yok mu, yoksa aramızda mı yaşıyorlar, sıkça tartışılan bir konu. Ama ABD'nin Alabama eyaletindeki bir radyo yayını, bazı dinleyicilerini uzaylılar tarafından hack'lendiği konusunda kandırmayı başardı.


Shoals Radio Group'un program direktörü Brian Rickman, yaşananları şöyle açıklıyor:


"Gerçekten eğlenceli olduğumuz bir hikaye yazdık. Hikayeye göre uzaylılar, radyo istasyonunu hack'leyeceklerdi. Uzaylılar frekansımızı ışık yılları ötesinden duymuş, Justin Bieber'ı ve çaldığımız pop müzikleri sevmemişlerdi. Bu yüzden istasyonu ele geçirerek formatımızı değiştireceklerdi.


Bunun akıllıca olduğunu düşünmüştük"


Görünüşe bakılırsa şaka, fazlasıyla akıllıcaydı çünkü bazı dinleyiciler onu gerçek sandı; şakadan etkilenen çocuklar oldu. Rickman, polisten ve okullardan gelen telefon aramalarına maruz kalırken şaka tadını kaybetti.


Anlaşılan o ki internetin son derece yaygınlaştığı bu dönemde bile uzaylı istilası söylentileri, aynı eskiden olduğu gibi yankı yaratabiliyor. Sözkonusu radyo yayınını aşağıdaki Soundcloud çalıcısından dinleyebilirsiniz.


<iframe src="https://w.soundcloud.com/player/?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F107576195" frameborder="no" scrolling="no" width="100%" height="166"></iframe>

Tüm Konu: Radyo istasyonu dinleyicilerini korkuttu!

Resimlerle: ABD'nin en çok tercih ettiği 10 Android!

Kaynak: www.chip.com.tr