Rage

AssasinKinq
07-10-2011, 00:35   |  #1  
AssasinKinq avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

Rage'yi nasıl buldunuz?

Anket
PcMaKeR
07-10-2011, 09:43   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2005

Yama bekleyelim biz. Oynamıyacam yama çıkmadıkça. Performans sorunları varmış şuan.

AssasinKinq
07-10-2011, 12:26   |  #3  
AssasinKinq avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

Evet haklısın yama ne zaman çıkacak biliyor musun?

Delio
12-10-2011, 11:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
233 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2007

Yama çıktı çıkmasına da asıl problem en başından beri uygun sürücülerin hem Ati hem Nvidia tarafından sunulamamış olmasıdır. Çoğu oyuncu oyuna veryansın edip durdu. Ama oyun yapımcıları bence uyumsuz sürücüler konusunda haklıydılar. Zaten oyuna getirilen yama önceden gizli olan birtakım grafik ayarları açmaktan ve bazı spesifik donma, çökme sorunlarını gidermekten öte birşey getirmedi. Ati önceki sürücü paketine yanlışlıkla eski OpenGL dosyalarını koyduğunu itiraf etti. Nvidia ise hala beta (R285) ile idare ediyor. Yakın zamanda muhakkak uygun sürücüler çıkacaktır. Hatta Ati bir sürücü çıkardı ama Nvidia kullanıcısı olduğumdan ne derece başarılı oldu bilmiyorum.

Oyunda ciddi bir kaplama akışı var. Tatminkar bir oynanış için Vram in en az 1 gb olması gerekiyor. Kaplama hesaplamaları için oyun işlemciye yükleniyor. Bu noktada cuda destekli nvidia kart sahipleri biraz avantaj sahibi. Çünkü işlemci üstündeki yükün önemli kısmını gpu üzerine alabiliyor. Bu özellik oyunda "gpu transcode" ayarı aktif ederek kullanabiliyoruz. Oyunun grafik motoru size sabit 60 fps verecek şekilde grafik ayarlarını dinamik olarak düzenliyor. Sisteminiz zayıf olasa da düşük kalite ve yüksek fps ile oynamanız mümkün. Çoğu oyuncunun takıldığı en önemli nokta ise oyundaki görece önemsiz ayrıntıların, nesnelerin kaplamalarının düşük olması. Buna ciddi şekilde kafayı takmış insanlar var ki bence oyunun bütünü ele alındığında önemsiz görüyorum.

Oyun grafik ve tasarım açasından çok başarılı. Harita tasarımları harika ve her ayrıntı ile uğraşılmış. Bunun oyunun atmosferine büyük katkısı var. Silah tasarımları, düşman yapay zekası, oynanış bence gayet iyi. Kısaca oyunda kolayına kaçılmış hiçbirşey yok. Oynayacaklara iyi eğlenceler...