Ram Ekran İşlemci Hakkında Bilgi ?

maxsipowe1
03-11-2011, 09:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar Öncelikle Selamun Aleykum Dıyerek Konuya Baslıyalım...
Benım Her Zaman Kafamı Karıstıran Sorular Var Ve Bu Chıp Aılesı Ile bu Sorunları Kafamdan Atmayı Dusunuyorum. Öncelıkle Su Sekılde Baslıyalım Arkadaslar[Ben Bır cok ekran kartı Islemcı Ve ram Hangısı Oncelık Gelmelı Dıye Bırcok Arastırma Yaptım Ama Her Yaptıgım Arastırmada Kafam Iyıce Karıstı] Bunun Sonucunda Sıze Basvurma Geregı Duydum. Öncelıkle Ekran Kartı Alırken Uyulması Gereken Temel Etkenler Neler Mesela (Mhz Degerlerı Mı Sanıyedekı Gonderdıgı Bıt sayısı Mı ? Bellek Arabırımımı ? ) Bunu Gectıkten Sonra Ram Alırken 4 Gb Ram Ile 8 Gb Arasnda Kı farklılıklar Nasıl olur ? Mhz Degerlerı Etkılı Mıdır ? Dual Yapmak Ne Kadar Önemlıdır  ? Dırek 4 4 Takmak Yerıne Ornegın 2 2 2 2 de Takabılırız Dort Slota ? Bunlar Hakkında Bıraz Bılgı Bu Yazımda Herkes Yararlanacaktır Bır Tek Kullanıcı Olarak Dusunmeyelım Lutfen. Örnegın Anakart Herkesın Aklında Olan En Temel Konu Bana Gore Anakart Almamız GerektıgınDe Islemcımıze Gore Ramımıze Gore Ekran Kartımıza Gore Hangı Anakartları Secmelıyız Ornegın Bende ( 1 Gb Ram 512 Ekran Kartı ( Dahılı ) Intel Cıft Islemcı 3,20 Mhz Degerınde ) Buna Uygun Bır anakart Nasıl Alabılırım Dıkkat Etmem Gereken Kurallar Veya ? Mesela Benım Anakarkatımın En Yuksek Ram Mıktarını Nasıl Olcebılırım Yanı Su Kadar Desteklıyor Veya Ekran Kartı Olarak Da Dusunebılırız? Bunlar Hakkında Bır Genel Bılgı Yazarsanız Sevınırım...
Hayırlı Gunler Arkadaslar...

trakya85tm
03-11-2011, 12:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Bİlgisayarının özelliklerini tam adıyla yazıp ne istediğini kısaca söyle daha kolay cevap alırsın. Sorduklarını ayrıntısıyla cevaplamak sayfalar doldurur.

maxsipowe1
03-11-2011, 13:09   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

Kardeşim Demek Istedıgımı Anlamadın Sen Ben Dıyorum Kı Bu Konulra Hakkında Bıraz Bılgı Bırıkımı Yanı ? Ozellıklerı Verıpde Parca Ayarlamak Degıl Anladın mı ? Ayrıntılıda Bır Cevap Istemıyorum Sadece Kısa Ve Oz Yazdıklarımı DetayLı okursan Ne demek Istedıgını Anlıyacagına Emınım...
Hayırlı Gunler.
Iyı Calısmalar

Berkan2601
05-11-2011, 03:10   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

Sistemin en önemli parçası bence anakart. Sağlam bi anakartın üstüne sağlam parçalar gelmeli. anakart günümüz teknolojisine uygun usb3 sata3 gbi bileşenleri desteklemeli. ondan sora işlemci gelir. işlemcide mhz. saat hızı ve çekirdek önemli.(amd phenom x6 tavsiyemdir.) ekran kartı olarakta. ekran kartlarındaki en önemli unsur bit değeridir. sonucta 90tlyede 1gb ekran kartıda var 900 tyede ;) ekran kartlarında bit den sonra çekirdek hızları gelir yani mhzleri. en son olarakta belleği. zaten günümüzde dikkat ettiyseniz birçok oyun 512mb üstü grafik işlemcisi istemiyor. eger 23-24" full hd oyun oynıcaksanız 1gb olması kafi. son olarak ramlere gelelim. ramlerdede mhz önemli değil. önemli olan "CL" değeri o değer nekadar az olursa okadar iyi. eğer overclock hastası değilseniz CL7 bellekli 4gb ram işinizi fazlasıyla görecektir.