Ram sorunu-acil(lütfen yardım edin!)

avalagadros
15-07-2009, 16:17   |  #1  
avalagadros avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
14 mesaj

Hp pavilion dv6635et kullanıyorum.Bilgisayarın işletim sistemi Vista home premium 32 bit.Bilgisayarla beraber 512+512 ddr2 ram vardı.Daha sonra belleği yükseltmeye karar verdim ve bir bilgisayrcıda,bilgisayarımın sistem özelliklerini inceleterek(yani kendi kafamdan;belirsiz bir şekilde değil) 1+1 gb ddr2 ram taktırdım.(Ram'lerin markası HI-LEVEL)Bir ay kadar bir süre boyunca sorunzuz şekilde sistem çalıştı.Bilgisayar ramleri gördü...Bir gün aniden mavi ekran verdi ve güvenli mod dahil hiç bir şekilde mavi ekrandan çıkıp açılmıyordu.Bilgisayara format attırmaya karar  verdim.Önce xp yükledim ve sistem sorunsuz şekilde çalıştı.Daha sonra  Vista yüklemesi sırasında,kurulum neredeyse bitip,özelliklerin yüklenmesi esnasında yine mavi ekran verdi ve bu duum bir kaç denemede de aynı şekilde devam etti.2 gb lık ram leri çıkarıp kendi 1 gb lık ram ı taktığımdaysa Vista sorunsuz şekilde çalışmaya başladı.Bir süre bu ram lerle devam edip,5-6 ay sonra tekrar 2gb lık ram leri taktım.Yine 2 ay kadar bir süre sorun çıkmadı ve yine bir gün aniden mavi ekran vermeye başladı.Ama artık 1gb lık ram leri takıp,bir süre geçtikten sonra taksam da fayda etmiyor ve açılmıyor bile.Şu an 1gb lık kendi ramlerini kullanıyorum.Sizce sorun nedir?Ram lerde herhangi bir sorun ya da uyumsuzluk varsa nasıl önce bir süre çalıştı?Bilgisayarımda sevice pack1 yüklü ve tüm güncelleştirmeleri de tam.Gösterdiğim bilgisayarcılar da sorunun nedenini anlayamadı.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.