ram sorunu lütfen yardım edin yardım edecek yokmu

zazaca
26-09-2011, 22:06   |  #1  
zazaca avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

arkadaşlar ben dün konuyu açmıştımramle proplem yaşamıştım şimdi sorum şu benim bilgisaryrda takılı olan ram kigston drr2 800 mhz 2 gb yanına samsung aldım mavi ekran hatası verdi değiştirdim şimdi her ikiside kiston ama bu seferde farklı bir şey var .
cpu-z programı indirdim kurdum bana verdiği deyerler

1 soket yeni ram  (jedec 1) (200mhz)  (jedec 2) (266mhz)  (jedec 3) ( 400 mhz)

2 soket eski ram  (jedec 1) (266mhz)  (jedec 2) (333mhz)   (jedec3)  (400 mhz)

şimdi arkadaşlar öğrenmek istediğim şudur hangi ram daha iyi hangisi daha hızlı ve bu ikiside 800 mhz mi yoksa aralarında fak varmı niye bunların değeri birbirinden farklı lütfen anlayan arkadaşlar detaylı anlatsınlar eyer yeni aldığım ramin hızı düşükse yada eskiye güre kütüyse değiştirim yol yakınken dünim yani.
 şimdiden teşekürler yardımlaınız için

Son Düzenleme: zazaca ~ 26 Eylül 2011 22:55
mancukya
27-09-2011, 15:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Mavi ekran hatasi oluyorsan ve bu Ram degisikligi ile basladiysa git degistir.
Marka fark etmez frekans olayinda ise kücügün degeri ile calisir pek tavsiye edilmesede kullanma imkani var
Ama senin verdigin tablodan cözmek zor
Yani burda konu acana kadar git CPuz speccy yükle bak sana gerekeni söYler zaten

Kapalı Hesap (172709)
27-09-2011, 17:09   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: zazaca  
arkadaşlar ben dün konuyu açmıştımramle proplem yaşamıştım şimdi sorum şu benim bilgisaryrda takılı olan ram kigston drr2 800 mhz 2 gb yanına samsung aldım mavi ekran hatası verdi değiştirdim şimdi her ikiside kiston ama bu seferde farklı bir şey var .
cpu-z programı indirdim kurdum bana verdiği deyerler

1 soket yeni ram  (jedec 1) (200mhz)  (jedec 2) (266mhz)  (jedec 3) ( 400 mhz)

2 soket eski ram  (jedec 1) (266mhz)  (jedec 2) (333mhz)   (jedec3)  (400 mhz)

şimdi arkadaşlar öğrenmek istediğim şudur hangi ram daha iyi hangisi daha hızlı ve bu ikiside 800 mhz mi yoksa aralarında fak varmı niye bunların değeri birbirinden farklı lütfen anlayan arkadaşlar detaylı anlatsınlar eyer yeni aldığım ramin hızı düşükse yada eskiye güre kütüyse değiştirim yol yakınken dünim yani.
 şimdiden teşekürler yardımlaınız iç
Alıntı: mancukya  
Mavi ekran hatasi oluyorsan ve bu Ram degisikligi ile basladiysa git degistir.
Marka fark etmez frekans olayinda ise kücügün degeri ile calisir pek tavsiye edilmesede kullanma imkani var
Ama senin verdigin tablodan cözmek zor
Yani burda konu acana kadar git CPuz speccy yükle bak sana gerekeni söYler
Yani burda konu acana kadar git CPuz speccy yükle bak sana gerekeni söYler zaten
zaten CPU -Z ile bakmış eyer dikkatli okursan.

mancukya
27-09-2011, 19:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

CPuz sadece o sekilde bilgi vermez markasini ve degerlerinide yaziyor slot olarak secicek.
Demekki iyi bakamamis bir daha senden izin alirim bir sey yazmak icin yüksek müsadenle cikiyim simdi
Madem yazdin sebebini söyle önce gereken cevap verilmis  sacma sapan islere kalkismayin

Kapalı Hesap (172709)
27-09-2011, 21:32   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: mancukya  
CPuz sadece o sekilde bilgi vermez markasini ve degerlerinide yaziyor slot olarak secicek.
Demekki iyi bakamamis bir daha senden izin alirim bir sey yazmak icin yüksek müsadenle cikiyim simdi
Madem yazdin sebebini söyle önce gereken cevap verilmis  sacma sapan islere
herkes senden izin almalı konu açmak için
adam çözüm bulsa zaten konu açmaz birker  sende saçmalıyorsu bir defa benim konumada
böyle saçma sapan yazmıştın internete bulursun gibi saçma sapan bir yanıt
biliyorsan yazarsın olay bu kimse seni zorlamıyor yanıt yazasın diye.