Rapidshare herkesi şok etti!

CHIP Online
30-03-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Rapidshare'den korsan film ya da müzik indirenlere şok: Bakın dev site nasıl bir adım atıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/rapi ... sok-etti_19144.html

Resimlerle: Ön bakış: 2010'un download yıldızları

Ücretli ve ücretsiz kullanım seçenekleri olan Rapidshare yasal dosya paylaşımı yapanlar için yararlı bir araç. Ancak bu aracı korsan dosya paylaşmakta kullanan büyük bir kullanıcı kitlesi de var. Hatta bu dev dosya paylaşım sitesinin trafiğinin çok büyük bir kısmının korsan paylaşımlar tarafından oluşturulduğu bilinen bir gerçek.

Ve Rapidshare, şimdi korsanlar için büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Eğer bu adım beklendiği gibi olursa, kullanıcıları şaşırtacağına  hiç şüphe yok. Peki ama nedir  bu adım? TorrentFreak sitesinin haberine göre, yasal içerik sahiplerinin uğradığı gelir kaybına karşı, korsan içerik indirmeye çalışanlar, ürünü ve içeriği yasal olarak satın alabilecekleri internet adreslerine yönlendirilecekler.

Tüm konu: Rapidshare herkesi şok etti!

Resimlerle: Ön bakış: 2010'un download yıldızları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Rapidshare kullanan kalır mı?

ADEM-KAYA
30-03-2010, 00:08   |  #2  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Torrent yetiyor ..

Korsanların işi zor Rapidde.

H@ckerCesur
30-03-2010, 10:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bencede çok kullanıcı kaybedecektir. Fakat korsan olup olmadıgını nerden anlayacak ki. Milyonlarca dosyayı açıp bakacak mı tek tek. Millet farklı isimlerle kaydediyor artık. Mesela bir oyun indirecegimiz zaman ayse fatma adında indiriyoruz. Bir ara ihbar edilenler siliniyordu rapidden. Korsanın önünü kesemezler asla...

DonmuşKral
30-03-2010, 15:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
741 mesaj

Rapidshare' asla korsan ile savaşamaz çünkü  premium alanların hepsi uğraşmadan illegal içerik indirmek için premium alıyor , korsan ile savaşmaya başlarsa dosyaları silmeye başlarsa rapidshare batar , rapidshare neyine güvenerek korsan ile savaşmaya calısıyor anlamadımki ekmek yediği illegal içeriği silerse , rapidshare batar boş yere laf yapmasınlar millet rapidshare'den word dosyası pdf dosyası yada resim indirmek için premium almıyor , rapid korsan oyun,film,dizi v.s. silerse batarr bunu soksunlar o kalın kafalarına