Razorback Server'i Artık Yok

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
diamondmonster
23-02-2006, 09:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Bir arkadaşımız Razorback sunucusunun ölü olarak göründüğünü söylemişti
Olayın perde arkası yayınlandı.Yapılan operasyonla yasadışı içerik paylaştırılan bu server Belçika polisi tarafından ele geçirildi

İşte Tüm Haber (Kaynak NTVMSNBC)

İnternet paylaşım sitelerine darbe

Belçika polisi, internette yasadışı dosya değişim ve paylaşımı sağlayan dünyanın en önemli iki “peer-to-peer” “server”ini (hizmet sağlayıcı) Brüksel yakınlarında düzenlediği bir operasyonda ele geçirdi.

BRÜKSEL - İnternetteki paylaşım siteleri için büyük darbe kabul edilen operasyonun ardından Brüksel savcılığından bir yetkili, İsviçre makamlarının bir istihbaratı üzerine harekete geçtiklerini belirtti.

Savcılık yetkilisi, operasyonda tutuklanan olmadığını söylerken başka ayrıntı vermekten kaçındı.

Belçika Korsanlıkla Mücadele Vakfı’nın (BAF) verdiği bilgiye göre,Belçika polisi, Brüksel’in banliyösü Zaventem’de iki “Razorback” serverini ele geçirdi.

Polisin ele geçirdiği iki hizmet sağlayıcının, tüm dünyada yasadışı dosya indirmekte kullanılan paylaşım programının önde geleni olan “eDonkey ağından indirilen dosyaların üçte birinin” sorumlusu olduğu belirtildi.

Amerika’nın önde gelen sinema stüdyolarını temsil eden Motion Picture Association’dan (MPA) yapılan açıklamada da İsviçre makamlarının serverlerin sahiplerini tutukladıkları bildirildi.

MAP yetkilileri, yasadışı dosya paylaşımı ile mücadelelerinde büyük bir zafer kazandıklarını söylerken, BAF da iki ünlü serverin herbirinin bir milyondan fazla kullanıcıya, aralarında filmler, dizi filmler, müzik parçaları, oyunlar ve yazılımların bulunduğu 140 milyondan fazla dosyaya yasadışı giriş olanağı sağladığını bildirdi.

tolga2207
23-02-2006, 15:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Razorback la ilgili konuyu ben açmıştım. Bilgilendirdiğin için teşekkürler. Zaten bu Belçika polisinin ilk icraati değil. Daha önce yanlış hatırlamıyorsam Napster için de aynı şeyi yaptılar. Bir de büyük zafer diye ortalıkta dolaşıyorlar. Aman ne büyük zafer. Hayret bişey ya!

bluebeta
25-02-2006, 00:38   |  #3  
Yeni Üye
40 mesaj

Güzelim Razorback artık yok mu... Vay be neler indirmiştim o sunucudan. Yazık olmuş...

Karadavut
25-02-2006, 16:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Arkadaşlar P2P lerle başa çıkamazlar hangi birini kapatacaklar.1-2 hafta sonra yenisini açar.Yalnız olan dosyalara olmuş.Kahkaha

Son Düzenleme: Karadavut ~ 25 Şubat 2006 16:17
R02I4I5X
25-02-2006, 16:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Bu haberi görünce donup kalmıştım :)

Razorback anlatılmaz , yaşanır Kahkaha

Ecevit BIKTIM
25-02-2006, 22:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

üzülmeyin... u da zamanında kapattılar. Sonra shareprovider ve shareconnector cıkmıştı.
Başa çıkılmaz yani...