RD Ram ve DDR Ram çelişkisi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Mikka
21-04-2004, 18:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selam dostlar. Benim size bir sorum olacak. 2002yazında 2,4ghz 512 kingston RD ram li bir sistem aldım. O zamanlar dergilerde en iyi ram olarak rd ramler gosteriliyordu ddr ikinci plandaydı o yüzden rd tercih ettim(dolayısıyla rd uyumlu anakart. Ekran kartım dışında da hala çok memnunum sistemden. Ama kafamı kurcalayan bazı şeyler var.
1) Rd ramler neden bir anda yok oldu?
2) Performans olarak hangi ram daha iyi?
3) İleride rd ramim ve rd uyumlu anakartım oyunlarda başıma bela açarmı? açarsa bu ne zaman olur?
Değerli cevaplarınızı bekliyorum. :) şimdiden sağolun

Mikka
21-04-2004, 19:32   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

bu arada performans karşılaştırması yaparken şunu da soyleyeyim anakartımda rambus bandwidth'i için 3.2gHz yazıyor. Bu 3 sorumu yanıtlarsanız çok mutlu edersiniz beni

Intruder
24-04-2004, 17:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
184 mesaj

RD ram teknolojisi intelin ortaya attıgı ve su an icin intel dısında kimse tarafından desteklenmeyen bir teknoloji. bu teknolojinin üretim maliyetlerinin fazla olması , yüksek fiyatına karsın gerekli ek performası vermemesi RD ram i dogmadan öldürdü... Dual channel DDR ile su anda DDR ram ler nerdeyse RD lerle aynı performansı veriyor. ileride derken nekadar ilerisini kastettin bilemem fakat herhangibi bir uyumsuzluk problemmi ile karsılacagını sanmam.

crescendo
29-04-2004, 23:18   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj

Rd Ramler Piyasada Cepten Çok fazla para çıkarttığı DDR lar seçildi ve performans olarak arkadaşa katılıyorum.
sorularına gelince 3.sorunda  bilgisayarında hiç bir sorun çıkmaz. taki rd ramin yanmadığı sürece :-) buna board da dahil.2. sorun ise yazmıştım zaten ddr ram daha iyi performans sağlar
1. soruyuda arkadaşımız vermiş zaten. :-)