Realtek Hd Audio sorun

usameavci
09-08-2009, 15:50   |  #1  
usameavci avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Arkadaşlar artık yeter içimden etrafa küfürler savurmak ve ağlamak geliyor.4 gündür gece gündüz uğraşıyorum.Realtek bıktırdı artık.Bilgisayardan ses çıkmıyor.Bu sorunu yaşayan baya insan var.Bir çok yol söylenmiş ama hiçbiri doğru düzgün anlatılmamış.İşin kötüsü bilgisayarıda 4-5 gün önce yenilemiştim delirmek üzereyim.Bir çok öneride bulunulmuş.
Bazıları ekran kartınında hd olduğu için diyor..Bazıları Micrsoft UAAyükle diyor.Bazıları Ati hdmi audio yükle falan diyor.Bazısı ise önceanakartın driverlarını sonra ekran kartı driverını yükle diyor.Kimi UAA'yı kaldır öyle yükle.Amakimse tam olarak açıklama yapmamış.Şu an bilgisayara format attım ne yapmam lazım sırasıyla lütfen uzman biri yardımcı olabilirmi?

DELİRMEK ÜZEREYİİİİİİİİMM

SinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirliSinirli
İşletim Sistemi: Windows XP sp2
Sistem Özellikleri:
Biostar MCP6PB M2+ ANAKART
Amd athlon 7750 2.7 ghz İşlemci
His Hd 4650 ddr2 128 bit ekran kartı
Hi level 2 gb 800 mhz ram
Hiper 350 watt kasa

usameavci
09-08-2009, 16:54   |  #2  
usameavci avatarı
OP Yeni Üye
35 mesaj

allah aşkına bi tane bilgisayardan anlayan insan yokmu ya

Hayalet 26
09-08-2009, 17:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Madem yeni format attın ilk önce anakartın sürücüsünü sonrada ses sürücüsünü yükle.Başka hiçbir sürücü yüklemeden denetim masasından ses aygıtlarına girip ses sınaması yap.ses geliyorsa sorun yok demektir.

FCWARE
09-08-2009, 18:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

ole bısey yok dogru drıver ı yukledıın halde ses gelmıyosa ses kartın realtek deıl demektr everestle tarat marka model ını gosterır we senı dogru sıteye yonlendırır...

usameavci
09-08-2009, 20:02   |  #5  
usameavci avatarı
OP Yeni Üye
35 mesaj
Alıntı: FCWARE  
ole bısey yok dogru drıver ı yukledıın halde ses gelmıyosa ses kartın realtek deıl demektr everestle tarat marka model ını gosterır we senı dogru sıteye yonlendırır...
Kardeşim dalgamı geçiyosun anakartıma onboard zaten anakartımın markasını yazdım zaten eminim zaten realtek olduğunu format attım hala bekliyorum kararsızım napacağıma lütfen yardımcı olun

Edit :Realtek hd audio sorun falan yaz google ne kadar çok forum konusu çıkıyo görürsün

Son Düzenleme: usameavci ~ 09 Ağustos 2009 20:03
FCWARE
10-08-2009, 13:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

pekı denetım masasına gırınce ses yonetıcısınde yuklu gozkuyomu drıver?