recovery dvd'si oluşturma

bahoes
29-09-2009, 16:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba abiler ben dün samsung r520 dizustu bilgisayar aldım.ancak 1-2 sorum var yardımcı olursanız çok sevineceğim.

aldığım yerden recovery dvdlerini hemen oluşturmamın iyi olacağı soylendi.

bende eve gttiğimde samsung recovery solutıon III programıyla yedekleme işlemini yaptm.

c: ve d: şeklnde iki bolumum vardı ve yedeklemeden sonra "SamsungRecovery" isimli klasor(8GB civarı) d: de belirdi.

sanırım buraya kadar herşey tamam.bundan sonra diske yaz dedm bu klasoru seçerek.içine boş dvd taktım. ancak disk yetersiz diyerek kabul etmedi.acaba diske yaz seçeneği yerine başka bir program kullanarak mı bu klasoru dvdlere yazdırmam gerekiyor bunu anlayamadım.??

birde bilgisayarı ilk açtığımda c: ve d: bolumleri eşit olarak bolunmuştu (toplam 320GB HDD).şu an c: de sistem dosyaları var d: de ise recovery dosyası...şimdi benim yapmak istedğim c: yi sistem dosyaları sığacak şekilde küçültmek.d: de recovery dosyasını bırakmak ve o dosya yetecek kadar onu da kuçultmek.ve son olarak e: bolumu oluşturarak elimdeki resim müzik oyun vs. dosyalarını orada bulundurmak.

sizce bu mümkün müdür ve uygun mudur? yani bir sıkıntı olur mu? olmazsa bunu nasıl yapabilirim..?

biraz uzun oldu ama kusura bakmayın yardımlarınız için şimdiden çok teşekkur ederim...

bahoes
29-09-2009, 17:04   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ilk sorumun cevabını buldum sanırım.
yedekleme işlemine başlanacağı sırada nereye yedekleme yapılacağını soruyor ben onu gözden kaçırmışım.başta d: bolumunu seçmiştim şmdi surucuyu seçtm.şu an da dvd ye yedekleme işlemini yapıyor bilgisayar.
ancak diğer sorum hala geçerli.yardımcı olabilecek olan varsa çok memnun olacağım...