Recovery Kayboldu & Hdd Sorunu

kirpikral123
19-09-2009, 13:26   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Merhaba benim hp pavilion 6725et dizustu bilgisayarım var.Daha önce bilgisayarıma deneme amaçlı windows 7 kurmuştum ve windows 7de halen daha nedenini bilmediğim bir hatadan dolayı disk bölme işlemi yapamıyordum.Bende partition magic 8 diye bir program kurdum.Ve hddmi bölmeye çalıştım.işte bundan sona bilgisayarımdaki d bölumu kayboldu.bilgisayarda halen daha mevcut olan bir bölum bu.Recovery vardı o bolumde.Ama bilgisayarımda gözukmuyor artık.Bölumde virüs taraması yapabiliyorum,Bölümü bilgisayarım sağ tıklama ve yonet dediğimde disklerde görebiliyorum ama kendisi bilgisayarımda çıkmıyor.Bunu nasıl duzeltebilirim yardımcı olurmusunuz?daha recovery yapmadım ama yaparsam sorun çıkarı çıkarsa ne yapabilirim?Bu beni çok endişelendiriyor...İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.<

kirpikral123
20-09-2009, 01:06   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

yardım etmediğiniz için teşekkür ederim.Gerçi şimdi tamda bayram arifesi normalde burda her konuda sizden tam destek alıyor ve bir çok sorunumuda sizin destekleriniz ve engin bilgilerinize dayalı yardımlarınız sayesinde çözüyorum.

ufuk_35
20-09-2009, 01:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Disk yönetiminde D harfi atanmış olarak görünüyorsa bilgisayarımda görünür. Harf atanmamışsa sağ tık sürücü harfi ve yolu değiştir de harf seçin. Ayrıca küçük recovery bölümü var mı? Yanında dvd verdi mi hp? Disk tablosu resmini koysaydınız daha iyi olurdu.

kirpikral123
20-09-2009, 21:07   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Çözdüm,çözüme kendim ulaştım sizlere yinede teşekkür ederim.

yunus56
27-09-2009, 14:18   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

selam bende aynı problemi yaşıyorum.
çözümünüzü bizimle paylaşımısınız.

kirpikral123
27-09-2009, 23:31   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Eğer sizinde yukarıda belirtmiş olduğum programı kurduktan sonra yok olduysa oncelikle temiz bir format atmanızı tavsiye ederim.Daha sonra ise bilgisyarım sağ tık ve disk yonetimine girmelisiniz.eğer orda diskiniz gozukuyorsa sorunu çözebilir demeksinzi yok eğer orda gozukmuyorsa bilgisayarınızdaki recoveryi tam anlamıyla kaybettiniz demektir.eğer orda gozukuyorsa bilgisayarınızdaki temel diski tıklamalı(işletim sisteminin kurulu olduğu)onu birimi kuçult diyerek 2yada daha fazla parçaya bölmelisiniz bunu yaptığınızda iptal olan disk tekrar kullanılır hale geliyor.En azından ben bu şekilde sorunumdan kurtuldum.

yasink
14-10-2009, 15:07   |  #7  
Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: kirpikral123  
yardım etmediğiniz için teşekkür ederim.Gerçi şimdi tamda bayram arifesi normalde burda her konuda sizden tam destek alıyor ve bir çok sorunumuda sizin destekleriniz ve engin bilgilerinize dayalı yardımlarınız sayesinde çözüyorum.
bu yazi cok isime yaradi bir an windows 7 kurunca diger bolum vardi ama gozukmuyordu isimini degistirince d yerine g diynce gozuktu digerine atamis ayni ismi sagol