recoveryle kurtardığım yarısı gri resimler

hasmilan
02-09-2010, 18:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar harici hardiskim bozuldu içinde 10 yllık resimlerim vardı.Şu anda resimlerime ulaşamıyorum.Fakat resimlerim pc min sabit diskindeydi.Hariciye attıktan sonra silmiştim onları.Şu anda recovery programıyla ulaştım resimlerime fakat jpeg olarak kaydedilmiş resimlerimin yarısı yada tamamına yakını gri halde çıkıyor.Acaba bunu düzeltmemin bi çaresi varmı resimler benim için çok önemli.Daha anlaşılır olması açısında bir resmi ekleyeceğim.İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Rlsr
15-09-2010, 02:41   |  #2  
Rlsr avatarı
Yıllanmış Üye
235 mesaj

bi aralar benim de başıma böyle şeyler geldi... tek diyeceğim hangi diskten kurtarma yapmak istiyorsan onda veri aktarımı yapma... bunu herkes söyler ama gerçekten önemlidir... veri kurtarma programını bile kurma o diske... ve veri kurtarma programlarını çok iyi araştır... şimdi yeniler çıkmıştır... sakin ol ve daha da çok araştır...

mcafee23 ayrılmıştır
15-09-2010, 02:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

Kurtardığınız programın kabiliyetidir bu resmin yarısını okumuş yarısını okuyamamıştır

Bu programı kullanın yarım şekilde kurtarılan resimlerinizin hasarsız kurtarıldığını göreceksiniz.Ayrıca bu program daha çok resim kurtaracaktır

http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.10.win.zip
en iyi resim kurtarma yazılımıdır.
dos penceresi ile çalşır birkaç adımdan sonra bulduğu dosyaları kendi klasörünün içine kopyalar.işini görecektir eminim

Kullanımı:
vista versiyonudur vista da win7 de de çalışır
1.zipten çıkartın
2.win klasörünün içindeki photorec_win.exe'yi çalıştırın
3.sabit diskini göster enterla
4.sırasıyla intel\1\other\free ye enter de ve geç (ayar yapmana gerek yok yani hep enter)
5.en son sayfada nereye kayıt edilmesini istediğinizi soracak bunu isterseniz değiştirip devam edin isterseniz aynen olduğu gibi "y" tuşuna basın

aramaya başlayacaktır ve bulduklarını kaydetme klasörünü değiştirmediyseniz win klasörünün içine klasörler açarak koyacaktır.bulunanları arama devam ederken de görebilirsiniz

not:isterseniz ilk iki ekranda sağ sol ok tuşlarını kullanarak file options seçeneğine gelip aranacak uzantıları "ara" (space)tuşu ile seçebilirsiniz

hasmilan
15-09-2010, 19:51   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

programı kurdum ve dediklerini aynen yaptım kurtaramadığım resimleri kurtardım fakat sadece jpg olanları.Ya webcam den çektiklerim yada telefon kamerasyıla çektiklerimi kurtardım.Jpeg olanları kurtaramadım(fotoğraf makinesi).Çünkü dosya seçeneklerine baktım jpeg yok sadece jpg var.

Rlsr
15-09-2010, 21:56   |  #5  
Rlsr avatarı
Yıllanmış Üye
235 mesaj

iyi de zaten farkı olmaz ki bunların... pek sanmıyorum... başka programlar da deneyebilirsin kurtaramadıkların için... bu programdan da etkilendim gerçekten bu dediklerinize göre... çokta kötü gözükmüyor

Uzmannn
29-06-2012, 12:51   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

bende de aynı sorun vardı yarısı gözüküyordu.recuva kullanıyordum.ama daha sonra derinlemesine taramayı açtım.tam gözüküyor.yani recuva kullan ve derinlemesine taramayı aç.sorun çözülecektir