Red Alert2 Multiplayer Yardım Lütfen

Mustafa@PC
01-03-2008, 15:19   |  #1  
Mustafa@PC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Arkadaşlar geçen gün bi standda Red Alert2 yi gördüm ve bi anda nostaji yapmak istedim.Orjinal Red Alert2 yi aldım amacım ev arkadaşımla multiplayer yapabilmekti fakat multiplayer açamıyorum.
Account açmayı denedim site çalışmıyor account alamıyorum.Evde kendi ağımızdan oynamayıda yapamadık.
Yardımcı olabilcek biri varsa sevinirim.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Mustafa@PC
01-03-2008, 15:25   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
OP Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

WinXP kullanıyorum acaba onla bir alakası olabilirmi?

Mustafa@PC
01-03-2008, 15:31   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
OP Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Arkadaşlar ben bi yandan sizlerden cevap beklerken diğer yandan nette araştırıyodum ve sorunun çözümünü buldum.Sizlere tekrar teşekkür ediyorum.Bu sorunu yaşıyabilcek diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek için bulduğum yazıyı sizinle aynen paylaşmak istiyorum.

Red Alert 2 yi ağ üzerinden oynamak için IPX protokolünü ekledikten sonra hala multiplayer oynayamıyorsanız hemen patch aramaya başlamayın. Pazar günü ufak kardeşle 1 saat patch aradık ama sonunda olayın ne kadar basit olduğunu çözdük. Hele bir de patchlerde aşağıdaki uyarı çıktımı deli oluyodum.

Old file not found.However, a file of the same name was found. No update done since file contents do not match.

Olay şu : Ağ Bağlantıları / özelliklerinden / Yükle dedikten sonra Hizmetler / bölümünden Service Advertising Protocol ü yükleyin. Ondan sonra tekrar Lan oyunundan giriş yapın. Bu kadar.

Özetle Red alert 2 yi ağ üzerinden oynayacaksanız IPX/SPX protokolünü arkasından da Service Advertising Protokolünü yüklemeniz gerekiyor.